0
zpět
 

diskuze k tématu: Mercedes-Benz Třídy M ML 350 CDI - bezpečnost především

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Úterý 26.01.2016 08:57, Autorovi
můžu se zeptat, jaké má člověk pocity, když do tohohle žebřiňáku přesedne z pětkového BMW? já jsem to kdysi vyzkoušel s předchozím modelem a vyškolilo mně to na dvacet let dopředu. SUV už nechci ani vidět... žere, nejede, v zatáčkách se trápí, převodovky od MB ta nejhorší noční můra...
reagovat
figo
počet příspěvků37
datum registrace28.05.2007
Úterý 26.01.2016 09:35, SUV
Autor má celkem střízlivý náhled na svého miláčka, takže recenzi hodnotím kladně. Přínosné pro budoucí potenciální majitele je zejména racionální zhodnocení provozních nákladů, tedy reálné spotřeby, ceny servisu a ceny za případné opravy, ještě bych doplnil cenu doporučované havarijní pojistky, budou to určitě desítky tisíc, dle stáří a pořizovací ceny. Jinak osobně módu SUV absolutně nechápu, nejezdí to, žere to, není to větší než cenově srovnatelný nízký vůz, opravdu výborně se s tím manévruje po městě a celkové provozní náklady jsou fakt nesmysl, takže za mě nebrat, já kupuju auta placatý. Na druhou stranu ať si každý jezdí čím chce.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Úterý 26.01.2016 09:58, Náklady
Také velmi oceňuji náhled pod pokličku nákladů. To tu často komentujeme. Pořizovačka se dostane na hodnotu dosažitelnou, ale provozní náklady pořád odpovídají té původní cenovce.
reagovat
david_s
počet příspěvků7
datum registrace06.10.2014
Úterý 26.01.2016 23:08, RE: Autorovi
Reno napsal:
můžu se zeptat, jaké má člověk pocity, když do tohohle žebřiňáku přesedne z pětkového BMW? ...


První pocit nebyl špatný, je to úplně něco jiného, nedá se to absolutně srovnávat. Auto si kupodivu oblíbila žena, takže s tím už jezdí víceméně jen ona, já dlouhé cesty. Teď jezdím v A4, ale opět se dívám po nějaké 530D.

ML je spíš takový styl života, velké, majestátní, bezpečné, klidné... Když do něho přesednu z osobáku, tak to chvíli trvá, než si zvyknu. Auto se houpe, nechce zatáčet, je líné, šněruje po cestě...
Ale po chvíli si zvyknu a jakoby to auto člověka "srovná" a jede prostě jinak než obvykle

Jinak se objevila nepravidelná, ale zato otravná závada- displej se přepíná do největšího jasu, přes den to tolik nevadí, ale za tmy musím vypnout displej, protože to nepříjemně oslňuje.
Oprava výměnným způsobem v MB za cca 55.000,-

..takže to zatím nechávám být ..
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 27.01.2016 17:42, RE: Autorovi
david_s napsal:
Reno napsal:
můžu se zeptat, jaké má člověk pocity, když do tohohle žebřiňáku přesedne z pětkového BMW? ...
První pocit nebyl špatný, je to úplně něco jiného, nedá se to absolutně srovnávat. Auto si kupodivu oblíbila žena, takže s tím už jezdí víceméně jen ona, já dlouhé cesty. Teď jezdím v A4, ale opět se dívám po nějaké 530D.ML je spíš takový styl života, velké, majestátní, bezpečné, klidné... Když do něho přesednu z osobáku, tak to chvíli trvá, než si zvyknu. Auto se houpe, nechce zatáčet, je líné, šněruje po cestě...Ale po chvíli si zvyknu a jakoby to auto člověka "srovná" a jede prostě jinak než obvykle Jinak se objevila nepravidelná, ale zato otravná závada- displej se přepíná do největšího jasu, přes den to tolik nevadí, ale za tmy musím vypnout displej, protože to nepříjemně oslňuje.Oprava výměnným způsobem v MB za cca 55.000,- ..takže to zatím nechávám být ..


Mně tedy nesrovnalo. V zimě dejme tomu, ale v létě jsem si připadal jakože chodím ve sněhulích v plus 30 stupních.
A mejestátní a bezpečné - doporučuju tirák nebo autobus. To musí být teprve něco:)

reagovat
david_s
počet příspěvků7
datum registrace06.10.2014
Pondělí 17.10.2016 22:35, ..další a další závady..
Já nevím, jestli mám smůlu na vadný kus vyrobený v pátek odpoledne, ale seznam závad a nepříjemných překvapení se neustále prodlužuje.
Auto má dnes cca 130tis a za posledních 15 tis km se objevily poruchy a závady, které bych nikdy od prémiové značky nečekal.

Displej je neustále přesvícený, nejde regulovat jas, při noční jízdě trvale vypnuto kvůli oslnění řidiče. Nabídka "opravy" výměnou za 55 tis zdvořile odmítnuta..
Nefungují senzory klimatizace , které jsou v různých místech interiéru a řídí automatiku chlazení/topení.
Odešly některé žhavící svíčky, výměna všech (OK, běžná věc)
Odešla řídící jednotka žhavení.
Přestala fungovat elektronika zavírání kufru (nezamkne)-3x v servise, nakonec výměna.
Nadměrná spotřeba oleje, dolito 4,5l v polovině intervalu.
Louže nafty pod autem, zpuchřelé hadičky přívodu.
Přestal fungovat LED blinkr zadního světla-řešení je POUZE VÝMĚNA CELÉHO SVĚTLA ZA 15 TIS!!!! nebo výměna obou zadních světel v jiném designu, ale s ŽÁROVKAMI. Cena ? 5000 kč/ks, takže 10 tis.
Opět louže nafty pod autem-další netěsnosti palivového systému.
Auto opět nestartuje-reklamovaná řídící jednotka žhavení-výměna.
Motor náhodně padá do nouzového režimu, seznam chybových hlášek má 4 strany A4.
Opět v servise. Tristní stav elektroinstalace. Vadné senzory.
Auto opět v nouzáku, váha vzduchu.

Mám takové tušení, že pokud ML neprodám někde na východ, skončí jako květináč na zahradě.

Nevím co víc udělat, auto je stále garážované, denně jede 2x 35km víceméně po dálnici, servis pouze MB...

reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pondělí 17.10.2016 22:48, RE: ..další a další závady..
david_s napsal:
Já nevím, jestli mám smůlu na vadný kus vyrobený v pátek odpoledne, ale seznam závad a nepříjemných překvapení se neustále prodlužuje.Auto má dnes cca 130tis a za posledních 15 tis km se objevily poruchy a závady, které bych nikdy od prémiové značky nečekal.Displej je neustále přesvícený, nejde regulovat jas, při noční jízdě trvale vypnuto kvůli oslnění řidiče. Nabídka "opravy" výměnou za 55 tis zdvořile odmítnuta..Nefungují senzory klimatizace , které jsou v různých místech interiéru a řídí automatiku chlazení/topení.Odešly některé žhavící svíčky, výměna všech (OK, běžná věc)Odešla řídící jednotka žhavení.Přestala fungovat elektronika zavírání kufru (nezamkne)-3x v servise, nakonec výměna.Nadměrná spotřeba oleje, dolito 4,5l v polovině intervalu.Louže nafty pod autem, zpuchřelé hadičky přívodu.Přestal fungovat LED blinkr zadního světla-řešení je POUZE VÝMĚNA CELÉHO SVĚTLA ZA 15 TIS!!!! nebo výměna obou zadních světel v jiném designu, ale s ŽÁROVKAMI. Cena ? 5000 kč/ks, takže 10 tis.Opět louže nafty pod autem-další netěsnosti palivového systému.Auto opět nestartuje-reklamovaná řídící jednotka žhavení-výměna.Motor náhodně padá do nouzového režimu, seznam chybových hlášek má 4 strany A4.Opět v servise. Tristní stav elektroinstalace. Vadné senzory.Auto opět v nouzáku, váha vzduchu.Mám takové tušení, že pokud ML neprodám někde na východ, skončí jako květináč na zahradě.Nevím co víc udělat, auto je stále garážované, denně jede 2x 35km víceméně po dálnici, servis pouze MB...


Cítím s Vámi a tomu se skoro nedá věřit. Ten, kdo ho prodával asi něco věděl. Nebyl to náhodou plaváček? Nenašel se někde píseček?
reagovat
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Úterý 18.10.2016 06:41, RE: ..další a další závady..
david_s napsal:
Já nevím, jestli mám smůlu na vadný kus vyrobený v pátek odpoledne, ale seznam závad a nepříjemných překvapení se neustále prodlužuje.Auto má dnes cca 130tis a za posledních 15 tis km se objevily poruchy a závady, které bych nikdy od prémiové značky nečekal.Displej je neustále přesvícený, nejde regulovat jas, při noční jízdě trvale vypnuto kvůli oslnění řidiče. Nabídka "opravy" výměnou za 55 tis zdvořile odmítnuta..Nefungují senzory klimatizace , které jsou v různých místech interiéru a řídí automatiku chlazení/topení.Odešly některé žhavící svíčky, výměna všech (OK, běžná věc)Odešla řídící jednotka žhavení.Přestala fungovat elektronika zavírání kufru (nezamkne)-3x v servise, nakonec výměna.Nadměrná spotřeba oleje, dolito 4,5l v polovině intervalu.Louže nafty pod autem, zpuchřelé hadičky přívodu.Přestal fungovat LED blinkr zadního světla-řešení je POUZE VÝMĚNA CELÉHO SVĚTLA ZA 15 TIS!!!! nebo výměna obou zadních světel v jiném designu, ale s ŽÁROVKAMI. Cena ? 5000 kč/ks, takže 10 tis.Opět louže nafty pod autem-další netěsnosti palivového systému.Auto opět nestartuje-reklamovaná řídící jednotka žhavení-výměna.Motor náhodně padá do nouzového režimu, seznam chybových hlášek má 4 strany A4.Opět v servise. Tristní stav elektroinstalace. Vadné senzory.Auto opět v nouzáku, váha vzduchu.Mám takové tušení, že pokud ML neprodám někde na východ, skončí jako květináč na zahradě.Nevím co víc udělat, auto je stále garážované, denně jede 2x 35km víceméně po dálnici, servis pouze MB...


Matka zem, šľak by ma trafil...
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Úterý 18.10.2016 09:35, ...
Kamarád dělá diagnostiku v Land Roveru a když mi vypráví co všechno se s..e na zánovních autech za téměř dvojnásobné ceny proti ML, tak to je teprve na mašli....
Jinak zkusil bych na nějakých forech MB fandu který by se závadami pomohl jak identifikovat tak i následně vyřešit. Mám takovou osobní zkušenost s borcem přes BMW a vždy se vyplatilo ho navštívit.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Úterý 18.10.2016 18:20, RE: ...
Valnoha napsal:
Kamarád dělá diagnostiku v Land Roveru a když mi vypráví co všechno se s..e na zánovních autech za téměř dvojnásobné ceny proti ML, tak to je teprve na mašli....Jinak zkusil bych na nějakých forech MB fandu který by se závadami pomohl jak identifikovat tak i následně vyřešit. Mám takovou osobní zkušenost s borcem přes BMW a vždy se vyplatilo ho navštívit.


Jak je to dávno, cos mě přesvědčoval, že na BMW se nemá co posrat? A hele! A už z tebe leze, že hledáš garážníky
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Úterý 18.10.2016 21:52, Ztrata pameti.....
Mohu te Zdeny požádat o pripomenuti vlakna/diskuze kde jsem psal ze se na BMW nema co posrat???
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Středa 19.10.2016 06:31, RE: Ztrata pameti.....
Valnoha napsal:
Mohu te Zdeny požádat o pripomenuti vlakna/diskuze kde jsem psal ze se na BMW nema co posrat???


Hledat to určitě nebudu, ale napovímti, někdo se ptal na ojetou 3er a ty a Reno jste se do mě pustili, jak do prašivýho.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Středa 19.10.2016 09:15, RE: Ztrata pameti.....
Zdeny60 napsal:
Valnoha napsal:
Mohu te Zdeny požádat o pripomenuti vlakna/diskuze kde jsem psal ze se na BMW nema co posrat???
Hledat to určitě nebudu, ale napovímti, někdo se ptal na ojetou 3er a ty a Reno jste se do mě pustili, jak do prašivýho.


škoda že nemáš Ovčáčka on by ti to našel jak to našel Zemanovi ten článek
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.