0
zpět
 

diskuze k tématu: Seat Ibiza - jak řešit hučení v motoru a nadměrnou spotřebu oleje?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.05.2012 09:17, to je zase dotaz...
Asi jako diagnostikovat nádor v mozku po telefonu (bolí mě furt hlava a krvácím z uší, ale na CT jsem nebyla). Nicméně hučení a ztráta oleje spolu souviset můžou ale nemusí. Určitě by to chtělo navštívit zkušeného mechanika, který jen nesepíše předávací protokol, ale auto proleze a projede. Ještě mě napadlo, jestli nejde o mechanické poškození. Tazatelka mohla klidně na něco najet a poškodit olejovou vanu i převodovku. Ale jak říkám, těžko soudit od počítače.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.05.2012 09:23, RE: to je zase dotaz...
Paul napsal:
Asi jako diagnostikovat nádor v mozku po telefonu (bolí mě furt hlava a krvácím z uší, ale na CT jsem nebyla). Nicméně hučení a ztráta oleje spolu souviset můžou ale nemusí. Určitě by to chtělo navštívit zkušeného mechanika, který jen nesepíše předávací protokol, ale auto proleze a projede. Ještě mě napadlo, jestli nejde o mechanické poškození. Tazatelka mohla klidně na něco najet a poškodit olejovou vanu i převodovku. Ale jak říkám, těžko soudit od počítače.
0.4l na tisíc je sranda, to bych asi neřešil-pokud se to samozřejmě nezačne zhoršovat. kdyby majitelka s tímto problémem auto reklamovala tak jí výrobce odkáže někam neboť obvykle udávají spotřebu oleje do 0.5 l na 1000 jako normální. pokud navíc často točí motor do omezovače tak by mohla mít spotřebu i vyšší. hučení bych tipoval na ložiska v kolech.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.05.2012 12:54, RE: to je zase dotaz...
tomaskrtek napsal:
0.4l na tisíc je sranda, to bych asi neřešil-pokud se to samozřejmě nezačne zhoršovat. kdyby majitelka s tímto problémem auto reklamovala tak jí výrobce odkáže někam neboť obvykle udávají spotřebu oleje do 0.5 l na 1000 jako normální. pokud navíc často točí motor do omezovače tak by mohla mít spotřebu i vyšší. hučení bych tipoval na ložiska v kolech.
To může bejt fakt milion věcí. Mně takhle hučí olítaný letní pneu na zadku se šípovým dezénem. Koncem měsíce měním, už se to nedá poslouchat. A jdu do asymetrie... Jestli má paní na předku podobný holoty jako já vzadu, můžou to bejt klidně i ty gumy. Fakt těžko něco radit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 16.05.2012 13:11, Další
Ony taky můžou hučet ložiska na kolech, když odcházejí na Fábii, proč by nemohly odejít na Ibize.

Co se týká toho oleje, tak první věc, která mělza zaznít v dotazu, jestli náhodou auto neloužičkuje. Jsou pod autem po delším stání čerstvé fleky? Doporučuju zastavit večer někde v místě, kde je čistý asfalt a podívat se jak vypadá ráno.

Mám za to, že ani jednu závadu by diagnostika motoru neodhalila, ale zkušený automechanik by mohl říct snadno a rychle kde je problém.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.