0
zpět
 

diskuze k tématu: Opel Insignia od srpna i na LPG

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.07.2012 10:30, chválím Opel
za rozšíření orig. přestaveb na LPG. Rozhodně bych si jej koupil raději než diesel, jen reálná spotřeba bude vyšší (tipuji 9 l LPG). Těším se na nějaký test, třeba ve srovnání s podobně výkonným dieselem. 50 000 přípatek je sice vyšší, ale zahrnuje i úpravy motoru a orig. auto na LPG bývá dobře prodejné, takže cena je rozumná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.07.2012 11:45, RE: chválím Opel
Paul napsal:
za rozšíření orig. přestaveb na LPG. Rozhodně bych si jej koupil raději než diesel, jen reálná spotřeba bude vyšší (tipuji 9 l LPG). Těším se na nějaký test, třeba ve srovnání s podobně výkonným dieselem. 50 000 přípatek je sice vyšší, ale zahrnuje i úpravy motoru a orig. auto na LPG bývá dobře prodejné, takže cena je rozumná.
Taky vidím spotřebu na 8-9l, ale to by nevadilo. Spíš mě přijde málo těch 42 litrů. Já mám například toroid místo rezervy na 65l hrubého, po instalaci se tam vešlo jen 47 litrů a jelikož jsem s tím nebyl spokojenej, po menším přemlouvání mi chlapík z firmy přiohnul drát plováku v nádrži a najednou se vejde 59 litrů. To už je znát, když se jezdí delší trasy..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.07.2012 08:45, RE: chválím Opel
ivan2 napsal:
Taky vidím spotřebu na 8-9l, ale to by nevadilo. Spíš mě přijde málo těch 42 litrů. Já mám například toroid místo rezervy na 65l hrubého, po instalaci se tam vešlo jen 47 litrů a jelikož jsem s tím nebyl spokojenej, po menším přemlouvání mi chlapík z firmy přiohnul drát plováku v nádrži a najednou se vejde 59 litrů. To už je znát, když se jezdí delší trasy..
plovák??? v toroidní-jakékoliv-plynové nádrži???? joke???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.07.2012 17:49, RE: chválím Opel
tomaskrtek napsal:
plovák??? v toroidní-jakékoliv-plynové nádrži???? joke???
V nádrži na LPG je skutečně plovák, který sleduje hladinu kapalného propan-butanu. Kdo nevěří, ať použije pana Googla, eventuelně Wikipedii
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 22.07.2012 22:32, RE: chválím Opel
tomaskrtek napsal:
plovák??? v toroidní-jakékoliv-plynové nádrži???? joke???
a podle ceho by to asi poznalo koli je v nadri nality?
plovak tam je a taky sem ho nechaval prihnout at se tam vleze vic nez vypne
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.07.2012 17:56, RE: chválím Opel
benzinak napsal:
a podle ceho by to asi poznalo koli je v nadri nality?
plovak tam je a taky sem ho nechaval prihnout at se tam vleze vic nez vypne
logicky bych řekl že podle tlaku ve vstupním/výstupním ventilu. ale nechápu jak a kde je tam ten plovák umístěný.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 23.07.2012 18:45, RE: chválím Opel
tomaskrtek napsal:
logicky bych řekl že podle tlaku ve vstupním/výstupním ventilu. ale nechápu jak a kde je tam ten plovák umístěný.
Chlapík přede mnou rozebíral nějaký mechanismus v otvoru na prostředku nádrže, pod ruce jsem mu moc neviděl, ale podle mě tam z toho uvnitř trčí na rameni plovák, a to rameno (asi drát) se dá ohnout a tím se doladí množství plynu, při kterym se vypne plnění nádrže. Představuju si ten systém jako na hajzlíku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.07.2012 10:03, RE: chválím Opel
ivan2 napsal:
Chlapík přede mnou rozebíral nějaký mechanismus v otvoru na prostředku nádrže, pod ruce jsem mu moc neviděl, ale podle mě tam z toho uvnitř trčí na rameni plovák, a to rameno (asi drát) se dá ohnout a tím se doladí množství plynu, při kterym se vypne plnění nádrže. Představuju si ten systém jako na hajzlíku
jasně ale narozdíl od benzínové nádrže je v plynové tlak a pokud vím tak limitující pro maximální naplnění je 90% obsahu v litrech, tudíž bych předpokládal měření na bázi tlakového senzoru, nikoli mechanický plovák.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 24.07.2012 11:47, RE: chválím Opel
tomaskrtek napsal:
jasně ale narozdíl od benzínové nádrže je v plynové tlak a pokud vím tak limitující pro maximální naplnění je 90% obsahu v litrech, tudíž bych předpokládal měření na bázi tlakového senzoru, nikoli mechanický plovák.
tak fakt jo, prý je tam plovák jak v nádržce na hajzlu. díky za osvětu
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.