0
zpět
 

diskuze k tématu: Novinka mezi pneu: Goodyear Vector 4Seasons

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 02:22, Celoroční asi nee, ne?
Tatínek říkal, že "celoroční" je "bubost"! Chápu, že technologie se "vylepšují", ale nosit stejné boty uprostřed léta i v zimě na horách ... já nevím, mně se to nějak nezdá ..
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 07:51, RE: Celoroční asi nee, ne?
Kylie napsal:
Tatínek říkal, že "celoroční" je "bubost"! Chápu, že technologie se "vylepšují", ale nosit stejné boty uprostřed léta i v zimě na horách ... já nevím, mně se to nějak nezdá ..
Tak jste zase první. Gratuluji. Co takhle novinky okolo nové Mazda 3? Stále ještě trvá vaše okouzlení. Zn: Vážný zájem o Mazda 3.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 08:50, RE: Celoroční asi nee, ne?
Kylie napsal:
Tatínek říkal, že "celoroční" je "bubost"! Chápu, že technologie se "vylepšují", ale nosit stejné boty uprostřed léta i v zimě na horách ... já nevím, mně se to nějak nezdá ..
Tak si dovolím nesouhlasit... Tahle pneumatika asi nebude určená pro řidiče v podhorských oblastech, ale člověk, provozující vozidlo celoročně výhradně po městě s tím nebude mít problém... A takových lidí znám dost - skáčou denně do práce 10 km tam a 10 km z5. Jen bych měl obavu z rychlého úbytku v extrémně teplém počasí - ale to se ve městě stejně jen popojíždí, takže stačí si odpustit efektní odpichy z křižovatek a je vystaráno...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 11:14, RE: Celoroční asi nee, ne?
Pepe napsal:
Tak si dovolím nesouhlasit... Tahle pneumatika asi nebude určená pro řidiče v podhorských oblastech, ale člověk, provozující vozidlo celoročně výhradně po městě s tím nebude mít problém... A takových lidí znám dost - skáčou denně do práce 10 km tam a 10 km z5. Jen bych měl obavu z rychlého úbytku v extrémně teplém počasí - ale to se ve městě stejně jen popojíždí, takže stačí si odpustit efektní odpichy z křižovatek a je vystaráno...
Ano na denní "popojíždění" "poskakování" určitě vhodná je, pro delší jízdy (byť horám se spíše vyhýbám) "evropou" nebo klidně jen "českem" - spíše ne ,-)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 11:15, RE: Celoroční asi nee, ne?
pase napsal:
Tak jste zase první. Gratuluji. Co takhle novinky okolo nové Mazda 3? Stále ještě trvá vaše okouzlení. Zn: Vážný zájem o Mazda 3.
"Zaujatost" trvá - oficiální představení má proběhnut snad příští týden , na konkrétní "data" atd. jsem docela zvěda, byť "vážný" zájem nemám.
PS: Ale obávala bych se, že do česka dorazí ... nejdříve za půl roku?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 14:55, Univerzálnost
Německé přísloví pro univerzálnost:
"Prasnice, která dává mléko a vlnu a snáší vejce". ))
Ale jo, tohle byla nadsázka, na popojíždění ve městě v zemi s klimatem Anglie je to asi v pohodě.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.11.2008 15:26, RE: Univerzálnost
Kyle napsal:
Německé přísloví pro univerzálnost:
"Prasnice, která dává mléko a vlnu a snáší vejce". ))
Ale jo, tohle byla nadsázka, na popojíždění ve městě v zemi s klimatem Anglie je to asi v pohodě.
My tu v Brně máme takovou Anglii, tak jsem je mrskl na náš sekundární povoz (Zafira), který natočí cca 10-15 tis km za rok právě spíše kolem Brna. Podle testů chování v zimě na sněhu a ledu to s nimi nevypadá vůbec špatně (6. místo z 19.) 195/65/R15 viz: http://auto.idnes.cz/test-zimnich-pneumatik-nejlacinejsi-jsou-nebezpecne-pcs-/pneu.asp?c=A080926_152517_pneu_fdv
na ledu jsou dokonce nejlepší ze všech. Opotřebení dle testu zanedbatelné, hluk se dá taktéž přežít (oproti předchozím BFgodrich). Na celkové hodnocení je ale dost času, mám je na autě měsíc a na jalové kecy výrobců o tom, jak je všechno nejlepší a že předchozí nejlepší model je vlastně tragédie moc nedám. Pokud bych bydlel někde v podhoří, tak vybral klasiku (zimní-letní) ale jako rozumný kompromis pro nenáročného řidiče (většinou manželka), která stejně při bílé silnici nevytáhne kolo z baráku je to velmi rozumné, méně nákladné řešení, než set letní/zimní. Ale jak už jsem řekl milionkrát, stejně se řídí hlavou a pokud někdo myslí, že ho jakákoli pneumatika vytáhne z neodvratného průseru, tak není realista
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.11.2008 15:47, RE: Celoroční asi nee, ne?
Kylie napsal:
"Zaujatost" trvá - oficiální představení má proběhnut snad příští týden , na konkrétní "data" atd. jsem docela zvěda, byť "vážný" zájem nemám.
PS: Ale obávala bych se, že do česka dorazí ... nejdříve za půl roku?
Duben 2009 na salonech, uz se tesime :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 05.11.2008 18:43, Má dvě hvězdičky
V testu zimních pneu ADAC získala dvě hvězdičky, co by za ně Polaris 2 dala, že?

Vážně o nich uvažuji, najezdím málo, kolem 6000 ročně, takže by to mohla být rozumná volba.

Celoroční pneu jsou primárně koncipovány jako zimní, takže problémy nastávají spíše v letním období: vyšší opotřebení, hlučnost, spotřeba, měkkost...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.