0
zpět
 

diskuze k tématu: České kořeny Porsche

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 10:09, Nesmysl s Hitlerem
Jak mohl führer obdivovat vozy Porsche, když první poršák se objevil ve výrobě až po 2. světové válce? A ještě k českým kořenům - Vratislavice n. N. byly v uváděné době ryze německé, ležíce v srdci tehdejších Sudet. Než učiníte nějaký objev, zkuste se nad ním nejdřív trochu víc zamyslet.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 10:18, PORSCHE 911
Taky jsem si koupil P 911 86 231pc je fakt super auto. Momentálně sháním model tohoto vozu do kanceláře na stůl a nikde na něj nemužu narazit, nevíte kde ho seženu?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 13:56, RE: PORSCHE 911
Sadam napsal:
Taky jsem si koupil P 911 86 231pc je fakt super auto. Momentálně sháním model tohoto vozu do kanceláře na stůl a nikde na něj nemužu narazit, nevíte kde ho seženu?
Asi bych se nejprve obrátil na Auto Porsche Praha (Praha 5) s prosbou o radu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 19:56, RE: PORSCHE 911
donald napsal:
Asi bych se nejprve obrátil na Auto Porsche Praha (Praha 5) s prosbou o radu
S Ferdinandem pracoval můj praděda ! ! ! ! Bohužel jsem žádný Porsche nepodědil :( Pro donalda: nejde o Porsche, ale o základ brouka, ze kterého se porsche vyvinulo. Porsche utekl do Německa a plány českého autíka si vzal, (nechci říkat ukrad) s sebou (pracoval na tom totiž také a to v Kopřivnivi v Tatře). Šlo o Hitlerův projekt auto pro každého, ve skutečnosti to byla klamavá informace a spořené peníze od lidí se použily na výroku "kýblvágnů", které měli podvozkovou platformu VW Brouka, ještě budoucího...Ten se po válce začal vyrábět a někdy v roce 1948-1950 vzniklo první pevné kupé Ferdinand (na podvozkové platformě Brouka)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 20:00, Heč
Já jsem pravnuk pana Porsche, tak klid jo!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 27.11.2006 20:53, RE: PORSCHE 911
David napsal:
S Ferdinandem pracoval můj praděda ! ! ! ! Bohužel jsem žádný Porsche nepodědil :( Pro donalda: nejde o Porsche, ale o základ brouka, ze kterého se porsche vyvinulo. Porsche utekl do Německa a plány českého autíka si vzal, (nechci říkat ukrad) s sebou (pracoval na tom totiž také a to v Kopřivnivi v Tatře). Šlo o Hitlerův projekt auto pro každého, ve skutečnosti to byla klamavá informace a spořené peníze od lidí se použily na výroku "kýblvágnů", které měli podvozkovou platformu VW Brouka, ještě b...
Jeden černý z roku 1949 stojí, nebo aspoň stál, ve stuttgartském muzeu automobilky. Je to pěkné auto a když člověk zapojí trochu fantazie, i v dnešní produkci ho trochu vidí. :)
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.