0
zpět
 

diskuze k tématu: Peugeot 106 XS, XSi, Rallye a S16 (GTI) – Rychlý hatchback ze staré školy

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, technické dotazy, francouzská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 00:11, Nebrat
Za 90000kč si kup něco jinýho než rakev na čtyřech kolech.
To auto vypadá jak dětská hračka a odpovídá tomu bohužel i bezpečnostní výbava.
Kup třeba Mondeo, nebo A4...................................
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 01:17, supr autko
Já by jsem do toho auta šel klidně taky. A nevím proč by si měl člověk zákonitě za danou částku kupovat co možná největší auto, když ho nevyužije. Sám jsem v jedné S16 jel a byl to nezapomenutelný zážitek.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 02:15, dobry clanek
diky za clanek o vybornem vozitku, motokara ktera da naprdel mnoha radoby sportakum za dobre penize, excelentni jizdni vlastnosti a dobre motory. Neni lepsi volby mezi rychlymi sportaky pro kratsi trasy za nizke naklady
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 06:48, RE: dobry clanek
anonym napsal:
diky za clanek o vybornem vozitku, motokara ktera da naprdel mnoha radoby sportakum za dobre penize, excelentni jizdni vlastnosti a dobre motory. Neni lepsi volby mezi rychlymi sportaky pro kratsi trasy za nizke naklady
Taky díky, snad se časem dostane i na 306 S16...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 07:52, RE: dobry clanek
Pepe napsal:
Taky díky, snad se časem dostane i na 306 S16...
Zdravím, asi před rokem jsem koupil manželce P 106, ale ne s tak nadupaným motorem. S autem byl trochu problém, když byla zima, tak vůbec nechtělo jet, než se zahřálo, pak už jezdilo normálně. Bylo to několikkrát v servisu, ale tak nějak se na nic nepřišlo a časem závada zmizela sama. Osobně se mi to auto moc nezamlouvá, po technické stránce znám mnoho lepších kandidátů, ale manželka ho má ráda a tak ho musím trpět Jinak autko je to docela hezké, má 2 x airbag a snad i něco vydrží. Je to auto jen do města, takže proč ne.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 07:53, RE: Nebrat
anonym napsal:
Za 90000kč si kup něco jinýho než rakev na čtyřech kolech.
To auto vypadá jak dětská hračka a odpovídá tomu bohužel i bezpečnostní výbava.
Kup třeba Mondeo, nebo A4...................................
A4 za 90tkc??? A dalsich 50 do toho nacpe jen aby to alespon jezdilo. Nehlede na to, ze prvni A4 jestli neco nebyly, tak sportovni auta. Kdysi jsem mel Saxo 1,5D, trakturek, ale nesmrtelny auto. Pak jsem se ve Spanelsku svezl VTSkem (jezdi jich tam mraky, je to tam typicky detsky auto) a jede to fakt krasne. Problem bude spis sehnat nevylitanej kus.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 09:25, RE: Nebrat
anonym napsal:
Za 90000kč si kup něco jinýho než rakev na čtyřech kolech.
To auto vypadá jak dětská hračka a odpovídá tomu bohužel i bezpečnostní výbava.
Kup třeba Mondeo, nebo A4...................................
Tohle je uvazovani tatika od rodiny. Mladej kluk se chce poradne svezt a takovyhle pozitek z jizdy mu mondeo nenabidne ani nahodou.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 11:41, Ono tě to časem přejde
Ale protože jsem ještě mladý, chtěl bych si užít trochu legrace.

- Párkrát se z legrace vymlátíš, posbíráš body a pak dáš pokoj.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 12:29, RE: Nebrat
anonym napsal:
Za 90000kč si kup něco jinýho než rakev na čtyřech kolech.
To auto vypadá jak dětská hračka a odpovídá tomu bohužel i bezpečnostní výbava.
Kup třeba Mondeo, nebo A4...................................
Typicky český názor,prostě když už něco tak hlavně co největší,aby sousedi mohli závidět...to samé je například naprostá averze snad všech lidí co znám na auta od kolínské TPCA a to jen proto,že jsou moc malá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 12:42, Libor
No jo..Tak je mladej at se vyřádí..to že se vymlátí a pozbírá body není tvoje věc..Hlavně vše s mírou aby zas z něho nebyl vrah na silnici...A nějaká A4 nebo hnusně líné Mondeo by asi nebylo pro něj...Ale jestli chce něco spolehlivého a na vyblbnutí do 90tis Kč tak bych zvolil Hondu civic 1.5-1.6vtec nebo dokonce i Prelude možno i CRX ale to už je opravdu motokára..Servis nebo díly vyjdou cenově stejně měl jsem civica a taky jsem se kdysi na něm vyblbnul a náklady byli nolové nic se nekazilo...Jinak Hondy se musejí taky vybírat páč ty mladíci s tím jezdí strašně a je tu taky dost vylítanejch kusů...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 12:43, 106 PRVNÍ A DRUHÉ GENERACE
Myslím, že to není správné takhle pojmenovat. Ta auta měla jinou délku jenom díky tomu, že od poloviny 1996 byla jiná příď - kulatější - tedy jen facelift. Dá se to srovnat s faceliftem Felicie. Mohu to srovnat, protože jsem měl obě auta v době, kdy byla aktuální - 1994 model první (r.v.1993)a 1996 model faceliftovaný(nový), se stejnými motory. Auto po faceliftu bylo daleko lepší - byly dotaženy detaily, zmizela strohost interiéru (místo plechu více obložení, standardem byl později i airbag řidiče (myslím 1997). S oběma auty jsem tehdy najezdil hodně tisíc včetně přesunů po Evropě a nikdy jsem neměl problém - zlaté časy, jenže pak přišla 206 a to byla láska na první pohled ... . Také mi tehdy bylo slabě nad dvacet a po více ojeté 205 s nejasnou minulostí z hlediska ojetosti a havárií to byl bourák.
Dnes pouze na ježdění do práce nebo na nákup ne bo vyblbnutí či naučení se jezdit místo favorita či felicie. Jen nesmí přijít větší rána.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 13:47, Auto je zbraň
Auto není hračka pro legraci a na vyblbnutí. Od toho je uzavřená trať.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 15:29, Rozzuřený trpaslík
Pokud si někdo chce užít hodně legrace, tak rozzuřený trpaslík rozhodně má co nabídnout. Nejde o maximální rychlost, ale hlavně o prožné zrychlení, kdy malá hračka dokáže při rozjezdu natrhnout triko i výrazně většímu a mnohem silnějšímu autu. Při volbě P106 je možná vhodné srovnat třeba s P206 1.6 GTi nebo 1.9GTi, kterých je dost a 83 nebo 94kW v takové hračce dokáže předvést zrachlení na úrovni 3 litrového šestiválce. Měl jsem možnost povozit se v P309 GTI-16V (1905ccm/116kW). Vzhledem k hmotnosti výrazně pod tunu a výkonu 160k je možné se dostat na 100km/h za 7s, což by v dnešní době od plynového auta za 20 asi nikdo nečekal.
Za 90t už bych se spíše podíval po turbobenzínu, třeba nissan 200SX (1.8T/126kW)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 16:26, RE: Ono tě to časem přejde
anonym napsal:
Ale protože jsem ještě mladý, chtěl bych si užít trochu legrace.

- Párkrát se z legrace vymlátíš, posbíráš body a pak dáš pokoj.
Jsou i takovy ktere to neprejde, ale kdyz mu uz tykas tak ti budu tykat taky. Pochop ze proste mladej kluk se chce svezt.

Mozna bude jezdit bezpecneji nez ty strejdo kdyz to vytahnes z garaze na velikonoce a na dusicky co ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 16:28, RE: Auto je zbraň
anonym napsal:
Auto není hračka pro legraci a na vyblbnutí. Od toho je uzavřená trať.
Nekoho sportovni jizda bavi strycu
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 16:41, RE: Auto je zbraň
anonym napsal:
Nekoho sportovni jizda bavi strycu
Jednoho takového taky znám.Ať to jede co nejvíce.Dopadlo to tak že nám v obci v 95 km/h srazil synovce.Bylo mu teprve 8 let.Pomsta bude sladká......jen musím ještě chvíli počkat.P.S. - za smrt dítětě dostal jen podmínku chválím zákony v ČR.Hlavně že se u toho pobavil !!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 16:44, RE: Auto je zbraň
anonym napsal:
Auto není hračka pro legraci a na vyblbnutí. Od toho je uzavřená trať.
Ano, ale někdo je nebezepčnej, sotva vyjede z garáže, jinej nikdy. Prostě žádná zbraň sama nespustí, vždycky za to může nějakej vůl. Tak si nech ty moralistický kecy na přednášku Besipu. Dík
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 16:50, RE: Auto je zbraň
Pepe napsal:
Ano, ale někdo je nebezepčnej, sotva vyjede z garáže, jinej nikdy. Prostě žádná zbraň sama nespustí, vždycky za to může nějakej vůl. Tak si nech ty moralistický kecy na přednášku Besipu. Dík
Nevadí mi ti co jezdí rychle ale ti co nenesou za nic odpovědnost a vše hodí za hlavu jako by se nic nestalo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 17:02, RE: Auto je zbraň
Pepe napsal:
Ano, ale někdo je nebezepčnej, sotva vyjede z garáže, jinej nikdy. Prostě žádná zbraň sama nespustí, vždycky za to může nějakej vůl. Tak si nech ty moralistický kecy na přednášku Besipu. Dík
Nechci být v žádném případě moralista, ale myslím si, že ostrá 106 Rallye, či GTI nepatří do ruky nezkušenému a nevyježděnému řidiči. To auto jede opravdu jako šílené a snadno se v něm dostanete na utopické rychlosti. Na druhou stranu je pravda, že na španělském a anglickém trhu tato auta (myslím rychlé verze malých vozů) v podstatě dominují a jezdí jich tam více, než nějakých ekonomických 1,1, či dieslových aut střední třídy. Osobně bych však takové auto už asi nechtěl, jelikož má nízkou užitnou hodnotu a není nijak prpracované. Komfortu také mnoho nemá.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 22.06.2007 17:27, RE: Auto je zbraň
anonym napsal:
Nechci být v žádném případě moralista, ale myslím si, že ostrá 106 Rallye, či GTI nepatří do ruky nezkušenému a nevyježděnému řidiči. To auto jede opravdu jako šílené a snadno se v něm dostanete na utopické rychlosti. Na druhou stranu je pravda, že na španělském a anglickém trhu tato auta (myslím rychlé verze malých vozů) v podstatě dominují a jezdí jich tam více, než nějakých ekonomických 1,1, či dieslových aut střední třídy. Osobně bych však takové auto už asi nechtěl, jelikož má nízkou užitno...
Ja jsem si v 19-ti letech poridil Ford Fiesta XR2i a sice jsem se pekne povozil, ale tato auta si kazdy kupuje aby se na nich vyradil, proto byvaji casto dost "unavena". I ja jsem dalsi 2 roky jen platil

Pri bodovem systemu bych se radsi poohledl po necem jinem.
Nakonec .. devcata oceni spis neco vetsiho nez P106 ))
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.