0
zpět
 

diskuze k tématu: Nákladní auta jsou čistší než osobní automobily

kategorie zařazení tématu:
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Středa 11.01.2017 14:25, Na to musím reagovat :-)
Já si nemyslím, že by se měly naftové motory v autech zakazovat - to je hloupost, stačí jeden patent a může být všechno jinak.
Já jen vždycky toužil po tom, aby se měřilo jedním metrem, čili:
1.) stejné emisní normy (teď myslím na škodliviny a ne hon na CO2 čarodějnice)
2.) stejná spotřební daň
3.) cena paliva úměrná obsahu hořlaviny (nejsem petrochemik, ale několikrát jsem slyšel, že benzín je odpad, čili u odpadu čekám nižší cenu)

Tohle by bohatě stačilo (možná i bez bodu 3).
reagovat
gravestone
počet příspěvků105
datum registrace14.02.2016
Středa 11.01.2017 21:04, Diesel
Myslel jsem že Apríl je až za pár týdnů
reagovat
Abík
počet příspěvků93
datum registrace20.01.2009
Neděle 15.01.2017 13:18, RE: Na to musím reagovat :-)
David V napsal:
Já si nemyslím, že by se měly naftové motory v autech zakazovat - to je hloupost, stačí jeden patent a může být všechno jinak. Já jen vždycky toužil po tom, aby se měřilo jedním metrem, čili:1.) stejné emisní normy (teď myslím na škodliviny a ne hon na CO2 čarodějnice)2.) stejná spotřební daň3.) cena paliva úměrná obsahu hořlaviny (nejsem petrochemik, ale několikrát jsem slyšel, že benzín je odpad, čili u odpadu čekám nižší cenu)Tohle by bohatě stačilo (možná i bez bodu 3).


Přiznám se, že s tím odpadem jste mne dostal. Nechcete si raději o tom něco přečíst? To by potom každý produkt získaný z ropy musel být totéž. Jinak wikipedia v tomto směru dobrým poučitelem není.
reagovat
Zvirak
počet příspěvků459
datum registrace09.09.2012
Neděle 15.01.2017 21:47, ..
měřit emise pomocí neškodného netoxického CO2 je donebevolající nesmysl. Diesel je řádově co do obsahu škodlivin mnohem horší než benzin. Stačilo by legislativně omezit vjezd do měst osobním ropákům + stejnou spotřební daň. A mohlo by být po problému. Nadávali by akorát jézédáci a kamioňáci, co tu naftu kradou, a lidi s nemocí OCD, kdy 3,9-4,0 je dobrá spotřeba, zatímco 4,1 a víc již ruinuje jejich rodinný rozpočet...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.