0
zpět
 

diskuze k tématu: Prázdninové cesty do zahraničí – na co si dát pozor?

kategorie zařazení tématu:
Kojot027
počet příspěvků111
datum registrace02.01.2011
Pondělí 07.07.2014 10:27, Slovensko!
Už jsem to psal loni a píšu to znovu. protože autor na to opět neupozorňuje. Na Slovensku se vám může stát, že Policie udělí pokutu 40E za navigaci připlou přísavkou na skle. Je jedno jestli je to ve spodním levém rohu nebo dole uprostřed. Víme už o čtyřech případech. Každý měl navigaci jinde. Argumentují bránění výhledu v zorném poli řidiče. Kam ji připnout neporadí, když výrobce jiný držák nenabízí. Kolegové ze Slovenské pobočky nám oprávněnost pokuty potvrdili, že na to je opora v zákoně, ale po nás se spíš vozili, že máme české SPZ a proto se na vuz zaměřují. Zkuste to tedy oficiálně zjistit. Nám zatím oficiálně Policie SK nic neodpověděla i přes dva dotazy. Maďarsko, Polsko, Rakousko, Německo, Francie,ČR nic tak na hlavu postaveného nemá. Držáky jsou se schválenou homologací a ani to na to poldy nezafungovalo, vždy pokuta a sundat.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1242
datum registrace28.11.2008
Úterý 08.07.2014 00:49, RE: Slovensko!
Kojot027 napsal:
Už jsem to psal loni a píšu to znovu. protože autor na to opět neupozorňuje. Na Slovensku se vám může stát, že Policie udělí pokutu 40E za navigaci připlou přísavkou na skle. Je jedno jestli je to ve spodním levém rohu nebo dole uprostřed. Víme už o čtyřech případech. Každý měl navigaci jinde. Argumentují bránění výhledu v zorném poli řidiče. Kam ji připnout neporadí, když výrobce jiný držák nenabízí. Kolegové ze Slovenské pobočky nám oprávněnost pokuty potvrdili, že na to je opora v zákoně, ale po nás se spíš vozili, že máme české SPZ a proto se na vuz zaměřují. Zkuste to tedy oficiálně zjistit. Nám zatím oficiálně Policie SK nic neodpověděla i přes dva dotazy. Maďarsko, Polsko, Rakousko, Německo, Francie,ČR nic tak na hlavu postaveného nemá. Držáky jsou se schválenou homologací a ani to na to poldy nezafungovalo, vždy pokuta a sundat.


Vypadá to že to není problém jen Slovenska http://mobil.idnes.cz/navigace-na-celnim-skle-vas-muze-vyjit-draho-nemusite-ani-projit-technickou-1b3-/navigace.aspx?c=A091203_075012_navigace_kor

Akorát že možná slovenští policajti mají asi metodický pokyn tyto pokuty opravdu vybírat. Ještě že tam nejezdím.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Úterý 08.07.2014 08:38, RE: Slovensko!
Kojot027 napsal:
Už jsem to psal loni a píšu to znovu. protože autor na to opět neupozorňuje. Na Slovensku se vám může stát, že Policie udělí pokutu 40E za navigaci připlou přísavkou na skle. Je jedno jestli je to ve spodním levém rohu nebo dole uprostřed. Víme už o čtyřech případech. Každý měl navigaci jinde. Argumentují bránění výhledu v zorném poli řidiče. Kam ji připnout neporadí, když výrobce jiný držák nenabízí. Kolegové ze Slovenské pobočky nám oprávněnost pokuty potvrdili, že na to je opora v zákoně, ale po nás se spíš vozili, že máme české SPZ a proto se na vuz zaměřují. Zkuste to tedy oficiálně zjistit. Nám zatím oficiálně Policie SK nic neodpověděla i přes dva dotazy. Maďarsko, Polsko, Rakousko, Německo, Francie,ČR nic tak na hlavu postaveného nemá. Držáky jsou se schválenou homologací a ani to na to poldy nezafungovalo, vždy pokuta a sundat.


Tak jedině univerzál do větrací mřížky. Osobně mi to na čelním skle vadí taky , hlavně kabel napájení. Celkově mi přijde, že navigace rozptyluje víc, než telefonování, navíc donutí vypínat mozek. Zlatá nutnost umět se orientovat v mapě . Akorát je to v dnešním provozu trochu utopie...
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.