0
zpět
 

diskuze k tématu: Představujeme nejkrásnější silnice světa

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 07:20, Transfagarašan
Ta Caučeskova silnice mně hrozně láká, od té doby co jsem ji viděl v Top Gearu. Jenom mám dilema, jestli tam jet na motorce, nebo v autě. Samotný Transfagarašan
je v klidu, ale dojet k němu znamená rozmlátit všechny 4 kola na kaši, cesty v Rumunsku jsou stejně mizerné jako v Bulharsku. Tak snad na jaře...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 09:50, Trollstiegen
Tou jsem jel. Je to skutečně zážitek. Vracečky jsou doslova přistavěny na skálu, takže bylo možno z okna pozorovat několikasetmetrovou hloubku. kdo má závratě, nedoporučuji.
Docela pěkný serpentiny jsou na Tenerife. Třeba když se sjíždí k Barranco de Masca, tak silnice široká na jedno auto a skoro plnorejdové vracečky nejsou nic neobvyklého. Když jsme z Mascy pak vyjížděli, tak jsem musel u Ibizi vypnout klimu, abych se na jedničku se studeným motorem do toho kopce vůbec rozjel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 13:39, RE: Transfagarašan
Michal napsal:
Ta Caučeskova silnice mně hrozně láká, od té doby co jsem ji viděl v Top Gearu. Jenom mám dilema, jestli tam jet na motorce, nebo v autě. Samotný Transfagarašan
je v klidu, ale dojet k němu znamená rozmlátit všechny 4 kola na kaši, cesty v Rumunsku jsou stejně mizerné jako v Bulharsku. Tak snad na jaře...
Letos jsem byl 2x pracovně autem v Bukurešti. Při jedné z návštěv jsem chtěl zkusit Tranfagaraš, ale průjezd byl uzavřen (ze strany od Sibiu). Bylo to koncem června. Takže doporučuju se před cestou informovat!
Co se týče kvality cest tak hlavní tahy jsou v Rumunsku srovnatelné s našimi. Vedlejší cesty jsou děs a běs.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 13:42, RE: Transfagarašan
Alda napsal:
Letos jsem byl 2x pracovně autem v Bukurešti. Při jedné z návštěv jsem chtěl zkusit Tranfagaraš, ale průjezd byl uzavřen (ze strany od Sibiu). Bylo to koncem června. Takže doporučuju se před cestou informovat!
Co se týče kvality cest tak hlavní tahy jsou v Rumunsku srovnatelné s našimi. Vedlejší cesty jsou děs a běs.
Ještě jsem si vzpomněl, místní tu mluví o silnici zvané Transalpina, prý snese srovnání s Transfagarešem.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 14:35, RE: Transfagarašan
Alda napsal:
Ještě jsem si vzpomněl, místní tu mluví o silnici zvané Transalpina, prý snese srovnání s Transfagarešem.
Tak tři roky zpět jsem se vracel z Řecka přes Rumunsko a průjezd touto nádhernou krajinou mi trval snad 14 hodin. Byly tam úseky, kdy se jely 2 km hodinu... myslel jsem si, že nic není horšího než Bulharsko, ale to jsem se pletl. Naproti tomu Makedonie se dá projet úplně nádherně...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 14:55, RE: Transfagarašan
Michal napsal:
Tak tři roky zpět jsem se vracel z Řecka přes Rumunsko a průjezd touto nádhernou krajinou mi trval snad 14 hodin. Byly tam úseky, kdy se jely 2 km hodinu... myslel jsem si, že nic není horšího než Bulharsko, ale to jsem se pletl. Naproti tomu Makedonie se dá projet úplně nádherně...
Zřejmě jste jel mimo hlavní tahy. Když jsem jel do Buku poprvé, taky jsem uhnul z hlavního tahu jako že se vyhnu kamionům... Sice jsem se jim krásně vyhnul, ale potom jsem jel asi 200km po panelové silnici a asi 3km i po polní cestě (vše dle navigace). Jinak se mi tam jezdí mnohem lépe než u nás, nevím čím to je.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 15:54, RE: Transfagarašan
Alda napsal:
Zřejmě jste jel mimo hlavní tahy. Když jsem jel do Buku poprvé, taky jsem uhnul z hlavního tahu jako že se vyhnu kamionům... Sice jsem se jim krásně vyhnul, ale potom jsem jel asi 200km po panelové silnici a asi 3km i po polní cestě (vše dle navigace). Jinak se mi tam jezdí mnohem lépe než u nás, nevím čím to je.
Jel jsem kudy mně navigace hnala ale pamatuju si, že jsem jel cca 50 km po dálnici okolo Bukurešti a tuším, že je to jediná dálnice v Rumunsku...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 18:30, RE: Transfagarašan
Michal napsal:
Jel jsem kudy mně navigace hnala ale pamatuju si, že jsem jel cca 50 km po dálnici okolo Bukurešti a tuším, že je to jediná dálnice v Rumunsku...
Dálnice už má délku cca 110km (odhadem) "naším" směrem a cca 200km od Buku na jih k moři...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 14.11.2011 23:31, RE: Trollstiegen
David V napsal:
Tou jsem jel. Je to skutečně zážitek. Vracečky jsou doslova přistavěny na skálu, takže bylo možno z okna pozorovat několikasetmetrovou hloubku. kdo má závratě, nedoporučuji.
Docela pěkný serpentiny jsou na Tenerife. Třeba když se sjíždí k Barranco de Masca, tak silnice široká na jedno auto a skoro plnorejdové vracečky nejsou nic neobvyklého. Když jsme z Mascy pak vyjížděli, tak jsem musel u Ibizi vypnout klimu, abych se na jedničku se studeným motorem do toho kopce vůbec rozjel.
Jo Tenerife je nezapomenutelný, tam bych klidně rok žil. Jinak cestou k lanovce na sopku mě Google navigace v okolí vesnice Barroso vedla nejkratšíma cestama. Tzn. místo po serpentinách podle ukazatelů Google velel jet zkratkama přímo do kopce. Zkusil jsem to, ale Yaris 1.0 tříválec (celkem nový měl najeto jen 35 tkm) to nezvládl ani na jedničku. Krom toho jsem při nájezdu do kopce škrtal předním nárazníkem o silnici. No místní s tím evidentně problém nemají, ale viděl jsem tam teda odbočovat akorát jednoho off-roada.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.11.2011 11:38, RE: Trollstiegen
Petr S napsal:
Jo Tenerife je nezapomenutelný, tam bych klidně rok žil. Jinak cestou k lanovce na sopku mě Google navigace v okolí vesnice Barroso vedla nejkratšíma cestama. Tzn. místo po serpentinách podle ukazatelů Google velel jet zkratkama přímo do kopce. Zkusil jsem to, ale Yaris 1.0 tříválec (celkem nový měl najeto jen 35 tkm) to nezvládl ani na jedničku. Krom toho jsem při nájezdu do kopce škrtal předním nárazníkem o silnici. No místní s tím evidentně problém nemají, ale viděl jsem tam teda odbočovat ak...
Jo, na výlet na Pico del Teide hned tak nezapomenu. Měli jsme "skvělý" nápad, že tam vylezem pěcha, na nějaké chatě přespíme, abychom ráno mohli sledovat z moře vycházející slunce. Chata byla v rekonstrukci, takže jsme spali na terase venku, strašně tam funělo spolu s tím jemným sopečným prachem a ráno tam bylo pod nulou. Skoro celou noc jsme nespali. Nicméně jsme ráno byli na Teide první ještě dříve, než pustili lanovku, a to byl nezapomenutelný zážitek. I večer na terásce v hotelu u otevřeného portského v teple s Teidem p povzdálí se to dalo vydržet . Jo na Tenerife se mi taky líbilo, ale bydlet bych musel v té severní části. Jih byl na mě moc vyprahlej.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 15.11.2011 20:42, RE: Trollstiegen
David V napsal:
Jo, na výlet na Pico del Teide hned tak nezapomenu. Měli jsme "skvělý" nápad, že tam vylezem pěcha, na nějaké chatě přespíme, abychom ráno mohli sledovat z moře vycházející slunce. Chata byla v rekonstrukci, takže jsme spali na terase venku, strašně tam funělo spolu s tím jemným sopečným prachem a ráno tam bylo pod nulou. Skoro celou noc jsme nespali. Nicméně jsme ráno byli na Teide první ještě dříve, než pustili lanovku, a to byl nezapomenutelný zážitek. I večer na terásce v hotelu u otevřeného...
Jo to je na tenerife pěkný, že stačí přejet 60 km ze severu z 23 stupňů polojasno skrz kopec kde je 17 stupňů a slejvák do úplného léta na jih kde je příjemných 27 st. a azuro. Přitom benzín za 1 Euro. Potraviny většinou levnější než v ČR. Restaurace +- podobné ceny. Mít tam slušnou práci, tak tam klidně nějakou dobu pobudu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 22.11.2011 16:44, Hochalpenstrasse uz je asi moc proflakla:-)
Petr-Tipcars: Z těch opravdu hezkých je dosažitelná ještě výše zmíněná. Možná se bere za tak samozřejmou, že ve výběru není, nebo už by tam bylo evropských moc... Každopádně si na ní brousím zuby na příští rok.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.