0
zpět
 

diskuze k tématu: Máte potíže s nákupem kvalitní ojetiny?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 21.11.2006 14:04, Česko je vrakovištěm Evropy
Pravdou je, že se sem natahalo plno bouraček, které byly opravovány doma v garáži a laik nepozná co kupuje. Na druhou stranu zde máme plno mladých ojetin po ukončeném leasingu, kde je třeba jen prolustrovat historii (právní vady) a můžete do toho bez obav jít, ale u starších ročníků bych věřil jen autům po prvním majiteli.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.11.2006 07:42, RE: Česko je vrakovištěm Evropy
Yeti napsal:
Pravdou je, že se sem natahalo plno bouraček, které byly opravovány doma v garáži a laik nepozná co kupuje. Na druhou stranu zde máme plno mladých ojetin po ukončeném leasingu, kde je třeba jen prolustrovat historii (právní vady) a můžete do toho bez obav jít, ale u starších ročníků bych věřil jen autům po prvním majiteli.
Souhlas loni jsem kupoval Nissan Primera kombi, a v čechách jsem prostě nenašel kousek o kterém by se dalo vůbec uvažovat, takže nakonec jsem si ji přivezl z německa.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.11.2006 09:26, To je moje !
Heleďme se, ten dotaz vypadá, že jsem ho psal já - nebo je dost podobný. Ale mně šlo hlavně o to, jestli někdo neví o nějakých profi službách na výběr a posouzení ojetiny. Prostě zaplatím nějaký obnos a dostanu za to detailní posouzení toho auta. Ale musel by to být skutečně někdo jako Martin Vaculík, co tady píše ty recenze, prostě člověk se zkušenostma který ví o čem mluví ...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.11.2006 10:21,
Pokud víte konkrétní značku vozu, projděte si na internetu diskuze fandů značky, obvykle je tam nějaký "dvorní mechanik", odborník a fanda, který radí všem ostatním. Mám zkušenost s lidmi kolem Opela a Forda. Na toho bych se pak obrátil.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.11.2006 11:00, RE: Česko je vrakovištěm Evropy
Marty napsal:
Souhlas loni jsem kupoval Nissan Primera kombi, a v čechách jsem prostě nenašel kousek o kterém by se dalo vůbec uvažovat, takže nakonec jsem si ji přivezl z německa.
Taky jsem kupoval Nissan Primera kombi, souhlasim s tebou ze vyber byl velice maly. Nepotreboval jsem ho hned, cekal jsem cca 3 mesice nez jsem narazil na kousek, ktery plne odpovidal mym predstavam. Takze ojete auto ano, ale neberte hned prvni, ktere se vam dostane pod ruku.
A propo Marty, jake mas zkusenosti s Primerkou? Ja velice dobre, zatim je mam 2 mesic a maximalni spokojenost...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.11.2006 15:05, smutná situace
Kvalitních ojetin moc není (zas neříkám že nejsou vůbec). Kdo má echtovku, ten si jí bude držet a prodávat nebude. Prodávají se hlavně problémové kousky, vada se trochu zašolichá a basta. Nebo služebáky když přesáhnou určitou hranici. Pak si to přehazují mezi sebou bazary a vyměňovači dílů jak horký brambor. Já už půl roku kupuju Mercedes W140 500 lang, v kůži, 5st automat, 1. majitel stav 1A. Už 2 jsem byl v německu, obojí daleko od hranic, velké luxusní autohausy. A v obou případech jsem odjel s prázdnou protože to auto na místě bylo plečka nebo nic moc. Ale po telefonu ho vždy vychválí jak hrom. Není problém ani tak v tom poznat kvalitní auto od nekvalitního, problém je kvalitní auto vůbec najít. Alespoň v mém případě.

reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 24.11.2006 23:12, RE: smutná situace
Ráďa napsal:
Kvalitních ojetin moc není (zas neříkám že nejsou vůbec). Kdo má echtovku, ten si jí bude držet a prodávat nebude. Prodávají se hlavně problémové kousky, vada se trochu zašolichá a basta. Nebo služebáky když přesáhnou určitou hranici. Pak si to přehazují mezi sebou bazary a vyměňovači dílů jak horký brambor. Já už půl roku kupuju Mercedes W140 500 lang, v kůži, 5st automat, 1. majitel stav 1A. Už 2 jsem byl v německu, obojí daleko od hranic, velké luxusní autohausy. A v obou případech jsem ...
nechápu jak může někdo tvrdit, že se prodávají jen problémová auta, anebo služebáky, které přesáhli určitou hranici. To je přeci nesmysl,existují ukončené leasingy, potřeba prodat menší auto a koupit větší nebo obráceně, někdo dostane služebák a svoje už nepotřebuje, a taky třeba existuje spousta lidí, kteří prostě mění auto třeba po roce nebo po dvouch, aniž by s tím předchozím měli problém. Co se týče těžkého hledání, ono taky záleží jak na to člověk kouká. Je potřeba si uvědomit, že kupuju starší vůz, za podstatně nižší cenu než stojí nový, tudíž je třeba počítat s tím, že ani stav nebude odpovídat stavu nového vozu, že?Jdu pro starší auto, ušetřím peníze za koupi, tak asi těžko můžu chtít aby bylo ve 100% stavu. Pokud to budu chtít, budu muset asi jít pro nové.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 04:01, RE: smutná situace
dutin napsal:
nechápu jak může někdo tvrdit, že se prodávají jen problémová auta, anebo služebáky, které přesáhli určitou hranici. To je přeci nesmysl,existují ukončené leasingy, potřeba prodat menší auto a koupit větší nebo obráceně, někdo dostane služebák a svoje už nepotřebuje, a taky třeba existuje spousta lidí, kteří prostě mění auto třeba po roce nebo po dvouch, aniž by s tím předchozím měli problém. Co se týče těžkého hledání, ono taky záleží jak na to člověk kouká. Je potřeba si uvědomit, že kupuju st...
Tak někdo je zvyklý měnit na autě vysypané zadní sklo od kroucení karoserie, čepy, lamely, pneu po 50tkm a říká tomu spotřebák a je spokojený jak má spolehlivé auto. Někdo je zvyklý krom provozních kapalin na to nesáhnout 10 let a tvrdí že má nespolehlivé auto. Tak s ojetinou to bude asi podobný.
Když jsi spokojený např s Vectrou B za 4tis ojró tak si buď, já chci od auta víc. A ne každá hajtra kterou ti vyleští musí být v super stavu, i když je to tam napsané. Kdybys projel od daného modelu 15-20 ks tak bys poznal, že je každý úplně jiný a dobré byly třeba jen 2 ks. Takže dobrých ojetin opravdu moc není. Pravda je, že se pohybuju mezi auty s dvojciferným věkem, tak na 3 let starých to může být jinak. Ale i tak, dobrý kousek si vykoupí z úřadu/firmy přímo zaměstnanec. Pokud mění auto, tak to starší podědí manželka/syn. Nebo držák prostě nevyhodím a mám ho do zálohy. A když už přece, tak ho bazarník stáhne pro svou rodinu či kámoše. Vím jak já nové před lety v Mototechně, Ráďo toho si vem, ten táhne nějak líp. A na place vypadají ty auta podobně, hodně lidí ten rozdíl ani nepozná, tak co myslíš, zmizne dřív hajtra za 7tis ojro nebo echtovka za 9? To víš že hajtra za 7 tak samozřejmě budeme dělat auta ta, co se prodávájí. Nenene situace v tuzemských bazarech (tak 90%) je velmi špatná, nejraději bych tam někdy poslal ČOI nebo si nahrál na skrytou kameru ty klíny co tam valí. A některé německé autohandly v kupodivu bleděmodrém. Největší jejich starost aby jsi měl Bargeld, ale aby poslali debilní VIN, to aby se člověk doprošoval. A kromě Autogarat Liberec neznám tuzemský bazar, co by auta sám od sebe nafotil i zespoda. Mimochodem kvalitní auto při správném používání vydrží dlouho, jestli se ti to po 5 letech sype a ty říkáš joo má to nárok, tak se pleteš. Teda pokud nemáš Ford, VW group a jiné nákupní vozejčky co si na auta mnohdy jen hrají.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 04:07, RE: smutná situace
dutin napsal:
nechápu jak může někdo tvrdit, že se prodávají jen problémová auta, anebo služebáky, které přesáhli určitou hranici. To je přeci nesmysl,existují ukončené leasingy, potřeba prodat menší auto a koupit větší nebo obráceně, někdo dostane služebák a svoje už nepotřebuje, a taky třeba existuje spousta lidí, kteří prostě mění auto třeba po roce nebo po dvouch, aniž by s tím předchozím měli problém. Co se týče těžkého hledání, ono taky záleží jak na to člověk kouká. Je potřeba si uvědomit, že kupuju st...
A neříkal jsem že prodávají JEN problémová auta, ale HLAVNĚ problémová auta. Si vem nějakého echt odborníka s sebou a ať ti řekne když mají v bazaru např. 50 aut na place, kolik z nich by si koupil on za své a pro sebe. Myslím že tak 10% . Druhá věc je, že doporučit jich doporučí třeba 70% bo jinde to bude podobný. Ale kolik by si koupil sám za své pro svou potřebu - schválně no
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 08:28, RE: smutná situace
Ráďa napsal:
A neříkal jsem že prodávají JEN problémová auta, ale HLAVNĚ problémová auta. Si vem nějakého echt odborníka s sebou a ať ti řekne když mají v bazaru např. 50 aut na place, kolik z nich by si koupil on za své a pro sebe. Myslím že tak 10% . Druhá věc je, že doporučit jich doporučí třeba 70% bo jinde to bude podobný. Ale kolik by si koupil sám za své pro svou potřebu - schválně no
Tady se prostě potřebuje někdo vypovídat.......
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 12:40,
nemáte někdo zkušenost s autobazarem www.kupskodu.cz???
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 13:07, RE: smutná situace
Ráďa napsal:
Tak někdo je zvyklý měnit na autě vysypané zadní sklo od kroucení karoserie, čepy, lamely, pneu po 50tkm a říká tomu spotřebák a je spokojený jak má spolehlivé auto. Někdo je zvyklý krom provozních kapalin na to nesáhnout 10 let a tvrdí že má nespolehlivé auto. Tak s ojetinou to bude asi podobný.
Když jsi spokojený např s Vectrou B za 4tis ojró tak si buď, já chci od auta víc. A ne každá hajtra kterou ti vyleští musí být v super stavu, i když je to tam napsané. Kdybys projel od daného modelu ...
Pán se teda rozpovídal, podle tebe si ford nebo vw na auta jenom hrajou, jo? To jsi takový najivka a myslíš si, že mercedes je nějaký super auto? Leckterý ford nebo vw by ten tvůj mercedes strčilo hravě do kapsy
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 14:03, RE: smutná situace
el napsal:
Pán se teda rozpovídal, podle tebe si ford nebo vw na auta jenom hrajou, jo? To jsi takový najivka a myslíš si, že mercedes je nějaký super auto? Leckterý ford nebo vw by ten tvůj mercedes strčilo hravě do kapsy
Moc bych nepomlouval mercedesi to sou drzaci ..
Ale asi hlavne zalezi jak se oto bedete starat..

Jinak mam v planu koupit nakou peknou ojetinu Seat Ibiza r96 +
Ma nekdo stim skusenosti
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 17:52, pro EL
el napsal:
Pán se teda rozpovídal, podle tebe si ford nebo vw na auta jenom hrajou, jo? To jsi takový najivka a myslíš si, že mercedes je nějaký super auto? Leckterý ford nebo vw by ten tvůj mercedes strčilo hravě do kapsy
Neříkám že M-B je to co býval. Třeba W210 rezaví jen když zaprší. Ale takové W123, W124, W126, W140 to byly nesmrtelné stroje. To žádné dnešní už tak nevydrží. Problém je, že už ty auta začínají být za zenitem. Já nevycházím ze siláckých keců u piva jako vy, ale z vlastní zkušenosti. Z toho že známý má Scorpio od novoty a není snad týdne kdyby se na tom autě nějaká drobnost nepodělala. Ford dělá konstrukčně moderní auta ano, ale kvalita při dlouhodobm používání nic moc. Je to prostě spotřební auto, vyjezdit 200 (300) tkm a pak prodat za cenu železa. Jednou jsem s půjčeným Focusem vletěl do střední díry a to tak koplo do volantu že jsem řekl vrátit dokud je čas. U VW vycházím z toho že jsem měl služební Passat B5 a čekal jsem od něj po všech stránkách podstatně víc. Na to že to má být etalon třídy tak zklamání.
A s kolika drahýmy velkými vozy máš praktickou zkušenost, že kritizuješ jak je strčíš do kapsy????? To mám rád takové namachrované HaŤaPkáře. Najeď aspoň 1000 km v S-klasse, A8, 7er nebo Lexus LS430. Pak si sedni zpátky do svojeho a poznáš sám o čem mluvím
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 25.11.2006 22:34, autobazary
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006042304

- tuto to vsetko mate, cierne na bielom....
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.