0
zpět
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia Combi - za kolik jezdí s motorem 1,4i?

kategorie zařazení tématu: česká vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 06:47, Řidič..?
Dojíždím za prací do Prahy cca 70 km(jedna třetina vzdálenosti je po Praze).Vlastním Octavku 1.9 TDi a většinou je plně naložená.S lehkou nohou na plynu mám průměrnou spotřebu okolo 4-4,5 litrů nafty a to podotýkám že využívám max. rychlost povolenou vyhláškou v daném úseku.
Cesta do Rakouska (cca 300 km) průměr 3,8 l /100km !!..jde o to jezdit plynule s lehkou nohou na plynu a trochu při tom myslet !!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 06:56, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Dojíždím za prací do Prahy cca 70 km(jedna třetina vzdálenosti je po Praze).Vlastním Octavku 1.9 TDi a většinou je plně naložená.S lehkou nohou na plynu mám průměrnou spotřebu okolo 4-4,5 litrů nafty a to podotýkám že využívám max. rychlost povolenou vyhláškou v daném úseku.
Cesta do Rakouska (cca 300 km) průměr 3,8 l /100km !!..jde o to jezdit plynule s lehkou nohou na plynu a trochu při tom myslet !!
To je hezké, ale dnes se bavíme o benzínové čtrnáctistovce ve Fabii Combi ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 07:06, RE: Řidič..?
Petr - TipCars.com napsal:
To je hezké, ale dnes se bavíme o benzínové čtrnáctistovce ve Fabii Combi ...
Menší vůz ,slabší motor ,nový model...ale ta spotřeba...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 07:38, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Dojíždím za prací do Prahy cca 70 km(jedna třetina vzdálenosti je po Praze).Vlastním Octavku 1.9 TDi a většinou je plně naložená.S lehkou nohou na plynu mám průměrnou spotřebu okolo 4-4,5 litrů nafty a to podotýkám že využívám max. rychlost povolenou vyhláškou v daném úseku.
Cesta do Rakouska (cca 300 km) průměr 3,8 l /100km !!..jde o to jezdit plynule s lehkou nohou na plynu a trochu při tom myslet !!
Panebože už zase!!!!3,8litru.Já bych řekl,že jste se urcitě spletl.Nebylo to náhodou 2,8litru?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 07:44, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Panebože už zase!!!!3,8litru.Já bych řekl,že jste se urcitě spletl.Nebylo to náhodou 2,8litru?
Možná i 1.8l/100km, pán určitě nerozezná 3 od 1 a tak to typl na tu vyšší hodnotu, ale Pane zmýlil jste se!!!!! Jezdíte určitě za 1.8l/100km věřte mi!!!

Navíc když se řeší spotřeba benzínu a vy tu napíšete o naftě taky o něčem svědčí!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 08:29, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Možná i 1.8l/100km, pán určitě nerozezná 3 od 1 a tak to typl na tu vyšší hodnotu, ale Pane zmýlil jste se!!!!! Jezdíte určitě za 1.8l/100km věřte mi!!!

Navíc když se řeší spotřeba benzínu a vy tu napíšete o naftě taky o něčem svědčí!
No ono když se na pětku šouráte 60km/h a nehrabete na plyn....tak se na ty 3.8 možná dostanete :o)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 08:35, Dobrá ukázka
2,7 litru rozdíl při ušetřených 5 minutách. Je vidět, jak se vyplatí šlapat tomu na krk.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 08:43, RE: Dobrá ukázka
anonym napsal:
2,7 litru rozdíl při ušetřených 5 minutách. Je vidět, jak se vyplatí šlapat tomu na krk.
Jde o otázku priorit. Jedna cesta - 5 min. Když někdo nehoní hodiny, ale má padla, až když má "hotovo", navíc má těch cest třeba 10, tak je to 50 min. A bejt o skoro hodinu dřív s dětma doma (ano, někdy mě ani nevidí ), je nad peníze - alespoň pro mě. To ale nic nemění na faktu, že je ten motor užranej jak kráva. Pro člověka, co najede 8 - 10 tkm/rok, proč ne...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 08:43, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Možná i 1.8l/100km, pán určitě nerozezná 3 od 1 a tak to typl na tu vyšší hodnotu, ale Pane zmýlil jste se!!!!! Jezdíte určitě za 1.8l/100km věřte mi!!!

Navíc když se řeší spotřeba benzínu a vy tu napíšete o naftě taky o něčem svědčí!
Já si myslím, že pán dokonce na každých 100 km 1,8 l nafty vrací u pumpy. Připadám si jako mezi rybáři, akorát ti se chlubili, co největší rybou a tady je to obráceně. S oktávkou Tdi jezdím soukromě i v práci a beru to jako obyčejný auto, rozhodně nic na chlubení. Dlouhodobá spotřeba je 5,7 l. Skutečně se dá jet za 3,8 l, ale to jsem se navěsil za jakéhosi pána v klobouku a trpěl. Při normálním rozumném ježdění se tahle spotřeba nedá dosáhnout.
Fabie s benzinovým motorem ukazuje, že na ní tenhle motorek stačí jen při klidné jízdě. Pokud tomu šlapete na krk, tak jsou veverky uřícený a hodně žíznivý (teda aspoň u kombíku).
Zdraví
Jiřín
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 09:13, Proto máme motor 1,6
My jsme si koupili krátkou Fabii 2 s motorem 1,6 a jsme spokojeni. Spotřeba mimo město kolem 6 litrů a ve městě 7,6. Navíc je o dost živější jak ta 1,4 16V. Oproti 1,4 MPI 50kW co jsme měli dřív je to zátah jak kráva Při zkušební jízdě se mi ta 1,4 16V moc nezdála. Navíc výrobce u 1,6 uvádí mimo město 5,5 litru a to se mi ještě nepodařilo, nejmíň jsem jel za 5,8, ale zatím máme najeto asi 5000 km takže si to ještě sedne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 09:17, spotřeba?
Máme na firmě služební benzínovou čtrnáctistovku Fabii Combi 59 kW, ale předcházející generaci. To auto nešetříme, ale snažíme se jezdit slušně a průměrná spotřeba je 6,8. Dlouhý trasy po okreskách máme se spotřebou 5,5l, když nespěcháme. Nějak mi ta Vaše spotřeba nesedí!?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 09:28, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Dojíždím za prací do Prahy cca 70 km(jedna třetina vzdálenosti je po Praze).Vlastním Octavku 1.9 TDi a většinou je plně naložená.S lehkou nohou na plynu mám průměrnou spotřebu okolo 4-4,5 litrů nafty a to podotýkám že využívám max. rychlost povolenou vyhláškou v daném úseku.
Cesta do Rakouska (cca 300 km) průměr 3,8 l /100km !!..jde o to jezdit plynule s lehkou nohou na plynu a trochu při tom myslet !!
Jezdi vlakem a budeš mít spotřebu nulovou. A lidi ti budou vděční, že nemusej dejchat smrad z tvýho TDi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 09:33, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Dojíždím za prací do Prahy cca 70 km(jedna třetina vzdálenosti je po Praze).Vlastním Octavku 1.9 TDi a většinou je plně naložená.S lehkou nohou na plynu mám průměrnou spotřebu okolo 4-4,5 litrů nafty a to podotýkám že využívám max. rychlost povolenou vyhláškou v daném úseku.
Cesta do Rakouska (cca 300 km) průměr 3,8 l /100km !!..jde o to jezdit plynule s lehkou nohou na plynu a trochu při tom myslet !!
Jo do Rakous, to se to jezdí za 3 litry, vždyť celá cesta tam je z kopce dolů. Podívejte se na mapu, to pozná každý malý dítě.
Zpátky je to do kopce.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 10:00, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Dojíždím za prací do Prahy cca 70 km(jedna třetina vzdálenosti je po Praze).Vlastním Octavku 1.9 TDi a většinou je plně naložená.S lehkou nohou na plynu mám průměrnou spotřebu okolo 4-4,5 litrů nafty a to podotýkám že využívám max. rychlost povolenou vyhláškou v daném úseku.
Cesta do Rakouska (cca 300 km) průměr 3,8 l /100km !!..jde o to jezdit plynule s lehkou nohou na plynu a trochu při tom myslet !!
Já Vám fandím. To že se snažíte spálit co nejméně je jen chvályhodné, šetříte přírodu, peněženku a těch pár minut které ztratíte za to palivo nestojí. Těch kdo se tady chlubí jak nešetří protože chtějí být o hodinu víc se řvoucíma spratkama je mi úpřimně líto. Máte pravdu i v tom, ze s dieslovým dvoulitrem se dá plynulou jízdou mimo město dostat pod 4 litry a jako porovnání s obsahově menším benzínem to není nepatřičné sdělení.

Norbert Adamov
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 10:02, Fabie sou zdorby
Fabie jsou strasne, po dalnici zerou i 10 (1.4, 44kw) ; Nechapu, kdo ty jejich motory vymyslel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 10:16, RE: Řidič..?
anonym napsal:
Jo do Rakous, to se to jezdí za 3 litry, vždyť celá cesta tam je z kopce dolů. Podívejte se na mapu, to pozná každý malý dítě.
Zpátky je to do kopce.
Presne tak, jezdim casto Zahreb a mohu to jen potvrdit. Nejvic se uspori na A9 kde je rychlost omezena diky tunelum na 100 a hlidaji to kamery.
Cesta zpet je vzdy o 1-2l vyssi.
Petr
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 10:21, RE: spotřeba?
anonym napsal:
Máme na firmě služební benzínovou čtrnáctistovku Fabii Combi 59 kW, ale předcházející generaci. To auto nešetříme, ale snažíme se jezdit slušně a průměrná spotřeba je 6,8. Dlouhý trasy po okreskách máme se spotřebou 5,5l, když nespěcháme. Nějak mi ta Vaše spotřeba nesedí!?
Ono každej nejezdí jen dlouhý trasy pomalu po okreskách, tam budete mít s každým autem nízkou spotřebu. Já třeba s benzínovou Fabií jezdím dost často krátký trasy po městě a tam se její spotřeba blíží k deseti litrům.
V tomto testu se mi líbí, že se jezdí stále stejná trasa a tak je možno aspoň trochu srovnávat. Pak zjistíte, že třeba konkurence umí výkonnější a méně žíznivější motor. Ono i WV má např motor 1,4 TSI, který by určitě do Fabie kombi nebyl špatný - ale nedají ho tam, protože by ho nikdo nezaplatil při stávající cenové politice koncernu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 10:24, RE: Fabie sou zdorby
anonym napsal:
Fabie jsou strasne, po dalnici zerou i 10 (1.4, 44kw) ; Nechapu, kdo ty jejich motory vymyslel.
Ty motory byly dobré, ale tak naposledy ve Favoritu...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 10:38, RE: Dobrá ukázka
Pepe napsal:
Jde o otázku priorit. Jedna cesta - 5 min. Když někdo nehoní hodiny, ale má padla, až když má "hotovo", navíc má těch cest třeba 10, tak je to 50 min. A bejt o skoro hodinu dřív s dětma doma (ano, někdy mě ani nevidí ), je nad peníze - alespoň pro mě. To ale nic nemění na faktu, že je ten motor užranej jak kráva. Pro člověka, co najede 8 - 10 tkm/rok, proč ne...
při ceně 30Kč/l to je skoro 1000 Kč za ušetřenou hodinu. Jsou lidi, kterým se to možná vyplatí, ale to je tak jeden z tisíce a pochybuji, že ti budou trávit čas diskusemi na netu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 03.03.2008 11:03, RE: spotřeba?
anonym napsal:
Ono každej nejezdí jen dlouhý trasy pomalu po okreskách, tam budete mít s každým autem nízkou spotřebu. Já třeba s benzínovou Fabií jezdím dost často krátký trasy po městě a tam se její spotřeba blíží k deseti litrům.
V tomto testu se mi líbí, že se jezdí stále stejná trasa a tak je možno aspoň trochu srovnávat. Pak zjistíte, že třeba konkurence umí výkonnější a méně žíznivější motor. Ono i WV má např motor 1,4 TSI, který by určitě do Fabie kombi nebyl špatný - ale nedají ho tam, protože by ho ...
Najezdil jsem s F II 1,4 16v asi 5 tis. km a spotřeba byla podobna jako v testu - závislá na stylu a po Praze...klidně 10 l. Při změně pneu (z 15" na 14") pokles asi o 0,5 l. Celkově dosahuje velmi podobné spotřeby jako Octavia 1,6 FSI.
reagovat
1 2 3 4




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.