0
zpět
 

diskuze k tématu: Mercedes-Benz A - po druhé a lépe

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.09.2012 09:36, rada
Osobně se mi Ačko celkem líbí, jednu dobu jsem se o něj také zajímal pro ženu, nekonec jsem vybral jinde.
K dotazu: je jasné že tipcars není jediný inzertní server, ale dosti limitující je zadané kritérium automatické převodovky v kombinaci se stářím do 4let se zde nabízí 6 aut. Z toho jedno je rok 08 a má 144tkm na hrbu, a tři jsou předváděčky za vyšší cenu, takže se výběr zúžil na dva vozy. Přeji šťastnou ruku
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.09.2012 12:08, rada
Sám jsem zvědavý jaký motor bude doporučován, resp. + a - jednotlivých motzorizací. Vím, že základní benzíny nejsou na masu Áčka nic moc a spojení s automatem ještě ubere. Každopádně bych reálnou spotřebu (dáky automatu, nijak nízké hmotnosti a velké čelní ploše viděl i u základních benzínů od 8 litrů a u nafty od 6,5 - 7 +). Taky bych se zajímal o nabízené automatické převodovky, jejich inteligenci řazení, spolehlivost a výdrž. K základním motorizacím (ale nevím jak u MB A) se často používají robotizované manuály, což z uživatelského a servisního hlediska bývá to nejhorší řešení. Párkrát jsem měl tu "čest" a rychleji a lépe snad řadí i autobus MHD. Variátory poslouží lépe a spolehlivěji u méně výkonných motorů. Optimální je podle mě stále klasický automat, ale ten může být vyhrazen jen pro diesely nebo nejvýkonnější motorizace.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.09.2012 12:25, rada
Sice to možná bude mimo mísu, ale neomezoval bych se jen na MB A....třeba takový Colťák se dá sehnat s AT, bude spolehlivější a levnější, i naprovoz, pojistku.....a pěknýma botkama to je docela líbivé.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.09.2012 14:29, rada
to je přesně místní specialita. Někdo si vybere auto a přijde někdo s doporučením na něco jiného. Dotaz na MB A a v pátek budem u Sandera....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.09.2012 15:12, rada
To Valnoha:Kdyby u sandera... to by dopadlo ještě dobře. Až tu příjde jeden týpek, tak v pátek budem u BMW 7 řady, přeci to je pro ženu ideální volba a o bezpečnosti ani nemluvě
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 10.09.2012 16:27, rada
u áčka jsou dieselové motory lepší než benzínové... benzín je v tomto případě fakt k ničemu.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 11.09.2012 15:54, rada
No to nevím ... trávil jsem teď víkend s A160 BE s manuálem a mě to přišlo dost dobré .. spotřeba asi 7 l/100km na pojíždky v Brandýse a Praze je super. Jedno z nejhorších aut, které jsem kdy řídil bylo staré B 180 CDI s automatem (variátor) ....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.09.2012 13:12, rada
Pro Valnohu: jen jsem si dovolil nabídnout alternativu, nic víc, nic míň...někdy nezaškodí rozšířit obzor....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 12.09.2012 21:28, rada
prro ženskou je MB-A ideální a benzínovej motor-proč ne?je to jednoduchej motor-8 ventil-není na tom co rozbít,není to žádnej závodník ale moje paní domu s tím jezdí za cca 6,5l a je to fakt pohodlný,přesný řízení i řazení-za mě ano-doporučuju
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.09.2012 07:15, rada
otík: zaškodí nezaškodí alternativa... Pokud chce někdo nějaký auto, tak ví proč ho chce a pokud sám tazatel nepíše nic o alternativě, tak nemá smysl něco jiného nabízet. Chce prostě "Áčko" od MB, tak nevidím jediný důvod mu nabízet japonskýho Swifta ( i když je to dobrý auto )
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.09.2012 12:38, rada
já bych MB A taky bral, hlavně teĎ tu novou generaci....moc se jim to povedlo...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Čtvrtek 13.09.2012 15:27, rada
No ono nejde porovnat starý a nový Ačko. Jsou to uplně jiný auta. To nové vypadá moc dobře, ale to už není auto pro ženskou
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 14.09.2012 10:05, Překvapivě dobrý výsledek
...ale jaký motor vybrat? Volil bych mezi silnějším benzínem (vzhledem k podobné reálné spotřebě se slabšími), nebo dieselem se šestikvaltem bez DPF pokud bych jezdil víc po dálnici. Tam by si na sebe mohl diesel vydělat a byl by jízdně příjemnější. Další problém bude s automatem, který byl v tazatelově požadavcích. Pokud to bez něj nepůjde, asi bych se podíval jinam. Ale konkurence v nižší střední na tom není o moc líp. Buď nabízí robotizovanou př., variátor, nebo DSG a ani do jednoho by se mi nechtělo.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.