0
zpět
 

diskuze k tématu: Ojetá Mazda 6 – vhodné auto pro rodinu?

kategorie zařazení tématu: japonská vozidla
wimmer_day
počet příspěvků43
datum registrace29.01.2009
Pátek 23.05.2014 07:04, .
reagovat
Frankiee
počet příspěvků15
datum registrace02.11.2012
Pátek 23.05.2014 11:33, jaka Mazda 6
Ono je hezke napsat "libi se mi Mazda 6 v benzinu, doporucite mi ji ?"
Ale take by bylo dobre napsat kolik penez do toho chci investovat a jak chci stare auto, protoze Mazda 6 uz jezdi ve trech generacich, prvni byla 2002-2007 a da se sehnat uz celkem levne (bohuzel tomu odpovida i stav karoserie - rezne), druha generace 2008-2012 by na tom mela byt o dost lepe (odpovidaji tomu i ceny), no a treti generace Mazdy 6 je na trhu teprve rok. A uplne nejlepsi by bylo napred pouzit funkci "hledat" protoze o Mazde 6 se zde uz psalo dost.
Ja osobne Mazdu 6 mam, benzinovy dvoulitr, kombik, rok 2008 a jsem s ni zatim maximalne spokojeny , jestli bude hnit jako jeji predchudce, se ukaze az casem...
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Pátek 23.05.2014 12:54, RE: jaka Mazda 6
Frankiee napsal:
Ono je hezke napsat "libi se mi Mazda 6 v benzinu, doporucite mi ji ?" Ale take by bylo dobre napsat kolik penez do toho chci investovat a jak chci stare auto, protoze Mazda 6 uz jezdi ve trech generacich, prvni byla 2002-2007 a da se sehnat uz celkem levne (bohuzel tomu odpovida i stav karoserie - rezne), druha generace 2008-2012 by na tom mela byt o dost lepe (odpovidaji tomu i ceny), no a treti generace Mazdy 6 je na trhu teprve rok. A uplne nejlepsi by bylo napred pouzit funkci "hledat" protoze o Mazde 6 se zde uz psalo dost.Ja osobne Mazdu 6 mam, benzinovy dvoulitr, kombik, rok 2008 a jsem s ni zatim maximalne spokojeny , jestli bude hnit jako jeji predchudce, se ukaze az casem...


Mazda 6 druhý generace se mi moc libí. Ale preferoval bych motor 2,5/125 kW. Nevíš o něm něco víc, hlavně jestli je to spolehlivá strojovna nebo jestli nemá nějaký závažný chyby?
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 23.05.2014 14:57, RE: jaka Mazda 6
A4 napsal:
Frankiee napsal:
Ono je hezke napsat "libi se mi Mazda 6 v benzinu, doporucite mi ji ?" Ale take by bylo dobre napsat kolik penez do toho chci investovat a jak chci stare auto, protoze Mazda 6 uz jezdi ve trech generacich, prvni byla 2002-2007 a da se sehnat uz celkem levne (bohuzel tomu odpovida i stav karoserie - rezne), druha generace 2008-2012 by na tom mela byt o dost lepe (odpovidaji tomu i ceny), no a treti generace Mazdy 6 je na trhu teprve rok. A uplne nejlepsi by bylo napred pouzit funkci "hledat" protoze o Mazde 6 se zde uz psalo dost.Ja osobne Mazdu 6 mam, benzinovy dvoulitr, kombik, rok 2008 a jsem s ni zatim maximalne spokojeny , jestli bude hnit jako jeji predchudce, se ukaze az casem...
Mazda 6 druhý generace se mi moc libí. Ale preferoval bych motor 2,5/125 kW. Nevíš o něm něco víc, hlavně jestli je to spolehlivá strojovna nebo jestli nemá nějaký závažný chyby?


Nejzávažnější chybou je nevhodný počet válců
A musím říct, že se mi všechny generace M6 dost líbí, škoda, že se tam nedostaly ty V6-ky z Xedosu a pak už žádnou novou nevyvinuly.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 23.05.2014 22:54, RE: jaka Mazda 6
Frankiee napsal:
Ono je hezke napsat "libi se mi Mazda 6 v benzinu, doporucite mi ji ?" Ale take by bylo dobre napsat kolik penez do toho chci investovat a jak chci stare auto, protoze Mazda 6 uz jezdi ve trech generacich, prvni byla 2002-2007 a da se sehnat uz celkem levne (bohuzel tomu odpovida i stav karoserie - rezne), druha generace 2008-2012 by na tom mela byt o dost lepe (odpovidaji tomu i ceny), no a treti generace Mazdy 6 je na trhu teprve rok. A uplne nejlepsi by bylo napred pouzit funkci "hledat" protoze o Mazde 6 se zde uz psalo dost.Ja osobne Mazdu 6 mam, benzinovy dvoulitr, kombik, rok 2008 a jsem s ni zatim maximalne spokojeny , jestli bude hnit jako jeji predchudce, se ukaze az casem...


Koukám že můj jmenovec se ptá na stejnou Mazdu 6 jakou jsem před týdnem a půl prodal Mazdu 6 kombi 2.0i benzín 104 kW jsem měl 6 let, najel s ní 65 tkm, rok výroby 2002. Visí tu ještě na Tipcars za 79 tisíc s poznámkou prodáno.

Auto je ideální pro 4 člennou rodinu, 5 autosedaček rozumě instalovat nejde, vnitřní isofixy jsou od sebe jen 45 cm tak jako ve většině aut, krom MPV. Velikost kufru je víc než dostatečná a tím že kufr v kombi má robustní vertikální roletu, tak se dá naplnit po střechu a nehrozí padání věcí do kabiny. Párkrát do roka sme to využili, např. při převozu dětských kol na stojato.

Co se týče koroze 1. generace, tak problém jsou zadní lemy. Oba jsem nechal opravit v autorizáku Mazda Zeman. Jeden vybrousit a přestříkat, druhý vyměnit. Krom toho jsem nechal opravit zatuhlé zadní brzdy co se zadrhávaly při použití ruční brzdy. Jeden brzdič výměna, druhý stačilo promazat a rozhýbat. Dál se měnily zadní brzdové kotouče a destičky. Přední byly pořád OK, stejně jako třeba výfuk. Jinak to auto bylo naprosto spolehlivé. Krom těchto oprav jsem absolvoval jen standardní garančky po cca 15 tkm.

Pokud má tazatel zájem o benzín pak co se týče ročníků 2002-2007 tak doporučuju 2.0i. 1.8i je slabší, ale hlavně měl jen nejnižší výbavu, i když ta nebyla tak špatná. 2.0i má dost slušnou výbavu "Touring" nebo lepší. Motor 2.3i prý žere olej a navíc má malou kapacitu oleje, tuším 3,5L, takže se prý stávalo že uživatelé motor zadírali.

Reálná spotřeba motoru 2.0i 104 kW 7,7 L na 100 km jako průměr po 6 letech je celkem pěkná, viz. https://www.spritmonitor.de/en/detail/370746.html

Přeju tazateli štěstí, aby našel slušný kousek, o který se jeho předchozí majitel doložitelně staral.
reagovat
PV
počet příspěvků28
datum registrace15.05.2007
Sobota 24.05.2014 08:37, Mazda 6
Mazdy jsou všeobecně velice spolehlivé. Po elektrické stránce s ní nejsou žádné problémy. Měl jsem dvě 626 a veliká spokojenost. Kamarád má druhou M 6, 2,0 a také OK. Jen musí hlídat hladinu oleje, motor v obou případech ho má rád. V servisu Mazda mu dali olej 5W30, po 5 tisících km mu ho motor sežral. Dal jsem mu tam 5W40 a ten celkem drží. Ceny spotřebních náhradních dílů jsou podobné jako u jiných aut. Mazdu doporučuji.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Sobota 24.05.2014 20:49, RE: Mazda 6
PV napsal:
Mazdy jsou všeobecně velice spolehlivé. Po elektrické stránce s ní nejsou žádné problémy. Měl jsem dvě 626 a veliká spokojenost. Kamarád má druhou M 6, 2,0 a také OK. Jen musí hlídat hladinu oleje, motor v obou případech ho má rád. V servisu Mazda mu dali olej 5W30, po 5 tisících km mu ho motor sežral. Dal jsem mu tam 5W40 a ten celkem drží. Ceny spotřebních náhradních dílů jsou podobné jako u jiných aut. Mazdu doporučuji.


Měl jsem v Mazdě 6 2.0i benzín r.v. 2002 jen 5W30 a doléval jsem max. 0.75L za 15000km. Asi měl kamarád motor trochu zničený...
reagovat
tonyk
počet příspěvků19
datum registrace24.10.2006
Pondělí 26.05.2014 18:54, RE: jaka Mazda 6
A4 napsal:
Frankiee napsal:
Ono je hezke napsat "libi se mi Mazda 6 v benzinu, doporucite mi ji ?" Ale take by bylo dobre napsat kolik penez do toho chci investovat a jak chci stare auto, protoze Mazda 6 uz jezdi ve trech generacich, prvni byla 2002-2007 a da se sehnat uz celkem levne (bohuzel tomu odpovida i stav karoserie - rezne), druha generace 2008-2012 by na tom mela byt o dost lepe (odpovidaji tomu i ceny), no a treti generace Mazdy 6 je na trhu teprve rok. A uplne nejlepsi by bylo napred pouzit funkci "hledat" protoze o Mazde 6 se zde uz psalo dost.Ja osobne Mazdu 6 mam, benzinovy dvoulitr, kombik, rok 2008 a jsem s ni zatim maximalne spokojeny , jestli bude hnit jako jeji predchudce, se ukaze az casem...
Mazda 6 druhý generace se mi moc libí. Ale preferoval bych motor 2,5/125 kW. Nevíš o něm něco víc, hlavně jestli je to spolehlivá strojovna nebo jestli nemá nějaký závažný chyby?



M6 2,5 benzín mám jako služební auto a je to dobrá strojovna. Po všech těch Passatech příjemná změna. Auto má na předokolku extrémě dobrý podvozek, skoro tak dobrý jako 3er, ale oproti BMW má v zimě i velmi dobrou trakci. Těch 125kW považuji z hlediska použitelnosti jako minimum a rozhodně to není až takový trhač asfaltu, jak by to dle obsahu vypadalo. Auto je celkově velmi spolehlivé, nikde nic nerezne a jedinou výtku mám k převodovce, která je poskládaná příliš nakrátko a při dálniční stopadesátce je motor zbytečně vytočený. Tomu odpovídá i spotřeba, kdy na okreskách se dá jezdit za 7, ale na dálnici si to vezme přes deset.

reagovat
derich
počet příspěvků2
datum registrace27.05.2014
Úterý 27.05.2014 08:30, Mazda 6
Osobně jsem vlastnil mazdu 6 v combi r.v.2004 jako druhý majitel necelé 2 roky . Mohu potvrdit korozi zadních lemů, ale vše bylo opraveno. Preventivně jsem nechal každý rok před zimou ošetřit spodek auta včetně podběhů a lemů.
Auto jsem nechal přestavět na LPG se sytémem přimazávání ventilů Flash lube.( cena LPG 16-17 kč) spotřeba ccaa 8,5-9 l plynu /100 km podle stylu jízdy. S tím , že by auto žralo olej jsem se nesetkal.
Najel jsem s vozidlem cca 80 000km a krom běžného servisu ( olej filtry , 1 x brzdy vpředu ) si auto nevyžádalo žádně další náklady. Preventivně jsem měnil olej+filry po 12500 km z důvodu provozu na LPG.
Auto je podle mého názoru velmi dobře vyvážené co se týče jízdních vlastností a komfortu cestování ( ani po delším cestování nebolí záda) kufr má velmi dobré rozměry a velikost, při sklopení sedadel vznikne rovná plocha bez schodu. Výbava automobilu byla také na úrovni ( tempomat , digi klima, 8x airbag , atd)

Přeji štastnou ruku při výběru vozidla.
reagovat
Frankiee
počet příspěvků15
datum registrace02.11.2012
Úterý 27.05.2014 11:50, RE: jaka Mazda 6
tonyk napsal:
A4 napsal:
Frankiee napsal:
Ono je hezke napsat "libi se mi Mazda 6 v benzinu, doporucite mi ji ?" Ale take by bylo dobre napsat kolik penez do toho chci investovat a jak chci stare auto, protoze Mazda 6 uz jezdi ve trech generacich, prvni byla 2002-2007 a da se sehnat uz celkem levne (bohuzel tomu odpovida i stav karoserie - rezne), druha generace 2008-2012 by na tom mela byt o dost lepe (odpovidaji tomu i ceny), no a treti generace Mazdy 6 je na trhu teprve rok. A uplne nejlepsi by bylo napred pouzit funkci "hledat" protoze o Mazde 6 se zde uz psalo dost.Ja osobne Mazdu 6 mam, benzinovy dvoulitr, kombik, rok 2008 a jsem s ni zatim maximalne spokojeny , jestli bude hnit jako jeji predchudce, se ukaze az casem...
Mazda 6 druhý generace se mi moc libí. Ale preferoval bych motor 2,5/125 kW. Nevíš o něm něco víc, hlavně jestli je to spolehlivá strojovna nebo jestli nemá nějaký závažný chyby?
M6 2,5 benzín mám jako služební auto a je to dobrá strojovna. Po všech těch Passatech příjemná změna. Auto má na předokolku extrémě dobrý podvozek, skoro tak dobrý jako 3er, ale oproti BMW má v zimě i velmi dobrou trakci. Těch 125kW považuji z hlediska použitelnosti jako minimum a rozhodně to není až takový trhač asfaltu, jak by to dle obsahu vypadalo. Auto je celkově velmi spolehlivé, nikde nic nerezne a jedinou výtku mám k převodovce, která je poskládaná příliš nakrátko a při dálniční stopadesátce je motor zbytečně vytočený. Tomu odpovídá i spotřeba, kdy na okreskách se dá jezdit za 7, ale na dálnici si to vezme přes deset.


Je pravda ze ani ten 2.0i neni vykonove zadna slava a kdyby byl v dobe kdyz jsem auto shanel k mani ten 2,5 sel bych radsi do nej. Ale kdyz clovek kupuje jetinu, jeste takovbou kterych u nas moc neni, nema moc z ceho vybirat
Jinak spotreba u toho 2.0 se v pohode vejde kolem 7,8-8,2
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Úterý 27.05.2014 16:18, RE: jaka Mazda 6
Frankiee napsal:
tonyk napsal:
A4 napsal:
Frankiee napsal:
Ono je hezke napsat "libi se mi Mazda 6 v benzinu, doporucite mi ji ?" Ale take by bylo dobre napsat kolik penez do toho chci investovat a jak chci stare auto, protoze Mazda 6 uz jezdi ve trech generacich, prvni byla 2002-2007 a da se sehnat uz celkem levne (bohuzel tomu odpovida i stav karoserie - rezne), druha generace 2008-2012 by na tom mela byt o dost lepe (odpovidaji tomu i ceny), no a treti generace Mazdy 6 je na trhu teprve rok. A uplne nejlepsi by bylo napred pouzit funkci "hledat" protoze o Mazde 6 se zde uz psalo dost.Ja osobne Mazdu 6 mam, benzinovy dvoulitr, kombik, rok 2008 a jsem s ni zatim maximalne spokojeny , jestli bude hnit jako jeji predchudce, se ukaze az casem...
Mazda 6 druhý generace se mi moc libí. Ale preferoval bych motor 2,5/125 kW. Nevíš o něm něco víc, hlavně jestli je to spolehlivá strojovna nebo jestli nemá nějaký závažný chyby?
M6 2,5 benzín mám jako služební auto a je to dobrá strojovna. Po všech těch Passatech příjemná změna. Auto má na předokolku extrémě dobrý podvozek, skoro tak dobrý jako 3er, ale oproti BMW má v zimě i velmi dobrou trakci. Těch 125kW považuji z hlediska použitelnosti jako minimum a rozhodně to není až takový trhač asfaltu, jak by to dle obsahu vypadalo. Auto je celkově velmi spolehlivé, nikde nic nerezne a jedinou výtku mám k převodovce, která je poskládaná příliš nakrátko a při dálniční stopadesátce je motor zbytečně vytočený. Tomu odpovídá i spotřeba, kdy na okreskách se dá jezdit za 7, ale na dálnici si to vezme přes deset.
Je pravda ze ani ten 2.0i neni vykonove zadna slava a kdyby byl v dobe kdyz jsem auto shanel k mani ten 2,5 sel bych radsi do nej. Ale kdyz clovek kupuje jetinu, jeste takovbou kterych u nas moc neni, nema moc z ceho vybirat Jinak spotreba u toho 2.0 se v pohode vejde kolem 7,8-8,2


Ten 2.0L když se točí tak na dvojku a trojku jede docela hezky. Na dvojku se rozjedeš na 90 km/h. Na trojku se dostaneš někam ke 150. To např. na svižný nájezd na dálnici stačí. Při vyšších otáčkách má motor pěkný jadrný zvuk, do kterého je občas dobré se zaposlouchat :)
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Pátek 30.05.2014 12:28, Přední žárovky
Přední potkávací žárovky jsem v Mazdě 6 měnil během 6 let jen 1x. To mi nepřijde jako něco problematického. A to svítily i ve dne, zapínaly se automaticky po startu.
reagovat
Petr22
počet příspěvků1
datum registrace17.11.2014
Pondělí 17.11.2014 14:41, dotaz na mazdu 6 r.v 2003 1998 v naftě.
Mám možnost koupit mazdu 6 r.v 2003 v naftě Na co bych si mněl dávat pozor? a kolik se pohybuje její cena dnes? Díky.
reagovat
nachy9
počet příspěvků17
datum registrace10.11.2014
Pondělí 17.11.2014 16:29, Kombi střední třídy do 300 000 Kč
Dobrý den , uvazuju o koupi auta do 300 tis.
Moje požadavky jsou nafta, kombi,výkon nad 100kw, slušná výbava
Vybírám mezi VW passat,Ford Mondeo, C5,..Koreu a Japonce spis ne
Hledám nejlepsi poměr mezi kvalitou, pohodlím ,cenou...co vy na to,asi těžká věc ?
reagovat
Coch
počet příspěvků20
datum registrace20.11.2014
Středa 31.12.2014 13:45, je to přímé vstřikování paliva?
Prosím o odpověď někoho kdo měl tu čest vlastnit nebo jezdit nějaký čas s mazdou 6 kombi s motorem 2.5 benzín 125 kw od roku výroby 2008 zda má tento motor přímé vstřikování paliva či nikoliv.
Při mém pátrání jsem zjistil (podle typu a kódu motoru),že by měl být tento motor pouze převzat z první generace mazdy 6 ovšem u této druhé generace vozu udávají,že má motor přímé vstřikování paliva.
Za postřehy zda má toto auto nějaké vážnější slabiny či neduhy bych byl taktéž vděčný.
Děkuji.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 01.01.2015 15:14, RE: je to přímé vstřikování paliva?
Coch napsal:
Prosím o odpověď někoho kdo měl tu čest vlastnit nebo jezdit nějaký čas s mazdou 6 kombi s motorem 2.5 benzín 125 kw od roku výroby 2008 zda má tento motor přímé vstřikování paliva či nikoliv.Při mém pátrání jsem zjistil (podle typu a kódu motoru),že by měl být tento motor pouze převzat z první generace mazdy 6 ovšem u této druhé generace vozu udávají,že má motor přímé vstřikování paliva.Za postřehy zda má toto auto nějaké vážnější slabiny či neduhy bych byl taktéž vděčný.Děkuji.


První generace Mazdy 6 měla motor 2.3i 122 kW, případně 2.3 DISI turbo 191 kW. 2.5 MZR 125 kW po roce 2008 má jiný objem, ale principiálně bude asi podobný, viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_L_engine#2.5_L_.28L5-VE.29 Takže předpokládám že by přímé vstřikování měl mít.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.