0
zpět
 

diskuze k tématu: Na svá auta si potrpíme méně než Slováci

kategorie zařazení tématu:
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 24.05.2015 13:10, vaše starosti bych chtěl mít
možná je to tím,že na Slovensku ví,že pojišťovat je to zbytečné,protože pojišťovny jsou svině,které jak mají plnit,tak jsou schopny Vám říct,že srnka není zvěř ale zvíře a na takový střet se pojištění proti srážce s zvěří nevztahuje....
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 24.05.2015 18:06, RE: vaše starosti bych chtěl mít
stréc od piva napsal:
možná je to tím,že na Slovensku ví,že pojišťovat je to zbytečné,protože pojišťovny jsou svině,které jak mají plnit,tak jsou schopny Vám říct,že srnka není zvěř ale zvíře a na takový střet se pojištění proti srážce s zvěří nevztahuje....


Možná to jen chce číst pojistné smlouvy a pojistné podmínky. Mě pojišťovny (ať už Kooperativa nebo Allianz) vždy škodu uhradili tak jak měly.
PS: zvěř / zvíře máš, z pohledu pojistky, opačně, zvíře=domácí, zvěř=divoké. Takže pokud trefíš srnku nebo zajíce a máš třeba povinné s připojištěním srážky se zvěří, pojišťovna ti škodu uhradí (samozřejmě pokud vznik škody prokážeš, "moje" zvířata byla po srážce mrtvá, takže s prokazováním nebyl problém). Pokud se stejnou pojistkou trefíš např. psa nebo kočku, nedostaneš nic.
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Neděle 24.05.2015 18:20, RE: vaše starosti bych chtěl mít
Pavlik napsal:
stréc od piva napsal:
možná je to tím,že na Slovensku ví,že pojišťovat je to zbytečné,protože pojišťovny jsou svině,které jak mají plnit,tak jsou schopny Vám říct,že srnka není zvěř ale zvíře a na takový střet se pojištění proti srážce s zvěří nevztahuje....
Možná to jen chce číst pojistné smlouvy a pojistné podmínky. Mě pojišťovny (ať už Kooperativa nebo Allianz) vždy škodu uhradili tak jak měly.PS: zvěř / zvíře máš, z pohledu pojistky, opačně, zvíře=domácí, zvěř=divoké. Takže pokud trefíš srnku nebo zajíce a máš třeba povinné s připojištěním srážky se zvěří, pojišťovna ti škodu uhradí (samozřejmě pokud vznik škody prokážeš, "moje" zvířata byla po srážce mrtvá, takže s prokazováním nebyl problém). Pokud se stejnou pojistkou trefíš např. psa nebo kočku, nedostaneš nic.


Řikám to furt, každý čokl by měl mít povinnou pojistku proti způsobeným škodám
A cyklista taky.

reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Neděle 24.05.2015 18:39, Proč bych auto zabezpečoval?
Havarijní s povinným platím u Aurise 6700 ročně (mám max. bonusy). Pokud dojde do 3 let ke krádeži nebo totálce dostanu původní cenu auta. O kolik bych platil menší pojistku pokud bych měl např. zámek řazení? Navíc bych musel neustále vytahovat klíče z kapsy a bezklíčové odemykání a startování by postrádalo smysl.

P.S. ještě zapomněli napsat kolik lidí zabezpečuje pákou na volat, to taky nebude úplně malé procento
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Neděle 24.05.2015 18:40, RE: vaše starosti bych chtěl mít
Pavlik napsal:
stréc od piva napsal:
možná je to tím,že na Slovensku ví,že pojišťovat je to zbytečné,protože pojišťovny jsou svině,které jak mají plnit,tak jsou schopny Vám říct,že srnka není zvěř ale zvíře a na takový střet se pojištění proti srážce s zvěří nevztahuje....
Možná to jen chce číst pojistné smlouvy a pojistné podmínky. Mě pojišťovny (ať už Kooperativa nebo Allianz) vždy škodu uhradili tak jak měly.PS: zvěř / zvíře máš, z pohledu pojistky, opačně, zvíře=domácí, zvěř=divoké. Takže pokud trefíš srnku nebo zajíce a máš třeba povinné s připojištěním srážky se zvěří, pojišťovna ti škodu uhradí (samozřejmě pokud vznik škody prokážeš, "moje" zvířata byla po srážce mrtvá, takže s prokazováním nebyl problém). Pokud se stejnou pojistkou trefíš např. psa nebo kočku, nedostaneš nic.


máš pravdu asi to bylo opačně..Člověk si takový vychcanosti už nepamatuje....
jedno je jisté...kličky,a hledání cest jak neplnit
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Neděle 24.05.2015 19:14, RE: vaše starosti bych chtěl mít
stréc od piva napsal:
Pavlik napsal:
stréc od piva napsal:
možná je to tím,že na Slovensku ví,že pojišťovat je to zbytečné,protože pojišťovny jsou svině,které jak mají plnit,tak jsou schopny Vám říct,že srnka není zvěř ale zvíře a na takový střet se pojištění proti srážce s zvěří nevztahuje....
Možná to jen chce číst pojistné smlouvy a pojistné podmínky. Mě pojišťovny (ať už Kooperativa nebo Allianz) vždy škodu uhradili tak jak měly.PS: zvěř / zvíře máš, z pohledu pojistky, opačně, zvíře=domácí, zvěř=divoké. Takže pokud trefíš srnku nebo zajíce a máš třeba povinné s připojištěním srážky se zvěří, pojišťovna ti škodu uhradí (samozřejmě pokud vznik škody prokážeš, "moje" zvířata byla po srážce mrtvá, takže s prokazováním nebyl problém). Pokud se stejnou pojistkou trefíš např. psa nebo kočku, nedostaneš nic.
máš pravdu asi to bylo opačně..Člověk si takový vychcanosti už nepamatuje....jedno je jisté...kličky,a hledání cest jak neplnit


Zrovna tohle mi jako velká klička nepřijde, že je rozdíl mezi zvířetem (které má majitele a tedy odpovědnou osobu) a zvěří (která za živa kupodivu majitele nemá, ale okamžikem smrti najednou někomu patří - byť tento právní status quo mi hlava nebere) je obecně známé. Zatím jsem se setkal jen s pojistkami a připojištěním (většinou jako bonus k "lepšímu" povinnému) na střet se zvěří (divokou). Střet se zvířetem kryje jen havarijní pojistka. Chce to přečíst pojistné podmínky, těch pár stránek člověka nezabije. S mnohem horšími "špeky" se člověk setká u životního a úrazového pojištění....
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.