0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda MPV – jaká je jako ojetina?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
Rover623
počet příspěvků96
datum registrace14.04.2009
Čtvrtek 13.03.2014 21:26, Motor
Jen doplním, že zmiňovaná nafta a vlastně i motor 2.3 nepocházejí z konstrukce Mazdy. Motor 2.3 pochází původně z Jaguaru a Mazda na něm provedla dost změn, nicméně zvětšit objem olejové náplně nejde tak snadno. Nafta potom od některého z francouzských výrobců, ale od koho nemám tušení.
reagovat
eTeflon
počet příspěvků173
datum registrace04.11.2008
Čtvrtek 13.03.2014 22:13, Diesel
Mohu potvrdit ty vstřikovače, cca 215000km vstřiky KO!
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 13.03.2014 23:54, 3 autosedačky?
Trochu off topic, ale tušíte někdo jestli se do Mazdy 5 (případně do Toyoty Verso) dozadu vejdou 3 autosedačky vedle sebe, ideálně 3x Römer KidFix?

Zkoušel jsem dát zkusmo dozadu do Mazdy 6 2x KidFix a Römer vajíčko a nevešly se. Ale Mazda 5 má individuálně posuvné sedačky, takže teoreticky by šly 2 krajní sedačky posunout dozadu a střední dopředu a 3 sedačky by se tam snad takhle mohly nacpat.

Máte někdo zkušennost se 3mi sedačkami vzadu v libovolném autě?
reagovat
*autofans*
počet příspěvků159
datum registrace21.11.2008
Neděle 16.03.2014 21:44, RE: 3 autosedačky?
Petr S napsal:
Trochu off topic, ale tušíte někdo jestli se do Mazdy 5 (případně do Toyoty Verso) dozadu vejdou 3 autosedačky vedle sebe, ideálně 3x Römer KidFix? Zkoušel jsem dát zkusmo dozadu do Mazdy 6 2x KidFix a Römer vajíčko a nevešly se. Ale Mazda 5 má individuálně posuvné sedačky, takže teoreticky by šly 2 krajní sedačky posunout dozadu a střední dopředu a 3 sedačky by se tam snad takhle mohly nacpat. Máte někdo zkušennost se 3mi sedačkami vzadu v libovolném autě?


3 sedačky mám odzkoušené v Corolle Verso a dá se. Mazda 5 je úžší a navíc prostřední sedadlo je téměř nepoužitelné. Ještě se dá P5008 (dokonce 3x ISOFIX) nebo dvojčata Partner/Berlingo. Vyzkoušeno se Cybex Solution X2-FIX, jsou stejně jako Romer celkem široké.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Neděle 16.03.2014 22:45, RE: 3 autosedačky?
*autofans* napsal:
Petr S napsal:
Trochu off topic, ale tušíte někdo jestli se do Mazdy 5 (případně do Toyoty Verso) dozadu vejdou 3 autosedačky vedle sebe, ideálně 3x Römer KidFix? Zkoušel jsem dát zkusmo dozadu do Mazdy 6 2x KidFix a Römer vajíčko a nevešly se. Ale Mazda 5 má individuálně posuvné sedačky, takže teoreticky by šly 2 krajní sedačky posunout dozadu a střední dopředu a 3 sedačky by se tam snad takhle mohly nacpat. Máte někdo zkušennost se 3mi sedačkami vzadu v libovolném autě?
3 sedačky mám odzkoušené v Corolle Verso a dá se. Mazda 5 je úžší a navíc prostřední sedadlo je téměř nepoužitelné. Ještě se dá P5008 (dokonce 3x ISOFIX) nebo dvojčata Partner/Berlingo. Vyzkoušeno se Cybex Solution X2-FIX, jsou stejně jako Romer celkem široké.


Díky za odpověď. Verso je jeden z tipů na mé příští auto... Bylo nutné sedačky ve Versu nezávisle posunout vůči sobě, aby se tam vešly dětské autosedačky? Verso a Mazdu 5 vyzkouším časem v reálu před případnou koupí.

Berlingo jsem měl půjčené na dovolené a ty zadní posuvné dveře jsou gilotina na dětské prsty, zvlášť pokud auto stojí čumákem z kopce. Převodovka má poněkud dlouhé dráhy, na to se snad dá zvyknout. Celkově mi to auto ale nesedlo s ohledem na to, že bych s tím měl ztrávit několik let života.
reagovat
rupus
počet příspěvků2
datum registrace01.06.2010
Úterý 18.03.2014 08:56, RE: 3 autosedačky?
Do Mazdy5 jsem tři sedačky nacpat nezkoušel, ale jen upřesním, že ve druhé řadě nejsou tři nezávislé sedačky. Ta prostřední je totiž svázaná s jedním z bočních sedadel. Také je pravda, že je užší. Jinak je interiér na šířku slušně dimenzován, chce to zkusit.

reagovat
Burys
počet příspěvků1
datum registrace18.03.2014
Úterý 18.03.2014 10:09, RE: Diesel
eTeflon napsal:
Mohu potvrdit ty vstřikovače, cca 215000km vstřiky KO!


Moc by mě zajímalo, kolik ta sranda (oprava/ výměna vstřiků) stála? Uvažuji o tomto autě, ale zatím jsem měl vždycky benzínové motory a z dieslu mám obavu... Jestli se ta úspora cca 2l/100km na spotřebě vyplatí...
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.