0
zpět
 

diskuze k tématu: Koupit Fiat Grande Punto nebo Opel Corsa?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, německá vozidla, italská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 02:08, vyrovnaní sympatyčtí prckoleti
To je fakt vyrovnaný souboj Tady rozhodnou detajly jako: toto se víc líbí manželce, servis od tohoto máme blíž, tam mi dají při koupi malou slevu atd ... Stejně se mi líbí jak všichni spekují nad novými nezajetými auty. Udělat pořádný test na 100.000km, jeho průběh analyzovat, pak rozebrat celé auto a můžem se bavit co je lepší. Osobně z těch dvou bych asi vzal nakonec Punto. Protože se mi vzhledově víc líbí jak zvenku tak uvnitř. Corse zas ale víc veřím po technické/strojírenské stránce. Každopádně s ani jedním praktickou zkušenost nemám (a vůbec mi to nechybí)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 07:48, RE: vyrovnaní sympatyčtí prckoleti
Ráďa napsal:
To je fakt vyrovnaný souboj Tady rozhodnou detajly jako: toto se víc líbí manželce, servis od tohoto máme blíž, tam mi dají při koupi malou slevu atd ... Stejně se mi líbí jak všichni spekují nad novými nezajetými auty. Udělat pořádný test na 100.000km, jeho průběh analyzovat, pak rozebrat celé auto a můžem se bavit co je lepší. Osobně z těch dvou bych asi vzal nakonec Punto. Protože se mi vzhledově víc líbí jak zvenku tak uvnitř. Corse zas ale víc veřím po technické/strojírenské stránce. Ka...
Osobní zkušenosti mám s G. Puntem, navíc je mému srdci bližší, mám zkušenosti (prozatím veskrze kladné) s aut. servisem, navíc by to nebylo 1. auto, co bych od nich kupoval - takže cenově přijatelnější ( a vezmu - li v úvahu přestavbu na N1 tak ještě více). Já bych měl jasno - shoduji se s autorem na 90k verzi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 08:30, Lojza z Dolní Lhoty
Nejlepší je vy trubky Fóbia s raketovým motorem 1.2 HTP, samozřejmě f kombajnu, metle a na hlínách, s jejím brutálním krouťákem vodspodu se Punto ani Corsa nechytají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 08:36, RE: Lojza z Dolní Lhoty
anonym napsal:
Nejlepší je vy trubky Fóbia s raketovým motorem 1.2 HTP, samozřejmě f kombajnu, metle a na hlínách, s jejím brutálním krouťákem vodspodu se Punto ani Corsa nechytají.
Jasne, vzdyt ten chromy 3-valec je idealni kara, vsak se na to podivej a desgin? S tim se muzou italove prece vycpat :D LOL ...

Skoda sux, bral bych Puntika, je to v soucasne dobe po Maserati Quattroporte to nejhezci vyrabene auto.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 08:37, punto
Punto vypada mnohem lepe nez Corsa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 08:59, Clasic
Jedině punto classic 1.2 8V !!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 09:27, Zrcadlení
Můžu potvrdit u Corsy ze začátku značně iritující zrcadlení středové konzoly v čelním skle. Po čase si zvyknete a přestanete si toho víceméně všímat.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 09:33, RE: vyrovnaní sympatyčtí prckoleti
Ráďa napsal:
To je fakt vyrovnaný souboj Tady rozhodnou detajly jako: toto se víc líbí manželce, servis od tohoto máme blíž, tam mi dají při koupi malou slevu atd ... Stejně se mi líbí jak všichni spekují nad novými nezajetými auty. Udělat pořádný test na 100.000km, jeho průběh analyzovat, pak rozebrat celé auto a můžem se bavit co je lepší. Osobně z těch dvou bych asi vzal nakonec Punto. Protože se mi vzhledově víc líbí jak zvenku tak uvnitř. Corse zas ale víc veřím po technické/strojírenské stránce. Ka...
Tak u nás rozhodlo přesně tohle ! Manželce se víc líbí Corsa, dealer Opelu nám nabídl více než zajímavou slevu a servis GM je blíž a s lepší reputací. Rozhodně doporučuji nevybírat podle ceníku a zajít za prodejcem - slevu dal, když trochu přeženu, aniž byl žádán, a dost zajímavou. Tudíž doma stojí přesně taková Corsa, která je ve fotodokumentaci k článku. Já osobně bych jí asi taky dal přednost, ale opět jen z estetických důvodů. Chápu, že k Puntu patří zadní světla ve sloupku, ale u téhle generece se mi zdají poněkud násilně implementovaná.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 11:07, RE: vyrovnaní sympatyčtí prckoleti
anonym napsal:
Tak u nás rozhodlo přesně tohle ! Manželce se víc líbí Corsa, dealer Opelu nám nabídl více než zajímavou slevu a servis GM je blíž a s lepší reputací. Rozhodně doporučuji nevybírat podle ceníku a zajít za prodejcem - slevu dal, když trochu přeženu, aniž byl žádán, a dost zajímavou. Tudíž doma stojí přesně taková Corsa, která je ve fotodokumentaci k článku. Já osobně bych jí asi taky dal přednost, ale opět jen z estetických důvodů. Chápu, že k Puntu patří zadní světla ve sloupku, ale u téhle gen...
Jasně nejlepší je fóbie 1,2HTP,její ůchvatný design!!!v základu na užovkách vypadá,že se musí v zatáčce pčeklopit na bok,ale blbý češi ji budou stejně kupovat nejvíc!!!smutný je´,že zůstatková hodnota tohoto sráče bude za pár let jistě vyšší než u zbývající konkurence!!!stačí se podívat na dnešní ceny za kolik se prodávají fóbie 1,to nemůže zdraví jedinec koupit!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 11:28, RE: vyrovnaní sympatyčtí prckoleti
anonym napsal:
Jasně nejlepší je fóbie 1,2HTP,její ůchvatný design!!!v základu na užovkách vypadá,že se musí v zatáčce pčeklopit na bok,ale blbý češi ji budou stejně kupovat nejvíc!!!smutný je´,že zůstatková hodnota tohoto sráče bude za pár let jistě vyšší než u zbývající konkurence!!!stačí se podívat na dnešní ceny za kolik se prodávají fóbie 1,to nemůže zdraví jedinec koupit!!!
Ale naštěstí má právě ta fóbie jeden z nejlepších podvozků vůbec, takže tam, kde už konkurence létá vzduchem nebo jen čeká kam vyletí, tak ta fóbie s přehldem projíždí dál. A nejlepším ukazatelem ceny ojetiny je právě trh, takže právě zpochybňujete nejdůvěryhodnější ukazatel.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 11:31, Sakra
nikdy bych nevěřil, že to opravdu řeknu, ale pokud jednoho z těch dvou, tak Fiat. ( souzeno absolutně subjektivně, podle vzhledu )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 11:58, Punto
Ja mam Punto II,. generace a kdzy sjem bzl v servisu fiat neco koupit tak jsem behem cekani si proadne prohledl Grande Punto ve v oranyove barve a musim rict, ye je to obrovskz krok kupredu. Vsak ono uy Punto II. bzl skok proti jednicce, a grande je orpavdu uy velmi dobre auto. Corsu jsem videl jen jen narychlo, zvenku je moc krasna, ale interier me nezaujal, zato fiat, pokud ma i sedacky v barve vozu je to nadhera. Jestli Italove neco umi, pak je to design a pomerne dobre benzinove motory u Fiata.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 12:02, RE: Punto
mufik.martin napsal:
Ja mam Punto II,. generace a kdzy sjem bzl v servisu fiat neco koupit tak jsem behem cekani si proadne prohledl Grande Punto ve v oranyove barve a musim rict, ye je to obrovskz krok kupredu. Vsak ono uy Punto II. bzl skok proti jednicce, a grande je orpavdu uy velmi dobre auto. Corsu jsem videl jen jen narychlo, zvenku je moc krasna, ale interier me nezaujal, zato fiat, pokud ma i sedacky v barve vozu je to nadhera. Jestli Italove neco umi, pak je to design a pomerne dobre benzinove motory u Fiata.
to jsi asi nejel v ničem jiném jako ve fóbii!!!!zkus třba podvozek ve fordu ???a trh u nás dělá škodovka!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 12:33, Corsa vs. Punto
Určitě bych koupil Peugeot 207 1.4 16V 90PS.Fiat po třech letech už nemá žádnou hodnotu na trhu ojetých vozů. Opel - horší německý auto neznám.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 14:16, kvalitnější zpracování?
Autore, všechna auta už z principu mají kvalitnější zpracování než fiat, že???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 15:50, RE: Corsa vs. Punto
anonym napsal:
Určitě bych koupil Peugeot 207 1.4 16V 90PS.Fiat po třech letech už nemá žádnou hodnotu na trhu ojetých vozů. Opel - horší německý auto neznám.
Ty jsi mi dobrý játro....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 15:52, RE: Corsa vs. Punto
anonym napsal:
Určitě bych koupil Peugeot 207 1.4 16V 90PS.Fiat po třech letech už nemá žádnou hodnotu na trhu ojetých vozů. Opel - horší německý auto neznám.
to nejhorší německé auto Opel je ale furt 2x lepší než nějakej frantík.. Pažouti s číslem 7 na konci jsou hezcí, ale mají extra špatnou pověst, už jsou na tom hůř než rencek a citrón
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 18:41, --
"Fiat Grande Punto má navíc méně přesné řazení. "

Tomu nerozumím. Pokud mají stejný motor a stejný podvozek, tak se mi zdá jako velmi nepravděpodobné, že by měly každý jinou převodovku.

Takže nejedná se o kusovou záležitost, nebo nějaký dojem autora podmíněný předsudkem k "Italům" a "německé technice"?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 20:24,
Pro mě je obrovské mínus u Oplu,že nemá ukazatel teploty chladící kapaliny. Pokud se bude něco dít s teplotou a zrovna auto "neuvaříš"(rozsvítí se kontrolka)vlastně nepoznáš, že je něco špatně.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 18.07.2007 21:25, RE: vyrovnaní sympatyčtí prckoleti
Ráďa napsal:
To je fakt vyrovnaný souboj Tady rozhodnou detajly jako: toto se víc líbí manželce, servis od tohoto máme blíž, tam mi dají při koupi malou slevu atd ... Stejně se mi líbí jak všichni spekují nad novými nezajetými auty. Udělat pořádný test na 100.000km, jeho průběh analyzovat, pak rozebrat celé auto a můžem se bavit co je lepší. Osobně z těch dvou bych asi vzal nakonec Punto. Protože se mi vzhledově víc líbí jak zvenku tak uvnitř. Corse zas ale víc veřím po technické/strojírenské stránce. Ka...
Jen pokud bude clovek vybirat ocima tak se rozhodne pro Grande, Corsa nenabizi nastesti stejne rizeni jako Fiat, protoze Opel pouziva daleko prijemnejsi elektrohydraulicke servo, ktere nema tolik prehnany ucinek jako ciste elektricke servo se zbytecnou funkci CITY. Zkuste zavrit viko kufru nebo dvere u Grande a pak to stejne u nove Corsy, porovnejte si kvalitu calouneni jakehokoliv fiatu po 5 letech uzivani s jakoukoliv konkurenci vcetne zatracovane fabie, motor 1.3 je technicka spicka, ale ve chvili kdy si vezmete kalkulacku tak zjistite ze u obou vozu jsou to stejne jako u vetsiny malych aut vyhozene penize, jaky je rozdil kdyz jezdim za 6 nafty a za 6 benzinu, kdyz za diesel dam o 60tKc vic ?
reagovat
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.