0
zpět
 

diskuze k tématu: Pojišťovny "zatočí" se špatnými řidiči

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 08:59, O.K
Je to jen dobře, kdo bourá vlastní vinou, tak at platí více a at nema moznost to tajit, a kdo naopak jezdi bez nehody tak pri zmene pojistovny nemusi nic predkladat, bude to mnohme jednodussi tento system. Docela se me i libi vypocet pojistneho na zaklade veku, bydliste a poctu let po kterou vlastnite ridicak, neni to taky spatne, ale ja osobne na to zrovna doplacim, Ziju v Praze, je me 23 a ridicak mam cca 4 roky, takze jsem temer na maximalni castce :) ale az me bude 50 tak si budu piskat :) Jen me trosku mrzi, ze bonusy za beznehodovou jizdu jsou jen do nejakych 6 let, cca 30%, napriklad strejda ma ridicak od 18 let, je mu 55 a v zivote nemel nehodu. Temer to vypada, ze by pojistovna mohla platiti jemu :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 15:32, RE: O.K
mufik.martin napsal:
Je to jen dobře, kdo bourá vlastní vinou, tak at platí více a at nema moznost to tajit, a kdo naopak jezdi bez nehody tak pri zmene pojistovny nemusi nic predkladat, bude to mnohme jednodussi tento system. Docela se me i libi vypocet pojistneho na zaklade veku, bydliste a poctu let po kterou vlastnite ridicak, neni to taky spatne, ale ja osobne na to zrovna doplacim, Ziju v Praze, je me 23 a ridicak mam cca 4 roky, takze jsem temer na maximalni castce :) ale az me bude 50 tak si budu piskat :) J...
Ty pitomče a co když majitel toho vozu které bouralo ho vůbec neboural? Přeju ti ty IDIOTE aby se někdo takovej do tebe trefil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 16:51, RE: O.K
zigi napsal:
Ty pitomče a co když majitel toho vozu které bouralo ho vůbec neboural? Přeju ti ty IDIOTE aby se někdo takovej do tebe trefil.
nejak jsem to ted nepochopil, pokud naboura nekdo vas, tak preci to nema s bonusem nic spolecneho, pokud vase auto naboura nekdo jiny, ze ho napriklad pujcite manzelkce, kamaradu a tak to je riziko, ktere podstupujete, kdyz auto nekomu pujcujete.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 16:53, RE: O.K
zigi napsal:
Ty pitomče a co když majitel toho vozu které bouralo ho vůbec neboural? Přeju ti ty IDIOTE aby se někdo takovej do tebe trefil.
Ty kokote,drž hubu a vypadni odsud!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 19:12, RE: O.K
mufik.martin napsal:
Je to jen dobře, kdo bourá vlastní vinou, tak at platí více a at nema moznost to tajit, a kdo naopak jezdi bez nehody tak pri zmene pojistovny nemusi nic predkladat, bude to mnohme jednodussi tento system. Docela se me i libi vypocet pojistneho na zaklade veku, bydliste a poctu let po kterou vlastnite ridicak, neni to taky spatne, ale ja osobne na to zrovna doplacim, Ziju v Praze, je me 23 a ridicak mam cca 4 roky, takze jsem temer na maximalni castce :) ale az me bude 50 tak si budu piskat :) J...
A s kým ty pojištovny vlastně zatočí? Se špatnými řidiči nebo auty? Já mám bonus 35 procent vozidlo je napsaný na mě a manželka 3krát nabourá. Auto je společný ale napsaný na mě. Takže zatočí se mnou. Já potom s manželkou. Jak k tomu přijdu? Já nic nevyvedl. Proč nezatočí s tím kdo vozidlo řídil? Nebo vám někdo auto ukradne někoho s ním nabourá auto tam nechá stát a zdrhne policie ho nikdy nenajde mě seberou bonus, řeknou způzobilo to vaše auto máte smůlu.... a manželku vyměnit za bezeškodnou...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 19:35, RE: O.K
J.K. napsal:
A s kým ty pojištovny vlastně zatočí? Se špatnými řidiči nebo auty? Já mám bonus 35 procent vozidlo je napsaný na mě a manželka 3krát nabourá. Auto je společný ale napsaný na mě. Takže zatočí se mnou. Já potom s manželkou. Jak k tomu přijdu? Já nic nevyvedl. Proč nezatočí s tím kdo vozidlo řídil? Nebo vám někdo auto ukradne někoho s ním nabourá auto tam nechá stát a zdrhne policie ho nikdy nenajde mě seberou bonus, řeknou způzobilo to vaše auto máte smůlu.... a manželku vyměnit za bezeškodnou...
Je trosku problem, kdyz je auto spolecne, ale jak chcete tedy platiti povinne ruceni kdyz ne na auto? Preci nemuze platiti ruceni ten kdo momentalne ridi. Jednou si koupite auto, a i kdyz ho pujcite manzelkce, stejne jako ja pritelkyni jdu do toho s tim rizikem, ze muzu prijit o bonus. Samozrejne pokud auto nekdo ukradne, tak by vam na bonusy sahnout nemeli pokud policie uzna, ze auto bylo opravdu ukradeno. Jinak ja byste si predstavoval povinne na auto? Nebo na vlastniky ridicaku? Bohuzel asi neni jina moznost nez proste na auto a majitel to vzdy odnese, ale nema to pujcovat nikomu, ze to pujci je jeho vec.Jak by meli napriklad zatocit s vasi zenou pokud ridila vase auto a nabourala? Maji vam nechat bonus a po ni vymahat rozdil v cene To je preci hloupost.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 21:34, RE: O.K
mufik.martin napsal:
Je trosku problem, kdyz je auto spolecne, ale jak chcete tedy platiti povinne ruceni kdyz ne na auto? Preci nemuze platiti ruceni ten kdo momentalne ridi. Jednou si koupite auto, a i kdyz ho pujcite manzelkce, stejne jako ja pritelkyni jdu do toho s tim rizikem, ze muzu prijit o bonus. Samozrejne pokud auto nekdo ukradne, tak by vam na bonusy sahnout nemeli pokud policie uzna, ze auto bylo opravdu ukradeno. Jinak ja byste si predstavoval povinne na auto? Nebo na vlastniky ridicaku? Bohuzel asi n...
Jasný já to uznávám. Ale když jsem prodal auto a koupil jiný tak se mi 35 procent bonusu převedlo na nový auto. Bonus jde s řidičem, to je správný. Ale když se něco stane tak se bere z auta ne z řidiče.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 21:39, RE: O.K
anonym napsal:
Jasný já to uznávám. Ale když jsem prodal auto a koupil jiný tak se mi 35 procent bonusu převedlo na nový auto. Bonus jde s řidičem, to je správný. Ale když se něco stane tak se bere z auta ne z řidiče.
A když se mnou v pojištovně sepisovali smlouvu tak mi vykládali jak sem dobrej řidič a kdesi cosi a máte 35 procent a ted když tam půjdu nebo někam jinam tak už po mě koukaj joo vážený pane způsobil jste atd...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 21:45, RE: O.K
J.K. napsal:
A když se mnou v pojištovně sepisovali smlouvu tak mi vykládali jak sem dobrej řidič a kdesi cosi a máte 35 procent a ted když tam půjdu nebo někam jinam tak už po mě koukaj joo vážený pane způsobil jste atd...
No pojištovny spíš zatočí a točí s námi se všemi a ne s těmi špatnými. A tenhle stát jakbysmet.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 17.04.2007 23:06, RE: O.K
J.K. napsal:
No pojištovny spíš zatočí a točí s námi se všemi a ne s těmi špatnými. A tenhle stát jakbysmet.
Bohuzel, pokud auto tukne vase zena, kamarad nebo nekdo je to proste problem vlastnika, ze auto pujcil, jak byste chtel zaves povinne ruceni? Na osobu? Vzdyt kolik je treba v rodine ridicu a aut? U nas v rodine jsme naprikald byli 4 ridici a jedno auto, to by mel platiti kazdy ruceni za svuj ridicak? Jina moznost nez to co je asi neni, jem me mrzi, ze bonusy konci na 30 - 36 procentech a nejdou jeste dale pro ty co nebouraji jeste dele.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.04.2007 09:54, samozrejme na osobu
mufik.martin napsal:
Bohuzel, pokud auto tukne vase zena, kamarad nebo nekdo je to proste problem vlastnika, ze auto pujcil, jak byste chtel zaves povinne ruceni? Na osobu? Vzdyt kolik je treba v rodine ridicu a aut? U nas v rodine jsme naprikald byli 4 ridici a jedno auto, to by mel platiti kazdy ruceni za svuj ridicak? Jina moznost nez to co je asi neni, jem me mrzi, ze bonusy konci na 30 - 36 procentech a nejdou jeste dale pro ty co nebouraji jeste dele.
Nevim, co vam na tom pripada divneho? Auto za nic nemuze-boura sofer.Dokonce mam pocit, ze nektere staty to i tak maji. Ale ono by se tolik penez nevybralo vime a lide by zvlcili a porizovaly by si mozna o hruzo i vice nez 2 auta do rodiny.
.....
Nebo se Vam zda normalni, ze povinne ruceni se plati podle obsahu motoru? Cely system je padlej na hlavu. Chci videt seriozni statistiku, ze auto s obsahem 2litry udela vetsi skodu nez 1,8ka. Nopadk je to postaveno jako skryta dan z prepychu. Chces vykonejsi auto plat, chces diesla plat
....
Kapku jim v to mdealji hokej turbomotory at benzinove nebo naftove, ale ony na to casem pojistovny prijdou, ze by mohl byt extra malus na turbo
....
Nekde jsem cetl pekny rozbor, ktery mne castecne uklidnil, protoze prese vse mame ruceni docela levne. Srovnavalo to situaci ve svete. Jako prerlicka tam bylo, ze v jedne (nevim v ktere zemi) mela extra drahe ruceni auta na LPG (no kdyz uz ten sofer ma levny provoz, tak ho zkasnem)
....
A nemam pocit, ze by si pojistovny zily spatne, spise by se melo posvitit na pojistne podvody a plneni skodnych udalosti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.04.2007 21:26, RE: samozrejme na osobu
ridic napsal:
Nevim, co vam na tom pripada divneho? Auto za nic nemuze-boura sofer.Dokonce mam pocit, ze nektere staty to i tak maji. Ale ono by se tolik penez nevybralo vime a lide by zvlcili a porizovaly by si mozna o hruzo i vice nez 2 auta do rodiny.
.....
Nebo se Vam zda normalni, ze povinne ruceni se plati podle obsahu motoru? Cely system je padlej na hlavu. Chci videt seriozni statistiku, ze auto s obsahem 2litry udela vetsi skodu nez 1,8ka. Nopadk je to postaveno jako skryta dan z prepychu. Chces vyk...
Jo už i na ten výkon došlo, některé pojišťovny totiž rozlišují nejen obsah, ale také výkon. Takže s 1,6HDI (asi 110 k) se lehce stane, že ve finále zaplatíte totéž jako s 2,0 D (75 k) a jak se tu uvádí škodu dokáže udělat stejnou né-li větší.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.04.2007 21:47, RE: samozrejme na osobu
jurda napsal:
Jo už i na ten výkon došlo, některé pojišťovny totiž rozlišují nejen obsah, ale také výkon. Takže s 1,6HDI (asi 110 k) se lehce stane, že ve finále zaplatíte totéž jako s 2,0 D (75 k) a jak se tu uvádí škodu dokáže udělat stejnou né-li větší.
Jak uz nekdo psal vyse, take by me zajimalo, jak nekdo muze prokazat, ze 2.0 udela vetsi skodu jak 1.8 nebo ze ji dela casteji. Kdo to vlastne vymyslel delat to podle obsahu motoru? V dnesni dobre, kdy se preplnuje turby kde co to stejne brzy zmeni. Ale i tak, myslim, ze treba vetsi skodu udela auto s vyssi hmotnosti treba nez s vyssim obsahem, mezi nami at na dalnci nebo ve meste i blby favorit s 1.3 jede 130, takze je jedno jestli vedle nej jede Fabia 1.2 nebo BMW7 4.4, protoze jedou stjene rychle a skdoa bude stjena bez rozdilu obsahu, pokud vezmu v potaz jakekoliv auto, tak obsah na skode nehraje roli. proste jde o rychlost a cenu dilu.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.