0
zpět
 

diskuze k tématu: Nissan Almera (N16) - Vyvolala diskuse, ale je spolehlivá

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.07.2006 08:21, Rozvor
"Výrazne podprumerný rozvor náprav"......tak to je blbosť. Áno 2535 mm je malý, ale v tej dobe nebol ani zdaleka podpriemerný. Veď napríklad všetkými ospevované Golfy IV a Octavie I majú rozvor len 2511 mm.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.07.2006 10:11,
Jen bych doplnil co jsem cetl v autotipu kde meli almeru v dlouhodobem myslim 100tis km testu-problémy s elektrikou-dobijenim akumulatoru a hlavne koroze uvnitr karoserie,coz je docela pruser na to,ze je to celkem moderni auto s pozinkovanou karoserii osetrenou navic zevnitr voskem
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.07.2006 18:01, RE: bez předmětu
D napsal:
Jen bych doplnil co jsem cetl v autotipu kde meli almeru v dlouhodobem myslim 100tis km testu-problémy s elektrikou-dobijenim akumulatoru a hlavne koroze uvnitr karoserie,coz je docela pruser na to,ze je to celkem moderni auto s pozinkovanou karoserii osetrenou navic zevnitr voskem
Ako vy česi radi píšete "špatný kus".
Mne dlhodobé testy netreba aj keď si ich rád prečítam. V dlhodobom teste testujú len jedno auto, a môže sa preto v pohode stať, že netrafili na podarený kus. V takom teste môže stroskotať aj BMW. Štatistiky TUV sú objektívnejšie. Ale ja najviac dám na to aké majú skusenosti s autami napríklad moji známy a automechanici. Podľa toho napríklad viem, že takú Škodovku si nikdy nekúpim, lebo nemám chuť každú chvíľu meniť stabilizátory, el.okná, lambda sondy, spínacie skrinky, servo, či počúvať sečkárenský chod motora 1,4 MPi alebo traktorový HTP. majitelia týchto zázrakov to veľmi dobre poznajú ,len to nechcú priznať, ale to ja chápem, pretože keď niekto vyvalí za malé auto 300 000 tak si ho bráni za každú cenu....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.07.2006 22:30, RE: bez předmětu
D napsal:
Jen bych doplnil co jsem cetl v autotipu kde meli almeru v dlouhodobem myslim 100tis km testu-problémy s elektrikou-dobijenim akumulatoru a hlavne koroze uvnitr karoserie,coz je docela pruser na to,ze je to celkem moderni auto s pozinkovanou karoserii osetrenou navic zevnitr voskem
co se týče dobíjení, nebo spíše přebíjení, tak to je bolest mnoha japonských aut (jedna z mála), Almeru, a to i tu předchozí N15 také postihla.Z hlediska oprav to zase takový problém není, jelikož jde o to vyměnit pouze diodový můstek na alternátoru a většinou i novou baterku, která je následkem přebíjení vyvařená.Ale jinak je N16 skvělé auto, které figuruje na mém seznamu oblíbených aut. Jinak ta koroze, co píší v auto tipu je okem nepostřehnutelná a má ji skoro každé auto, na funkčnost nemá žádný vliv.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 11.07.2006 17:56, pro kolegu zo Slovenska
Kolega zo Slovenska napsal:
Ako vy česi radi píšete "špatný kus".
Mne dlhodobé testy netreba aj keď si ich rád prečítam. V dlhodobom teste testujú len jedno auto, a môže sa preto v pohode stať, že netrafili na podarený kus. V takom teste môže stroskotať aj BMW. Štatistiky TUV sú objektívnejšie. Ale ja najviac dám na to aké majú skusenosti s autami napríklad moji známy a automechanici. Podľa toho napríklad viem, že takú Škodovku si nikdy nekúpim, lebo nemám chuť každú chvíľu meniť stabilizátory, el.okná, lambda sondy, spín...
Kolego ze Slovenska, myslím že byste měl omezit své neustálé výpady proti Škodovkám, jste velmi častý přispěvatel a všichni již víme co si o této značce myslíte, proto Vás prosím o trošku soudnosti v psaní Vašich textů.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.07.2006 07:50, RE: pro kolegu zo Slovenska
Figo napsal:
Kolego ze Slovenska, myslím že byste měl omezit své neustálé výpady proti Škodovkám, jste velmi častý přispěvatel a všichni již víme co si o této značce myslíte, proto Vás prosím o trošku soudnosti v psaní Vašich textů.
Kolega ze Slovenska má absolutní pravdu,jsem automechanik a plně s ním souhlasím
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.07.2006 18:02, RE: pro kolegu zo Slovenska
anonym napsal:
Kolega ze Slovenska má absolutní pravdu,jsem automechanik a plně s ním souhlasím
Ale my neříkáme, že fábia je super včetně 1,4 mpi. Ale když někdo opakuje to samé den co den a to snad rok, tak to začíná být obtěžující.
O slabostech Fabie víme, všechny jsou popsány panem Vaculíkem v recenzi.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.07.2006 22:13, RE: pro kolegu zo Slovenska
Aleš napsal:
Ale my neříkáme, že fábia je super včetně 1,4 mpi. Ale když někdo opakuje to samé den co den a to snad rok, tak to začíná být obtěžující.
O slabostech Fabie víme, všechny jsou popsány panem Vaculíkem v recenzi.
Ano, souhlasím s Alešem, toto jsem chtěl říct. Nesoudím názory pana kolegy zo Slovenska, k tomu nejsem dostatečně kompetentní, ale formu jeho příspěvků.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.07.2006 08:42, ale no tak....
Ale no, hore hlavu hosi, pozrite sa, kolega zo SR sep dal prispevok a ten naviazal na seba 5 dalsich. Keby sem nenapisal, je tu prazdno... Treba to brat aj z tohto pohladu. Co sa tyka pripadneho flamewaru na ostatnych diskusiach (tato je korektna), z toho sa da velmi lahko vyklznut, motorovy olej do ohna prilieva len ten kto to chce...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 07.11.2006 20:05, interiér
V recenzi se píše, že minus Almery je neútulný šedý interiér.Já ji mám r.v. 01 a interiér je v krásné kombinaci tmavší žluté s černou(opravdu nádhera).Koukal jsem se na víc jak stovky jiných Almer a žádná nebyla taková jakou mám já.Nevíte jestli je to nějaká limitovaná série?
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 21.04.2007 12:26, 1.8i
motory 1.8 2000-2001 mívají problém se spotřebou oleje - "inovativní" pístními kroužky. v záruce se měnil motor. pokud se projede záruka - výbrus válců = pěkně drahá generálka. některé 1.8 z těchto let jsou v klidu, ale hodně jich tímto trpělo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 01:29, N16 GTI
to by me zajimalo kde autor vzal almeru N16 2.0 gti pokud takova existuje a je v ni motor co se daval do vsech gticek a gtcek a to sr20de tak ji ihned koupim......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 04.04.2008 01:35, RE: 1.8i
z. napsal:
motory 1.8 2000-2001 mívají problém se spotřebou oleje - "inovativní" pístními kroužky. v záruce se měnil motor. pokud se projede záruka - výbrus válců = pěkně drahá generálka. některé 1.8 z těchto let jsou v klidu, ale hodně jich tímto trpělo.
jste si jisty ze toto postihovalo pouze almery z roku 2000-2001 ?
almera je na mem hitlistu pro koupi noveho auta a 1,5 ac je spolehliva a ma zajimavou spotrebu proste to auto neutahne, jednoduse jede to jak skopek a pro takove krasne auticko s napravou multilink ve vybave sport je to skoda :)
mohl by jste me nasmerovat kde jste tyto informace zistal ? protoze ac sem hledal jak sem hledal na 1,8 sem mimo one zminene spotreby oleje jinou cernotu nenasel ovsem tohle samo o sobe neni nic hezkeho, nekde jsem dokonce cetl story ze v summitautu nechteli vzit jednu 1,8 na protiucet.... i kdyz mela malo najeto byla dva roky stara....

predem dekuji za nasmerovani na konkretni informace o zavade na motorech 1,8 a jejich spotreby oleje
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.