0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault Scénic 1.6 8V 66 kW a zkušenosti při 156 tis. km.

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
rojack
počet příspěvků145
datum registrace06.01.2009
Čtvrtek 04.07.2013 22:29, Závady jsou takové normální pro staré auto
o to nic, ovšem najetých 14tis.km ještě vůbec nemusí nic znamenat. Až budete mít jako já najeto se stejně starým ojetým vozem (šunkou podobné lidové značky) 60 tis. km a utraceno cca 80 tis. na opravách a tlouct se do hlavy, co jste to koupil, napište, můžeme si vzájemně poplakat.
reagovat
firefighter32
počet příspěvků1
datum registrace05.07.2013
Pátek 05.07.2013 09:42, RE: Závady jsou takové normální pro staré auto
rojack napsal:
o to nic, ovšem najetých 14tis.km ještě vůbec nemusí nic znamenat. Až budete mít jako já najeto se stejně starým ojetým vozem (šunkou podobné lidové značky) 60 tis. km a utraceno cca 80 tis. na opravách a tlouct se do hlavy, co jste to koupil, napište, můžeme si vzájemně poplakat.



Tak, tak, podobná zkušenost, při nynějších 170 000 km a koupi auta se 110 000 km obdobná či ještě vyšší investice do oprav, což by nebylo ještě to nejhorší, ale závady typu, že praskne brzdové potrubí při brždění v křižovatce nebo auto začne při předjíždění cukat (jednou z důvodu zanesené palivové soustavy, jednou kvůli špatnému snímači polohy škrtící klapky) a člověk se pak bojí jet na nějakou větší vzdálenost, tak to už trochu naštve.
Jinak spotřeba se stejným motorem cca 7,6 l, po asi 4 plných nádržích s aditivem na pročištění palivévé soustavy se mi snížila na 7,1 l.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.