0
zpět
 

diskuze k tématu: Renault R5 - jaká je starší hračka do města?

kategorie zařazení tématu: francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 00:12,
Já bych autorům recenzí v této rubrice zakázal psát cokoliv o spotřebě....už jsme tady měli Tdi co žere 3 litry a nyná 18 let starou plečku co žere na dálnici 4,6.....no prostě mazec. Že se nestydíte, uveřejňovat takové nesmysly.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 00:25,
R5 GT-TURBO 115 ps, to bylo zihadlo skoda, ze uz se neda sehnat, na svoji dobu super hracka.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 01:06, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Já bych autorům recenzí v této rubrice zakázal psát cokoliv o spotřebě....už jsme tady měli Tdi co žere 3 litry a nyná 18 let starou plečku co žere na dálnici 4,6.....no prostě mazec. Že se nestydíte, uveřejňovat takové nesmysly.
Pokud pojede po dálnici 90 km/h a auto má 780 kg , tak ta spotřeba je docela reálná. Auto je sice starší, ale má najeto jen 120 tisíc km. Furt lepší než nějaká čtyřletá leštěnka TDi, která má najeto 500 tisíc, které bazar stočil na 130 tisíc. Fakt hrůza za těma vyběhanejma nafťákama jezdit, čuděj jak Trabant.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 07:04, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Já bych autorům recenzí v této rubrice zakázal psát cokoliv o spotřebě....už jsme tady měli Tdi co žere 3 litry a nyná 18 let starou plečku co žere na dálnici 4,6.....no prostě mazec. Že se nestydíte, uveřejňovat takové nesmysly.
Ono s tou spotřebou to nebude tak jednoduché, některá auto prostě žerou a nejedou, některá jedou a spotřebu mají celkem slušnou. Já vím, že je to tady pořád dokola, ale je to pravda, bez dalšího komentáře: FABIA 1,2 HTP-140km/h max-8,6l/100km vs. např. P406 1,8-max neřeším(protože by tomu nikdo nevěřil)-spotřeba 6,5-7,8/100km/h. A to jsou skutečná fakta, žádné výmysli zaujatého antiškodovkáře, a už vůbec nejsem pežotář.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 08:08, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ono s tou spotřebou to nebude tak jednoduché, některá auto prostě žerou a nejedou, některá jedou a spotřebu mají celkem slušnou. Já vím, že je to tady pořád dokola, ale je to pravda, bez dalšího komentáře: FABIA 1,2 HTP-140km/h max-8,6l/100km vs. např. P406 1,8-max neřeším(protože by tomu nikdo nevěřil)-spotřeba 6,5-7,8/100km/h. A to jsou skutečná fakta, žádné výmysli zaujatého antiškodovkáře, a už vůbec nejsem pežotář.
Za prvé - nechápu jaký má smysl srovnávat auto s Euro 1 a Euro 4, nehledě nato, že mezi Fabii a R5 je přímo propastný rozdíl v hmotnosti a z toho plynoucí pasívní bezpečnosti a bohužel dané za to je i spotřeba.

Druhá věc, která mi přijde jako nesmysl je, že koncový díl výfuku vydržel 17 let.

Třetí věc je toi, že nějaké údaje palubního počíátače ve 140 km/h nejsou vůbce relaventní, pro celkovou spotřebu.

PS: Fabii HTP nemám, R5 jsem donedávna občas jezdil. Na svou dobu svělé auto, ale dneska je to už dávno za zenitem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 08:29, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Za prvé - nechápu jaký má smysl srovnávat auto s Euro 1 a Euro 4, nehledě nato, že mezi Fabii a R5 je přímo propastný rozdíl v hmotnosti a z toho plynoucí pasívní bezpečnosti a bohužel dané za to je i spotřeba.

Druhá věc, která mi přijde jako nesmysl je, že koncový díl výfuku vydržel 17 let.

Třetí věc je toi, že nějaké údaje palubního počíátače ve 140 km/h nejsou vůbce relaventní, pro celkovou spotřebu.

PS: Fabii HTP nemám, R5 jsem donedávna občas jezdil. Na svou dobu svělé auto, ale dneska j...
Ano, R5 je jistě za zenitem, ale já jsem se přece zmínil jen otom, že spotřeba je věc záludná! Některé motory prostě jedou/nežerou a některé naopak. Spotřeba 8,6 nebyl míněná při 140km/h, a jako dlouhodobá průměrná. Jezdím 33% město, 33%D, 33% okresky. Jen jsem chtěl podotknout, že s Fábií neumím prostě jezdit svižně, vyloženě mně nestačí, nedá se stím nikoho předjet, není žádna akcelerace, žádná výkonová rezerva, 140 je opravdu max, co to jede. Nemyslím doůl z kopce, to jsem jel i 142. Jen ta spotřeba je prostě dle mého soudu neúnosná a neodpovídá výkonu. Ale mám přátelé na mysli pořát jen tu jednu F1,2HTP!!! S 1,4 sem byl celkem spokojen, spotřeba byla cca7. A dále jsem chtěl vyzdvihnout tu skutečnost, že s některými vozy, těžkým vozy s relativně silnějším motorem, kde výkon podle mně stačí, se dá jezdit za těch 6,5-7,8. Nikomu nic nevnucuji, ale tohle je opravdu neoddiskutovatelný fakt. Mám ověřeno i ze spousty jiných vozů. Copak třeba R laguna 1G 2L? cca8L, stařičký R21 2,2L cca 9L (ale to svezení!!!), R21 1,7L cca7L. Já vím, že je to hodně o noze na pedálu, ale věřte mně, že jezdím naprosto normálně, považuji se za průměr. Nejezdím na doraz, při rozjezdu nepotřebuji odtrhnout kus silnice (to ona zvládá celkem úspěšně sama), nemusím předjíždět za každou cenu. Ale zase klidně jezdím i 200, když to situace umožňuje, a určitě nikoho na křižovatkách nezdržuji. Po Práglu, Brně či Ostravě se také neumím zrovna courat-prostě opravdu průměr. A ty moje spotřeby s různými auty mně někdy dost překvapují. Toť vše.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 08:50, nema konkurenciu
No, autor ma svoje auto evidentne rad, ale vety typu, ze auto nema na krizovatkach konkurenciu atd atd...sa divim, ze Renault vyraba nove Clio a nie stale R5, ked je taka super
Neviem ci autor na inych autach nejazdil, ked je z rej R5 taky nadseny. Beriem, ze je to na svoj vek v pohode priblizovadlo, ale v tej recenzii mi chyba trochu viac objektivnosti...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 09:24, R5
Taketo sunky preblikavam ci uz v meste alebo v lavom pruhu na dialnici. Na krizovate to najskor zdochne ked naskoci zelena. Prosim Vas pekne vsak taketo auta nejazdia uz ani v Bulharsku. Ano aj moje prve auto bola stara skatula ale aspon som ju nerecenzoval ako super bomba karu :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 10:02, RE: R5
anonym napsal:
Taketo sunky preblikavam ci uz v meste alebo v lavom pruhu na dialnici. Na krizovate to najskor zdochne ked naskoci zelena. Prosim Vas pekne vsak taketo auta nejazdia uz ani v Bulharsku. Ano aj moje prve auto bola stara skatula ale aspon som ju nerecenzoval ako super bomba karu :)
Ty kokot jeden pojebaný! Táhní na nějaký servu .HU a neser!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 11:04, Topeni
Jinak to topeni,dedovi ktery ho ma zacina topit po cca 500m a dal je normalne horke asi mate spatny radiator,jinak muzu potvrdit auto nezmar
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 11:07, RE: Topeni
ToJa napsal:
Jinak to topeni,dedovi ktery ho ma zacina topit po cca 500m a dal je normalne horke asi mate spatny radiator,jinak muzu potvrdit auto nezmar
Po 500 m v prazskej zapche?
Lebo inak asi tazko, 500 m je 30-60 sekund plynulej jazdy a ak ide potom "horky" vzduch, tak sa rovno idem obliect a kupit R5, lebo je to technologicky zazrak a ja som ho prehliadal
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 11:27, RE: Topeni
anonym napsal:
Po 500 m v prazskej zapche?
Lebo inak asi tazko, 500 m je 30-60 sekund plynulej jazdy a ak ide potom "horky" vzduch, tak sa rovno idem obliect a kupit R5, lebo je to technologicky zazrak a ja som ho prehliadal
Ty kokot jeden pojebaný! Táhni na nějaký server .HU a neser!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 11:39, Pro redakci
Proč nedělá redakce také testy spotřeby starých šunek? Je sice krásné že víme kolik přesně žere Q7, ale kolik lidí si to auto koupí. Myslím, že daleko více by potěšilo, kdyby jste občas vzali nějáké starší auto co se hodně prodává, ať tady potom nečteme nesmysly typu- TDI 3l/100 a podobně....Díky za odpověď
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 11:53, RE: Topeni
ToJa napsal:
Jinak to topeni,dedovi ktery ho ma zacina topit po cca 500m a dal je normalne horke asi mate spatny radiator,jinak muzu potvrdit auto nezmar
Správně, radiátor bude nejspíš zarostlý a tudíž neprůchodný. Řešil jsem to na Rapidu, dodávka odvozená od R5. Mechanik vymontovaný radiátor nasadil na tlakovou hadici, na druhém konci to s bídou kapalo. Po výměně to topilo prakticky po vyjetí z vrat. Akorát ta spotřeba - sice s boudou - ale vzalo si to i 10l....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 12:14, RE: Pro redakci
anonym napsal:
Proč nedělá redakce také testy spotřeby starých šunek? Je sice krásné že víme kolik přesně žere Q7, ale kolik lidí si to auto koupí. Myslím, že daleko více by potěšilo, kdyby jste občas vzali nějáké starší auto co se hodně prodává, ať tady potom nečteme nesmysly typu- TDI 3l/100 a podobně....Díky za odpověď
Dobrý den, testy spotřeby provádíme u všech vozů zapůjčených oficiálním importérem dané značky, který má v testovací flotile samozřejmě pouze vozy, které jsou aktuálně na trhu. Takový vůz je pojištěn a po všech stránkách připraven k provedení testu. U ojetých vozů je situace složitější - vozidla z bazarů jsou například dočasně odhlášena, nejsou majetkem autobazaru, atd... Navíc se spotřeba u ojetých vozů stejné motorizace může lišit podle aktuálního technického stavu a počtu ujetých km.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 12:14, RE: Pro redakci
anonym napsal:
Proč nedělá redakce také testy spotřeby starých šunek? Je sice krásné že víme kolik přesně žere Q7, ale kolik lidí si to auto koupí. Myslím, že daleko více by potěšilo, kdyby jste občas vzali nějáké starší auto co se hodně prodává, ať tady potom nečteme nesmysly typu- TDI 3l/100 a podobně....Díky za odpověď
Redakce Tipcars by mela zavest minimalni povinny vek pro autory recenzi, alespon 25, nebo radeji 30. Je to tady uz skoro jako na nejake "Zakladne" 4 cenove skupiny, kde kazdej mladej zhulenej blbec vypravi jakou ma superkaru
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 13:11, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Ano, R5 je jistě za zenitem, ale já jsem se přece zmínil jen otom, že spotřeba je věc záludná! Některé motory prostě jedou/nežerou a některé naopak. Spotřeba 8,6 nebyl míněná při 140km/h, a jako dlouhodobá průměrná. Jezdím 33% město, 33%D, 33% okresky. Jen jsem chtěl podotknout, že s Fábií neumím prostě jezdit svižně, vyloženě mně nestačí, nedá se stím nikoho předjet, není žádna akcelerace, žádná výkonová rezerva, 140 je opravdu max, co to jede. Nemyslím doůl z kopce, to jsem jel i 142. Jen ta s...
Tak jste prostě řidičské prase, protože znám hned několik lidí, co se zajetým (dvakrát podtrženo) HéTépé jezdí někde okolo 6 litrů. Sbohem !
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 13:24, Dík
Hezká a čtivá recenze, děkuju za ní.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 14:39, RE: bez předmětu
anonym napsal:
Já bych autorům recenzí v této rubrice zakázal psát cokoliv o spotřebě....už jsme tady měli Tdi co žere 3 litry a nyná 18 let starou plečku co žere na dálnici 4,6.....no prostě mazec. Že se nestydíte, uveřejňovat takové nesmysly.
Pane vy jste v.ů.l:o)Mám Renault express,prakticky shodné auto,jen s motorem 1,9D najeto 340000km a v klidu se vlezete do 5l.Skvělý poměr mezi cenou a užitnou hodnotou.Dálnice v pohodě 4-4,5.Naopak je to vynikající auto na hraní,protože i těch pár kW bohatě stačí na lehkou karoserii a proto je spotřeba tak nízká.Nechápu proč cpát peníze do přetechnizovaných aut,kde se oprava i jednoduché závady vymrští nad cenu tohoto auta.Jen bych věnoval větší pozornost na korozi lemů a podlahy,pokud auto není garážované.Náhradní díly jdou sehnat za pakatel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 26.03.2008 14:46, RE: nema konkurenciu
anonym napsal:
No, autor ma svoje auto evidentne rad, ale vety typu, ze auto nema na krizovatkach konkurenciu atd atd...sa divim, ze Renault vyraba nove Clio a nie stale R5, ked je taka super
Neviem ci autor na inych autach nejazdil, ked je z rej R5 taky nadseny. Beriem, ze je to na svoj vek v pohode priblizovadlo, ale v tej recenzii mi chyba trochu viac objektivnosti...
BMW 520i 95kw-starší e34 je pomalejší do 80km/h než tohle,mám oboje a vyzkoušené..Je to dané váhou,ale nabourat bych se s tím nechtěl:o)
reagovat
1 2 3


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.