0
zpět
 

diskuze k tématu: Pojedete letos do Chorvatska? Něco tu pro vás máme ...

kategorie zařazení tématu:
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Pátek 20.03.2015 18:03, cesta
Poprosil bych o nějaký praktičtější článek..
Chceme s partnerkou jet východní Evropu,přes Ukrajinu,Bulharsko,Rumunsko a Černou horu...Co radíte,kde navštívit,kde jsou dobré hotely,jak je to s servisy,a jak jsou čerpací staniec..

Nešlo by taky něco takové napsat,než psát článek pro ovce?
reagovat
pepeechose
počet příspěvků2
datum registrace06.02.2009
Sobota 04.04.2015 11:52, cesta
Zkus projít cestopisy na www.motorkari.cz.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Sobota 04.04.2015 12:06, RE: cesta
pepeechose napsal:
Zkus projít cestopisy na www.motorkari.cz.


Souhlas, aktuálních cestopisů z cest dotazovanými zeměmi je tam spousta.
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Úterý 07.04.2015 10:25, Kde to vázne?
Chcete-li ho od nás dostat s předstihem, vložte prosím svůj e-mail zde: Autem do Chorvatska 2015


Vložil jsem už dvakrát ... a stále nic
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Úterý 07.04.2015 11:06, RE: Kde to vázne?
A4 napsal:
Chcete-li ho od nás dostat s předstihem, vložte prosím svůj e-mail zde: Autem do Chorvatska 2015 Vložil jsem už dvakrát ... a stále nic


Zdravím, e-book bude přednostně rozesílám během zítřejšího dne...
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Středa 08.04.2015 11:20, RE: Kde to vázne?
Karel - TipCars.com napsal:
A4 napsal:
Chcete-li ho od nás dostat s předstihem, vložte prosím svůj e-mail zde: Autem do Chorvatska 2015 Vložil jsem už dvakrát ... a stále nic
Zdravím, e-book bude přednostně rozesílám během zítřejšího dne...


Tak už dorazil, díky
reagovat
xxxlukas
počet příspěvků2
datum registrace11.04.2015
Sobota 11.04.2015 08:02, Souhlas
souhlas
reagovat
xxxlukas
počet příspěvků2
datum registrace11.04.2015
Sobota 11.04.2015 11:40, RE: cesta
stréc od piva napsal:
Poprosil bych o nějaký praktičtější článek.. Chceme s partnerkou jet východní Evropu,přes Ukrajinu,Bulharsko,Rumunsko a Černou horu...Co radíte,kde navštívit,kde jsou dobré hotely,jak je to s servisy,a jak jsou čerpací staniec.. Nešlo by taky něco takové napsat,než psát článek pro ovce?



Všichni troubové jezdí každý rok na stejné místo, kde si nad nimi nějaký Stojan Jakotyč mne ruce a nesmyslně při halekání ostatních pepíků přeplácejí svojí dovolenou.

Hrubé info:

Ukrajina
Karpaty, vylézt na Hoverlu, navštívit Lvov, cestou Solotvino
Problémy s hrancemi cestou zpět, proto se vracet jinou cestou, nejezdit po vedlejších silnicích kvůli špatnému stavu, hlavní jsou i díky ms ve fotbale v poho

Rumunsko
Transfagasan road, Transalpina road, Bucegi mountains , Brasov, Sibiu, Shighisoara...., u moře vyklidněná Eforia Sud i s pláží 4 Km před městem
Je tam toho fakt hodně, jedna z nejlepších evropských zemí na cestování, velmi snadná a příjemná
Jezdit po vedlejších, dálnice temeř nejsou a hlavní jsou přeplněné, ubytování naprosto kdekoliv

Makedonie
Skopje je must, Lake Matka taky - na kajaku k jeskyni super a ubytujte se přímo nad přehradou, Ohrid a Svety Neum OK
Silnice OK,



Bulharsko
tolik ho neznám, vyhnout se místům kam jezdí koupáci ve stádu
Placení i silnic, které nejsou dálnice, nesmyslné rychlostní limity
Hory pod Sofií jsou super

Albánie a Kosovo
nejlepší země Evropy na cestování a jedna z nejlepších na světě /byl jsem v mnoha zemích ve všech světadílech/, je to hotový poklad je tam uplně všechno na super letní dovolenou, ubytování mnohem lepší než v okolních zemích, levně
Navštívit hory na jihu, Gjirokastra, Syrii y Kalter, Ohrid, Apolonia, u moře Borsch nebo Qeparo
Silnice v pohodě
Určitě se podívat do Kosova, ta země má super atmosféru a lidi,
V Prištině nic není ale Prizren je super
Pozor: Srbové vás opravdu z Kosova do Srbska, pokud jste do Kosova přijeli z Albánie nepustí.

Jediná nevýhoda těchto zemí je, že když tam jedno léto strávíte, přestanou pro vás všechny Chrovatska, a Slovinska s Km dálnice asi za milion existovat.



reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Sobota 11.04.2015 15:04, RE: cesta
xxxlukas napsal:
stréc od piva napsal:
Poprosil bych o nějaký praktičtější článek.. Chceme s partnerkou jet východní Evropu,přes Ukrajinu,Bulharsko,Rumunsko a Černou horu...Co radíte,kde navštívit,kde jsou dobré hotely,jak je to s servisy,a jak jsou čerpací staniec.. Nešlo by taky něco takové napsat,než psát článek pro ovce?
Všichni troubové jezdí každý rok na stejné místo, kde si nad nimi nějaký Stojan Jakotyč mne ruce a nesmyslně při halekání ostatních pepíků přeplácejí svojí dovolenou.Hrubé info:UkrajinaKarpaty, vylézt na Hoverlu, navštívit Lvov, cestou SolotvinoProblémy s hrancemi cestou zpět, proto se vracet jinou cestou, nejezdit po vedlejších silnicích kvůli špatnému stavu, hlavní jsou i díky ms ve fotbale v pohoRumunskoTransfagasan road, Transalpina road, Bucegi mountains , Brasov, Sibiu, Shighisoara...., u moře vyklidněná Eforia Sud i s pláží 4 Km před městemJe tam toho fakt hodně, jedna z nejlepších evropských zemí na cestování, velmi snadná a příjemnáJezdit po vedlejších, dálnice temeř nejsou a hlavní jsou přeplněné, ubytování naprosto kdekolivMakedonieSkopje je must, Lake Matka taky - na kajaku k jeskyni super a ubytujte se přímo nad přehradou, Ohrid a Svety Neum OKSilnice OK, Bulharskotolik ho neznám, vyhnout se místům kam jezdí koupáci ve stáduPlacení i silnic, které nejsou dálnice, nesmyslné rychlostní limityHory pod Sofií jsou superAlbánie a Kosovonejlepší země Evropy na cestování a jedna z nejlepších na světě /byl jsem v mnoha zemích ve všech světadílech/, je to hotový poklad je tam uplně všechno na super letní dovolenou, ubytování mnohem lepší než v okolních zemích, levněNavštívit hory na jihu, Gjirokastra, Syrii y Kalter, Ohrid, Apolonia, u moře Borsch nebo QeparoSilnice v pohoděUrčitě se podívat do Kosova, ta země má super atmosféru a lidi,V Prištině nic není ale Prizren je superPozor: Srbové vás opravdu z Kosova do Srbska, pokud jste do Kosova přijeli z Albánie nepustí.Jediná nevýhoda těchto zemí je, že když tam jedno léto strávíte, přestanou pro vás všechny Chrovatska, a Slovinska s Km dálnice asi za milion existovat.


Je pravda,že v Albánii jsem byl již před pěti lety,ale silnice mi rozhodně v pohodě nepřipadaly.Jelo se třeba 5 km po pěkné silnici a pak následoval třeba 100 m úsek,který byl neskutečně rozbitý a tak to šlo neustále dokola.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Sobota 11.04.2015 17:59, ben
jak je to s hustotou čerpacích stanic a kvalitou nafty v Albánii ?
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Neděle 12.04.2015 08:05, Albánie
Jaká je kvalita nafty to nevím,ale hustota čerpacích stanic je,až neobvykle vysoká,problém je ale se domluvit.Stalo se nám i,že se nám nabídl jeden mladý muž ,že nám ukáže cestu na vrchol jedné hory,ve skále tam byly zatesané nějaké hrobky.Na náš dotaz zda komunikuje německy nám suveréně odpověděl,že ano,bohužel to bylo jediné co z němčiny ovládal.Zrovna tak nedal nic ani anglicky.Celkově jsem ,ale z Albánie viděl velmi málo jednalo se pouze o jednodenní výlet z Černé Hory,která je pro mě velmi krásná a rád tam jezdím.
reagovat
Qwertek
počet příspěvků2
datum registrace30.09.2012
Úterý 14.04.2015 16:42, Dobrý počin
Pojednání se mi líbí, já bych takové nesepsal. Ale mám jeden dotaz. Neleží Tauerntunnel na dálnici A10 ze Spitalu do Lince.

Jinak díky za každý takový článek.
reagovat
Qwertek
počet příspěvků2
datum registrace30.09.2012
Úterý 14.04.2015 16:47, Katschberský tunel
Katschberský tunel taky je na dálnici A10. Podle mne jste prohodili dálnici A9 za A10. Na A9 jsou tunely:
Bosrucký dálniční tunel (5,5 km),
Gleinalmský tunel (8,3 km) a
Tunel Plabutsch (10 km).
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 15.04.2015 10:04, RE: Katschberský tunel
Qwertek napsal:
Katschberský tunel taky je na dálnici A10. Podle mne jste prohodili dálnici A9 za A10. Na A9 jsou tunely: Bosrucký dálniční tunel (5,5 km), Gleinalmský tunel (8,3 km) a Tunel Plabutsch (10 km).


Opraveno, díky za upozornění.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 22.07.2015 16:11, Chorvatsko
Letos jsem "musel" do Chorvatska, rodina prý chce vidět, jak vypadá moře.

Cesta na Istrii je relativně pohodová (pokud někomu nevadí 8 hodin řídit), nicméně jsem řešil ceny benzínu a bylo to zbytečné. Nechal jsem se zde nachytat článkém o dobrých cenách v Rakousku. Ano možná ano, v Drassenhofenu, ale ne v noci na dálnici. V Gralle jsem tankoval za euro pade na litr, zatímco Slovinské ceny na dálnici byly cca 1,35€, takže jsem si pěkně připlatil. Kdybych se na to vyflák a nelaboroval a tankoval dle aktuální potřeby, ještě jsem ušetřil. Ceny v Chorvatsku byly cca 10,50 Kun/ litr.

Rakouskou známku jsem koupil v non-stopce na vjezdu na dálnici (Shell, kousek bokem) za jejich standardní cenu. Nemá cenu to řešit u nás. SLovinskou měli na Shell Gralla za standardní ceny.
reagovat
Libor_J
počet příspěvků5
datum registrace03.11.2011
Pondělí 27.07.2015 14:45, Gralla
Davčo, na Grallu se jezdí na gulášovku a štrúdl a ne pro benzín
reagovat
Mulťák
počet příspěvků1
datum registrace27.07.2015
Pondělí 27.07.2015 23:39, E-book cesta do Chorvatska autem
Nejde mi stáhnout váš e-book.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Úterý 28.07.2015 09:15, RE: E-book cesta do Chorvatska autem
Mulťák napsal:
Nejde mi stáhnout váš e-book.


Dobrý den, v čem konkrétně nastal problém?
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Neděle 16.08.2015 10:29, RE: Chorvatsko
David V napsal:
Letos jsem "musel" do Chorvatska, rodina prý chce vidět, jak vypadá moře.Cesta na Istrii je relativně pohodová (pokud někomu nevadí 8 hodin řídit), nicméně jsem řešil ceny benzínu a bylo to zbytečné. Nechal jsem se zde nachytat článkém o dobrých cenách v Rakousku. Ano možná ano, v Drassenhofenu, ale ne v noci na dálnici. V Gralle jsem tankoval za euro pade na litr, zatímco Slovinské ceny na dálnici byly cca 1,35€, takže jsem si pěkně připlatil. Kdybych se na to vyflák a nelaboroval a tankoval dle aktuální potřeby, ještě jsem ušetřil. Ceny v Chorvatsku byly cca 10,50 Kun/ litr.Rakouskou známku jsem koupil v non-stopce na vjezdu na dálnici (Shell, kousek bokem) za jejich standardní cenu. Nemá cenu to řešit u nás. SLovinskou měli na Shell Gralla za standardní ceny.


taktéž jsem byl donucen jet do Chorvatska, které vysloveně nesnáším. Logický argument spolucestovatelů: "je to nejlevnější". No nic, chci se jet zeptat, přes Maďarsko - není to rychlejší? Mám s maďarskýma dálnicema dobré zkušenosti, žádný velký provoz, četníci laxní, rychlost jsem tam nikdy měřit neviděl... jezdíte tudy někdo?
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.