0
zpět
 

diskuze k tématu: Palubní počítače a jejich (ne)přesnost?

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, ostatní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 01:14, no hruuuza
To je strasne - zere mi to 5,6 misto 5,2 ... Faktnevim, co si s tim pocnu, soused rikal, ze jemu to zere 5,05 ... A kolega z kanclu ma dlouhodobou spotrebu 4,973 ... Hmmmm poradi mi nekdo ... ?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 04:35, taktika
Já bych řekl, že je to nepřesné i trochu schválně. Spotřebu vám to musí ukazovat co nejmenší. Rychlost zase co nejvyšší. Pokud je obojí v nějaké toleranci, tak každý mávne rukou a vlk se nažral a koza zůstala aspoň trochu celá ...Stejně jako v mnoha nabídkách vidíme lákavou prodejní cenu, avšak pak se zjistí, že pouze na leasing a v hotovosti chtějí daleko víc.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 08:54, a co cerpacky
tych nepresnosti bude asi viac, uz samotne kontrolne meranie ma chybu. stojany na CS totiz tiez nevydavaju presne a maju povolenu odchylku. Na CS su dokonca casto vybaveni tabulkami, aby to mohli pohotovo zdokumentovat, ked sa nejaky zakaznik stazuje...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 09:12, RE: taktika
Ráďa napsal:
Já bych řekl, že je to nepřesné i trochu schválně. Spotřebu vám to musí ukazovat co nejmenší. Rychlost zase co nejvyšší. Pokud je obojí v nějaké toleranci, tak každý mávne rukou a vlk se nažral a koza zůstala aspoň trochu celá ...Stejně jako v mnoha nabídkách vidíme lákavou prodejní cenu, avšak pak se zjistí, že pouze na leasing a v hotovosti chtějí daleko víc.
Tak,tak je prostě divné, jak malou spotřebu ukazuje třeba třeba oktávka. To jsou hodnoty 4,8 5,2 a podobné, ale když si to spočítám, tak zjistím, že je to taky k 6 litrům. Třeba Ford Mondeo kámošovi ukazuje vždycky spotřebu vyšší.Navíc oktávka hodně fixluje i na tachometru, když to porovnávám s navigací, tak se musím vždycky tlemit. Když jedu v Monedu, tak jedu tach. 130 a navigace ukazuje 125, když to zkusím v oktávce, tak je rozdíl min. o 13km. No a když už se jede třeba 180, tak je to pak dobrá prdel. Já osobně si myslím, že je to taktika koncernu a díky hlupákům, co si nepočítají sami spotřebu jim to celkem vychází.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 09:22, RE: taktika
anonym napsal:
Tak,tak je prostě divné, jak malou spotřebu ukazuje třeba třeba oktávka. To jsou hodnoty 4,8 5,2 a podobné, ale když si to spočítám, tak zjistím, že je to taky k 6 litrům. Třeba Ford Mondeo kámošovi ukazuje vždycky spotřebu vyšší.Navíc oktávka hodně fixluje i na tachometru, když to porovnávám s navigací, tak se musím vždycky tlemit. Když jedu v Monedu, tak jedu tach. 130 a navigace ukazuje 125, když to zkusím v oktávce, tak je rozdíl min. o 13km. No a když už se jede třeba 180, tak je to pak dob...
Jenze v ty oktavce palubni pc zna skutecnou rychlost a z ni pocita hodnoty, vime? Hodnoty na tacho jsou zkreslenene, ale daji se jednoduse upravit nastavenim, coz taky molokdo vi a dela. Ale zkus vynulovat v octavce pp a nastavit tempomat na 130km, aby nrychlost nekolisala a uvidis, ze podle pp bude prumerna 123 a z ni se pocitaji i ostatni hodnoty. P.S. Ono taky zalezi na rozmeru kol. Dej na octavku 17" misto 15" a odchzlka se taky zmensi. Schvalne, kolik rozmeru jde na mondeo?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 09:29, Tankovani
No nevim, me pp u oct I ukazuje s rozdilem +-0,2, coz neresim. Ale tenhle rozdil ma treba kamos a je to tim, ze tankuje az po hrdlo, no a ty 3-4l, ktery tam jsou nad objem nadrze akorat vychazi, vzhledem k objemu nadrze a najetejma kilometrama na rozdil az 0,5 oproti PP. Na vectre. Takze zkusit natankovat jen do prvniho vypnuti pistole a pak merit. A ani to neni zaruka presneho mereni, protoze nikdy nebude v nadrzi zbyvat stejne, nikdy nebudou stejne tlakove a tepelne podminky. Takze PP bych bral jen jako orientaci...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 09:41, jak kde ....
U mě je odchylka tím větší, čím více jezdím po městě, startuju, popojíždím, couvám a vůbec jezdím krátké trasy. Když jedu dlouhou trasu, na jeden zátah třeba 600km, tak to ukazuje úplně přesně jak dle dotankování. Mám Ford Mondeo
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 11:02, RE: taktika
anonym napsal:
Tak,tak je prostě divné, jak malou spotřebu ukazuje třeba třeba oktávka. To jsou hodnoty 4,8 5,2 a podobné, ale když si to spočítám, tak zjistím, že je to taky k 6 litrům. Třeba Ford Mondeo kámošovi ukazuje vždycky spotřebu vyšší.Navíc oktávka hodně fixluje i na tachometru, když to porovnávám s navigací, tak se musím vždycky tlemit. Když jedu v Monedu, tak jedu tach. 130 a navigace ukazuje 125, když to zkusím v oktávce, tak je rozdíl min. o 13km. No a když už se jede třeba 180, tak je to pak dob...
Osobně mám na té Octavii odchlku ve Vmax 4 km/h (podle kalibrovaného radaru, s nějakou GPS bych se vůbec nevytahoval). Ochylka od PP je cca destetinu litru (tankuju každých 930-940 km cca 43-44 litrů nafty), pp ukazuje dlohodobou spotřebu 4,8.

Holt jsem ae hlupák oblubuje mě (jako většinu podobných lidí) koncern. Škoda že tu nejsou šmajlíky.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 11:13, RE: taktika
anonym napsal:
Osobně mám na té Octavii odchlku ve Vmax 4 km/h (podle kalibrovaného radaru, s nějakou GPS bych se vůbec nevytahoval). Ochylka od PP je cca destetinu litru (tankuju každých 930-940 km cca 43-44 litrů nafty), pp ukazuje dlohodobou spotřebu 4,8.

Holt jsem ae hlupák oblubuje mě (jako většinu podobných lidí) koncern. Škoda že tu nejsou šmajlíky.
No hlupák asi opravdu budeš. GPS je naopak docela přesná, tedy pokud máš kvalitní a je dobré počasí, tak ti ukazuje třeba na přesnost 0,5m, Ty šmajlíku!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 11:40, RE: taktika
anonym napsal:
No hlupák asi opravdu budeš. GPS je naopak docela přesná, tedy pokud máš kvalitní a je dobré počasí, tak ti ukazuje třeba na přesnost 0,5m, Ty šmajlíku!!!
Ještě napište třeba na VÚMV přoč neměří tyto hodnoty, GPSkou a měří to odometrem. Holt hlupáci.

Za domácí úkol si můžete třeba spočítat, kolik je možná chyba měření při 100 km/h rychlosti (27,78 m/s) s tou Vaší přesností půl metru (když je hezký počasí).

Vaše potrefená husa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 11:50, RE: taktika
anonym napsal:
Ještě napište třeba na VÚMV přoč neměří tyto hodnoty, GPSkou a měří to odometrem. Holt hlupáci.

Za domácí úkol si můžete třeba spočítat, kolik je možná chyba měření při 100 km/h rychlosti (27,78 m/s) s tou Vaší přesností půl metru (když je hezký počasí).

Vaše potrefená husa.
Husa patří na pekáč, na tom se snad shodnem. Mně je naprosto šumák, čím kdo měří a proč. Já vím, že hodnota z GPS je poměrně přesná a i já jsem ji porovnával s kalibrovaným policejním radarem a byl jsem výsledekem nadšený. Je mi naprosto jedno, co si tady melete, ale prostě vím, že tohle funguje a jestli mi to ve 100km ukáže chybu 2km, tak to beru, no a vy si jezdětě v autě s odometrem, přeji pěkné zážitky))
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 12:02, RE: taktika
anonym napsal:
Husa patří na pekáč, na tom se snad shodnem. Mně je naprosto šumák, čím kdo měří a proč. Já vím, že hodnota z GPS je poměrně přesná a i já jsem ji porovnával s kalibrovaným policejním radarem a byl jsem výsledekem nadšený. Je mi naprosto jedno, co si tady melete, ale prostě vím, že tohle funguje a jestli mi to ve 100km ukáže chybu 2km, tak to beru, no a vy si jezdětě v autě s odometrem, přeji pěkné zážitky))
Musím se tady zastat pána, jakožto dopravní policista jsem několikkrát zkoušel, jak měří přesně GPS v porovnání s naším radarem a mohu říci, že skutečně GPSky měří celkem přesně. Zkoušeli jsme především přístroje od firem Garmin a Mio. Při kontrole Vaší rychlosti je možné tento údaj brát skutečně za podstatně přesnější, nežli Váš rychloměr. V dnešní době, kdy vozí přenosnou navigaci skoro každý je to docela dobré řešení, pro porovnávání těchto údajů. Navíc mi přijdou nějaké úvahy o odometrech trochu zcestné, s ním asi vážně nikdo jezdit nebude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 12:06, RE: taktika
anonym napsal:
Musím se tady zastat pána, jakožto dopravní policista jsem několikkrát zkoušel, jak měří přesně GPS v porovnání s naším radarem a mohu říci, že skutečně GPSky měří celkem přesně. Zkoušeli jsme především přístroje od firem Garmin a Mio. Při kontrole Vaší rychlosti je možné tento údaj brát skutečně za podstatně přesnější, nežli Váš rychloměr. V dnešní době, kdy vozí přenosnou navigaci skoro každý je to docela dobré řešení, pro porovnávání těchto údajů. Navíc mi přijdou nějaké úvahy o odometrech tr...
Odometr se používá ne přesné měření, nikoliv v běžném provozu. Policejní radar měří s určitou nepřesností, ketrá bude asi srovnatelná s nepřesností GPS - to nerozporuju.

Jinak podle toho co vidím, tak navigaci má drtivá menšina motoristů. Já jí třeba nemám, protože jí prostě nepotřebuju.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 13:44, RE: taktika
anonym napsal:
Jenze v ty oktavce palubni pc zna skutecnou rychlost a z ni pocita hodnoty, vime? Hodnoty na tacho jsou zkreslenene, ale daji se jednoduse upravit nastavenim, coz taky molokdo vi a dela. Ale zkus vynulovat v octavce pp a nastavit tempomat na 130km, aby nrychlost nekolisala a uvidis, ze podle pp bude prumerna 123 a z ni se pocitaji i ostatni hodnoty. P.S. Ono taky zalezi na rozmeru kol. Dej na octavku 17" misto 15" a odchzlka se taky zmensi. Schvalne, kolik rozmeru jde na mondeo?
"Jenze v ty oktavce palubni pc zna skutecnou rychlost a z ni pocita hodnoty, vime?"
Rad bych se poucil, jak palubni pocitac zjisti skutecnou rychlost? Predpokladam, ze ma k dispozici stejny vstup jako tachometr - signal o otaceni nejake hridele mezi kolem a vystupni hrideli prevodovky...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 14:34, Přesné počítání s neořesnými čísly
Při měření spotřeby se sčítají různé odchylky: chyba v měření vzdálenosti (nepřesné nastavení měřiče, výška vzorku a použitý rozměr pneumatiky), odchylka automatického vypnutí pistole na výdejním stojanu a principiální odchylka palubního počítače - daná především tím, že počítač nepoužívá průtokoměr (a ani nemůže, protože u vstřikovacích zařízení se část paliva vrací do nádrže), ale počítá spotřebu podle počtu vstřiků. Takže udělat redakční test podle údajů PP nebo podle jednoho dotankování plné nádrže může být opravdu značně zavádějící.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 14:53, RE: taktika
anonym napsal:
Odometr se používá ne přesné měření, nikoliv v běžném provozu. Policejní radar měří s určitou nepřesností, ketrá bude asi srovnatelná s nepřesností GPS - to nerozporuju.

Jinak podle toho co vidím, tak navigaci má drtivá menšina motoristů. Já jí třeba nemám, protože jí prostě nepotřebuju.
No já zase musím říct, že navigaci požívám docela často a jsem rád, že takovéto vymoženosti existují. navigace mi už mnohokrát uštřila spoustu zbytečných km, je ale pravda, že jezdím docela dost a nejsou to pořád stjné trasy, ačkoliv i na stále stejných trasách se občas hodil (třeba dopr. nehoda a odkloněná doprava) No a pokud máte GPS s RDSkou, tak je to úplně super.K té rozšířensoti asi tolik: Vidím u spousty vozidel, jak jim vevnitř svítí navigace, ale nejspíš to jsou zase stejní lidé, jako já, co jim volant skoro přirostl do rukou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 18:21, RE: taktika
anonym napsal:
Ještě napište třeba na VÚMV přoč neměří tyto hodnoty, GPSkou a měří to odometrem. Holt hlupáci.

Za domácí úkol si můžete třeba spočítat, kolik je možná chyba měření při 100 km/h rychlosti (27,78 m/s) s tou Vaší přesností půl metru (když je hezký počasí).

Vaše potrefená husa.
GPS muzete s klidem verit. Bere udaje z nekolika satelitu. Nevim ted presne z kolika, u kazde GPS to bude asi jine. Kazdopadne satelity asi neosidite... presnost zarucena
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 25.02.2008 19:28, RE: taktika
Radek napsal:
GPS muzete s klidem verit. Bere udaje z nekolika satelitu. Nevim ted presne z kolika, u kazde GPS to bude asi jine. Kazdopadne satelity asi neosidite... presnost zarucena
Udaje bere z tolika satelitu, kolik jich vidi, takze to muze byt kazdou chvili jiny pocet.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.02.2008 08:20, RE: taktika
anonym napsal:
Udaje bere z tolika satelitu, kolik jich vidi, takze to muze byt kazdou chvili jiny pocet.
Pokud se nepletu, tak tech druzic obiha okolo Zeme celkem 24, z nich lze najednou chytit max. 12 (ostatni jsou na druhe strane planety, takze nejsou videt). Pro urceni polohy s jistou minimalni presnosti je nezbytne chytit dobry signal alespon ze 3 satelitu. Cim vice jich chytite, tim presnejsi udana poloha bude.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 26.02.2008 08:33, Presnost mereni ...
Moje zkusenost rika, ze odchylka hodnot namerenych PP od realne spotreby je vyssi zejmena pri kratkych merenych vzdalenostech a s rostoucim poctem ujetych km klesa. Stejne tak presnost mereni podle dotankovani by byla vetsi a odchylka zpusobena treba jinym vypnutim pistole by byla zanedbatelnejsi, kdybyste merili spotrebu na okruhu dlouhem treba 500-800 km, misto okruhu, ktery nema ani 50 km. Chapu ale, ze je to casove i financne podstatne narocnejsi.
reagovat
1 2


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.