0
zpět
 

diskuze k tématu: Nemrznoucí směsi do ostřikovačů – jak dopadly v testu?

kategorie zařazení tématu:
BMW528i
počet příspěvků372
datum registrace07.01.2013
Úterý 10.02.2015 13:22, test?
Tak po přečtení článku jsme hned chytřejší. Dozvěděl jsem se, že z velké díry se to do malé blbě leje a i nezmrzka na okně namrzne - obojí už jsme věděl, ale jak dopadly nemrznoucí směsi do ostřikovačů v testu jsem se nedozvěděl :D
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 10.02.2015 13:54, Nerozumím
Nedovedu si správně vyložit následující citaci "Všechny směsi jsou výrobci vykazovány jako odolné do – 20 stupňů Celsia. V praxi jsou schopny odolat mrazům asi 2 – 3 stupně Celsia pod deklarovanou hodnotu. Hranici uvedené na obalu pak odolají jen naprosto výjimečně."
V praxi jsou tedy schopny odolat mrazům 2-3°C pod -20°C podle mě znamená teploty -22 až -23°C, ale následující věta do popírá a vypadá to, že je to myšleno jako -17 až -18°C, což já chápu, jako hodnoty nad deklarovanou hodnotou. Tak jak to tedy je?
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 10.02.2015 15:18, RE: Nerozumím
David V napsal:
Nedovedu si správně vyložit následující citaci "Všechny směsi jsou výrobci vykazovány jako odolné do – 20 stupňů Celsia. V praxi jsou schopny odolat mrazům asi 2 – 3 stupně Celsia pod deklarovanou hodnotu. Hranici uvedené na obalu pak odolají jen naprosto výjimečně." V praxi jsou tedy schopny odolat mrazům 2-3°C pod -20°C podle mě znamená teploty -22 až -23°C, ale následující věta do popírá a vypadá to, že je to myšleno jako -17 až -18°C, což já chápu, jako hodnoty nad deklarovanou hodnotou. Tak jak to tedy je?


Celý vtip je v tom, že výsledky toho testu už ÚAMK stáhnul, zmizel i z TN.cz a jiných serverů, namísto toho je na webu ÚAMK omluva Sheronu a ENI s kopií protokolů akreditované zkušebny, že navzdory výsledkům v tom nedohledatelném testu jejich směsi nezamrzají - s tím, že nový test bude po 15. 2. Takže to, co bychom chtěli vidět především, tzn. nějakou srovnávací tabulku, výsledky, stejně dostaneme nejdříve za týden. Tedy pokud si to člověk nevezme z archivu Google: http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/750x750/Feb2015/1723802.jpg?d41d
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Úterý 10.02.2015 19:21, RE: Nerozumím
Opakovaným vítězem testu Mladé fronty tuším se stává nemrzoucí kapalina z Lídlu. Krom ní tam kupujem všechny věcí jako tablety do myčky, leštidla, podlahovou kosmetiku a nemůžem říct křivého
slova. Soc Lídl má nejlepší věci. A ani k potravinám nemůžu říct křivého slova.

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Úterý 10.02.2015 19:30, RE: Nerozumím
Reno napsal:
Opakovaným vítězem testu Mladé fronty tuším se stává nemrzoucí kapalina z Lídlu. Krom ní tam kupujem všechny věcí jako tablety do myčky, leštidla, podlahovou kosmetiku a nemůžem říct křivéhoslova. Soc Lídl má nejlepší věci. A ani k potravinám nemůžu říct křivého slova.


Taky tam mají dobré pralinky. :) Bohužel Coca-Colu prodávají tu českou - glukózo-fruktózovým sirupem místo cukru.

Z toho testu v původním znění vyšlo, že vlastně nejlepší poměr cena : hodnota má ta nejlevnější směs z tesca. Ostatně vyrábí ji tuším Carlson.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Úterý 10.02.2015 19:59, RE: Nerozumím
Giorgio napsal:
Reno napsal:
Opakovaným vítězem testu Mladé fronty tuším se stává nemrzoucí kapalina z Lídlu. Krom ní tam kupujem všechny věcí jako tablety do myčky, leštidla, podlahovou kosmetiku a nemůžem říct křivéhoslova. Soc Lídl má nejlepší věci. A ani k potravinám nemůžu říct křivého slova.
Taky tam mají dobré pralinky. :) Bohužel Coca-Colu prodávají tu českou - glukózo-fruktózovým sirupem místo cukru. Z toho testu v původním znění vyšlo, že vlastně nejlepší poměr cena : hodnota má ta nejlevnější směs z tesca. Ostatně vyrábí ji tuším Carlson.


A měla ta směs taky tu nálevku jako ta z Lídlu? protože taková malá hovadina rozhoduje o tom, že ty ostatní bez ní jsou k vzteku a polovinu toho rozliješ...

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 11.02.2015 07:15, RE: Nerozumím
Reno napsal:
A měla ta směs taky tu nálevku jako ta z Lídlu? protože taková malá hovadina rozhoduje o tom, že ty ostatní bez ní jsou k vzteku a polovinu toho rozliješ...


Vždycky kupuju směsi po 3l nebo 5l baleních a mám v garáži prachobyčejný trychtýř. Celá sada na věčné časy vyjde levněji než příplatek za nálevku na 1 flašce.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Středa 11.02.2015 07:57, RE: Nerozumím
Reno napsal:
Giorgio napsal:
Reno napsal:
Opakovaným vítězem testu Mladé fronty tuším se stává nemrzoucí kapalina z Lídlu. Krom ní tam kupujem všechny věcí jako tablety do myčky, leštidla, podlahovou kosmetiku a nemůžem říct křivéhoslova. Soc Lídl má nejlepší věci. A ani k potravinám nemůžu říct křivého slova.
Taky tam mají dobré pralinky. :) Bohužel Coca-Colu prodávají tu českou - glukózo-fruktózovým sirupem místo cukru. Z toho testu v původním znění vyšlo, že vlastně nejlepší poměr cena : hodnota má ta nejlevnější směs z tesca. Ostatně vyrábí ji tuším Carlson.
A měla ta směs taky tu nálevku jako ta z Lídlu? protože taková malá hovadina rozhoduje o tom, že ty ostatní bez ní jsou k vzteku a polovinu toho rozliješ...


Když to leješ "po hladině" do osobáku, tak přece nemůžeš nic vybryndat . Jo, do novýho Boxera to je jiná... Tam se bez trychtýře s flexi nátrubkem nechytám . Kupuju u nás ve velkoobchodě 20l kanystr (resp. nechám stáčet). Zimní na -20°C, na jaře tam nechám stočit letní... Sice je to marnej boj proti plastům, ale pocitově dobrý .
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Středa 11.02.2015 12:11, :-O
Druhé, co je třeba řešit dříve, než po výrobku sáhnete, je velikost balení a vhodnost hrdla dané nádoby. Široké nezaručí, že se dobře trefíte do nálevky v motoru.

No, smes do ostrikovacu bych radsi do motoru nelil...
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 11.02.2015 15:50, RE: Nerozumím
Giorgio napsal:
Reno napsal:
A měla ta směs taky tu nálevku jako ta z Lídlu? protože taková malá hovadina rozhoduje o tom, že ty ostatní bez ní jsou k vzteku a polovinu toho rozliješ...
Vždycky kupuju směsi po 3l nebo 5l baleních a mám v garáži prachobyčejný trychtýř. Celá sada na věčné časy vyjde levněji než příplatek za nálevku na 1 flašce.


Ta z Lídlu stojí málo sama o sobě. Já ji prostě strčím do kufru auta a když jsem někde na cestách, tak ji doliju.

reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 11.02.2015 15:51, RE: Nerozumím
Pepe napsal:
Reno napsal:
Giorgio napsal:
Reno napsal:
Opakovaným vítězem testu Mladé fronty tuším se stává nemrzoucí kapalina z Lídlu. Krom ní tam kupujem všechny věcí jako tablety do myčky, leštidla, podlahovou kosmetiku a nemůžem říct křivéhoslova. Soc Lídl má nejlepší věci. A ani k potravinám nemůžu říct křivého slova.
Taky tam mají dobré pralinky. :) Bohužel Coca-Colu prodávají tu českou - glukózo-fruktózovým sirupem místo cukru. Z toho testu v původním znění vyšlo, že vlastně nejlepší poměr cena : hodnota má ta nejlevnější směs z tesca. Ostatně vyrábí ji tuším Carlson.
A měla ta směs taky tu nálevku jako ta z Lídlu? protože taková malá hovadina rozhoduje o tom, že ty ostatní bez ní jsou k vzteku a polovinu toho rozliješ...
Když to leješ "po hladině" do osobáku, tak přece nemůžeš nic vybryndat . Jo, do novýho Boxera to je jiná... Tam se bez trychtýře s flexi nátrubkem nechytám . Kupuju u nás ve velkoobchodě 20l kanystr (resp. nechám stáčet). Zimní na -20°C, na jaře tam nechám stočit letní... Sice je to marnej boj proti plastům, ale pocitově dobrý .


V tom prvním momentu, kdy to převracíš, ti i "po hladině" prostě kousek vyteče bokem... prostě pro mně je to hovadina, ale vypovídá to o tom, že při tom někdo přemýšlel, když to dával do výroby.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.