0
zpět
 

diskuze k tématu: Rok a půl bodování: pozor na mladé řidiče

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 00:50, tragédie
Tak to dopadá, když se dá dneska udělat řidičák za 3-4 týdny, to dřív nebylo. Jízdy se ojebávají, instruktoři tak ušetří benzin atd., atd. A vinnu na tom mají ti nahoře, co schvalují paskvily a né zákony. To samý s kamionama, kámoš stavěl soupravu, devatenáctiletej sopel a už měl 2 roky praxe. , tohle dřív prostě nebylo možné a kamionáři, autobusáci, to byli páni, to byla elita. Dneska nezřídka potkávám mladý šušně s třicetitunovýma soupravama, no hrůza. A takový kryštofy apod. akce, to je k hovnu, tady je potřeba začít u autoškol pořádně to zpřísnit a hlídat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 00:56, RE: tragédie
anonym napsal:
Tak to dopadá, když se dá dneska udělat řidičák za 3-4 týdny, to dřív nebylo. Jízdy se ojebávají, instruktoři tak ušetří benzin atd., atd. A vinnu na tom mají ti nahoře, co schvalují paskvily a né zákony. To samý s kamionama, kámoš stavěl soupravu, devatenáctiletej sopel a už měl 2 roky praxe. , tohle dřív prostě nebylo možné a kamionáři, autobusáci, to byli páni, to byla elita. Dneska nezřídka potkávám mladý šušně s třicetitunovýma soupravama, no hrůza. A takový kryštofy apod. akce, to je k ...
Jasně, Stalina na Vás, ten by zavedl demokracii jak řemen
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 01:03,
V téhle zemi je totiž trend všude možně, kde se staly havárky montovat dopravní značky omezení na 70km/h, či malovat dvojté plné na nesmyslných místech, atak jsou všichni spokojení, jak se vyřešil problém. Ale aby někdo zapřemýšlel nad tím, že se prostě zaspala doba, celá infrastruktura v pr...., na dnešní provoz ty komunikace prostě nestačí, atak se děje co se děje. A všudemožně omezení rychlosti, či zákazy předjíždění atd. je buzerace řidičů, vytváření kolon, a i zbytečné stresování řidičů a následných nebezpečných krizových situací plynoucí z nervozity, když je člověk prakticky denodenně nucen kvůli kolikrát nesmyslným značkám jet několik km. za kamionem co jede šedesátkou, sedmdesátkou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 01:03, RE: tragédie
anonym napsal:
Jasně, Stalina na Vás, ten by zavedl demokracii jak řemen
Ja myslim že na tom kus pravdy je... to mluvim za sebe a je mi 22 :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 09:12, RE: tragédie
anonym napsal:
Ja myslim že na tom kus pravdy je... to mluvim za sebe a je mi 22 :)
Já měl papíry za měsíc, 10 jízd a 2 semináře. Udělal jsem vše napoprvé bez úplatků, jezdím více jak 4 roky a bez problémů, jedna pokuta za výbavu auta (lékárna 10 let prošlá:) druhá za rychlost (na 70km/h 90km) a třetí za vjezd do jednosměrky a čuně měšťácký tam oxidovalo. Celkem za 1500.- (vždycky pětikilo) a jeden bod za poslední přestupek, který mám zpět. S chlastem si nesednu kvůli následkům, takže spíš strach než zásada. Roční nájezd asi 10-15 t. km a plánuji do budoucna třetí auto. Jinak každý dělá přestupky, na to, že jesem najel více než 60.000km a na každé jízdě určitě překročím rychlost byla 3 zastavení málo. (z toho 2 byla kvůli opravdové blbosti)...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 09:14, RE: tragédie
anonym napsal:
Jasně, Stalina na Vás, ten by zavedl demokracii jak řemen
Nevim, ale za komoušů byli dopravaci schovívavější jak dneska, když si nadejchal do 0,3 promile, většinou to pardonovali. Dneska se jde po chlastu tvrdě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 16:16, RE: bez předmětu
anonym napsal:
V téhle zemi je totiž trend všude možně, kde se staly havárky montovat dopravní značky omezení na 70km/h, či malovat dvojté plné na nesmyslných místech, atak jsou všichni spokojení, jak se vyřešil problém. Ale aby někdo zapřemýšlel nad tím, že se prostě zaspala doba, celá infrastruktura v pr...., na dnešní provoz ty komunikace prostě nestačí, atak se děje co se děje. A všudemožně omezení rychlosti, či zákazy předjíždění atd. je buzerace řidičů, vytváření kolon, a i zbytečné stresování řidičů a n...
Bohužel musím souhlasit......to co někteří řidiči předvádějí dokáže člověka opravdu vytočit.Mimochodem proč je neučí třeba o používání zadních mlhovek za tmy?Ti č**áci jsou schopni je zapnout v noci i když je trochu mlha a pak jedou a svítí tím 21W světlem do xichtu......copak neví že když jede zamnou auto,je tma a trochu mlha tak je to auto dobře vidět?Já ho vidím i když má mlhovku vypnutou,tak proč to zapíná?V německu je zato pokuta jako hrom, jen tady to prostě nikdo nechápe.A co mě dokáže nasrat je to....že když toho zmetka předjedu a zapnu mu tu mlhovku taky ať vidí jak to "krásně" svítí tak mě zapne dálkové.Bohužel jsem z oblasti,kde je mlha často a tato pro některé řidiče maličkost se tu děje poměrně často.A když někdo jede 15min za takovým kreténem tak to má pak opravdu chuť mu něco udělat.....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 17:39, pepa
Hlavně POZOR !!! Na ty čepičkáře kolem šedesáti ve voze škoda!! Mládí se to možná naučí, ale stáří už nikdy !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 17:42, RE: tragédie
anonym napsal:
Tak to dopadá, když se dá dneska udělat řidičák za 3-4 týdny, to dřív nebylo. Jízdy se ojebávají, instruktoři tak ušetří benzin atd., atd. A vinnu na tom mají ti nahoře, co schvalují paskvily a né zákony. To samý s kamionama, kámoš stavěl soupravu, devatenáctiletej sopel a už měl 2 roky praxe. , tohle dřív prostě nebylo možné a kamionáři, autobusáci, to byli páni, to byla elita. Dneska nezřídka potkávám mladý šušně s třicetitunovýma soupravama, no hrůza. A takový kryštofy apod. akce, to je k ...
Nejsem si jistej zda věk hraje tak velkou roli, sám mám 20 a jezdim s tandemem, zaleží na každym jak se chová pokud má člověk trochu rozumu a hlídá se tak ať jede čim chce. Bohužel hodně lidí ne jen mladejch nezna hranici jak svoji tak auta a podle toho to tak vypadá. Jezdim dva roky s tandemem 1,5 roku. O celkove infrastrukture se nechci ani bavit Kapsch vesele vybírá a videt to neni holt zijem v Kocourkově.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 08.01.2008 20:10, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Bohužel musím souhlasit......to co někteří řidiči předvádějí dokáže člověka opravdu vytočit.Mimochodem proč je neučí třeba o používání zadních mlhovek za tmy?Ti č**áci jsou schopni je zapnout v noci i když je trochu mlha a pak jedou a svítí tím 21W světlem do xichtu......copak neví že když jede zamnou auto,je tma a trochu mlha tak je to auto dobře vidět?Já ho vidím i když má mlhovku vypnutou,tak proč to zapíná?V německu je zato pokuta jako hrom, jen tady to prostě nikdo nechápe.A co mě dokáže na...
Máš mu naprat dálkový a nečekat čtvrt hodiny, vono mu to snad dojde.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.01.2008 10:45, RE: tragédie
anonym napsal:
Tak to dopadá, když se dá dneska udělat řidičák za 3-4 týdny, to dřív nebylo. Jízdy se ojebávají, instruktoři tak ušetří benzin atd., atd. A vinnu na tom mají ti nahoře, co schvalují paskvily a né zákony. To samý s kamionama, kámoš stavěl soupravu, devatenáctiletej sopel a už měl 2 roky praxe. , tohle dřív prostě nebylo možné a kamionáři, autobusáci, to byli páni, to byla elita. Dneska nezřídka potkávám mladý šušně s třicetitunovýma soupravama, no hrůza. A takový kryštofy apod. akce, to je k ...
v usa dostaneš papíry v šestnácti a je to pohoda. de o to že tady nejsou žádní policajti co by tě hlídali, tam je vidíš na káždým rohu. já řidič rizikové skupiny je potkám tak jednou za měsíc
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.01.2008 11:30, je to fakt
já měl dvě větší bouračky, a obě byly mezi 18ti a 19ti, tedy v prvním roce co jsem měl papíry, obě z mojí viny. když se na to koukám teď s odstupem 15ti let tak musím říct že jsem jezdil jako hovado, a je div že to nedopadlo hůř, neměl jsem k autu respekt a navnímal ho jako zbraň, myslel jsem že jsem king. dneska vím že jsem byl blb a pro okolí hrozba. kdyby mi po první bouračce sebrali papíry a vrátili až po roce tak jsem se krotil, kdybych věděl že mi to sebrání vůbec hrozí tak jsem se krotil. já bych byl jednoznačně pro zavedení řidičáků na zkoušku.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.01.2008 19:36, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Máš mu naprat dálkový a nečekat čtvrt hodiny, vono mu to snad dojde.
Jo to jsem taky zkoušel.........a za odměnu mě brzdil na 30 km/h ale jakmile došla rovinka tak jel rychle.Ono ani 2.2 TDCi nemá takové zrychlení abys předjel vola co má tak 110PS.Když ti nato šlápne tak do zatáčky si netroufám předjíždět........nejsem sebevrah
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.01.2008 19:38, RE: pepa
anonym napsal:
Hlavně POZOR !!! Na ty čepičkáře kolem šedesáti ve voze škoda!! Mládí se to možná naučí, ale stáří už nikdy !
Jj ti si myslí,že když jedou 60 po okresce tak že jedou bezpečně
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 09.01.2008 19:56, RE: je to fakt
anonym napsal:
já měl dvě větší bouračky, a obě byly mezi 18ti a 19ti, tedy v prvním roce co jsem měl papíry, obě z mojí viny. když se na to koukám teď s odstupem 15ti let tak musím říct že jsem jezdil jako hovado, a je div že to nedopadlo hůř, neměl jsem k autu respekt a navnímal ho jako zbraň, myslel jsem že jsem king. dneska vím že jsem byl blb a pro okolí hrozba. kdyby mi po první bouračce sebrali papíry a vrátili až po roce tak jsem se krotil, kdybych věděl že mi to sebrání vůbec hrozí tak jsem se krotil....
Tohle měla velká většina z nás,ale zkus to vysvětlit mladému (řidiči) co má Felicii RS na gumách 175/65 R13,brzdy takové že by se z toho i Schumacher posral jak to (ne)brzdí a s myšlením že to v obci dokáže z 80 zabrzdit jako F1........jeden tohle zkusil a za obcí dostal lekci jak se má chovat.Myslím že jej ta frajeřina rychle přešla
PS:bylo tam totiž náledí a jeho RSo vyzdobilo příkop.A to pak bylo křiku......v obci machr s muzikou naplno a pak chudáček poškrábaný.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.