0
zpět
 

diskuze k tématu: Jiří Hána: Jsem milovník škodovek

kategorie zařazení tématu:
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 10.03.2016 10:58, už mám jasno, doteď jsem tápal
"Herec Jiří Hána (39) jezdí bez nehod. Je přesvědčen, že je to tím, že dodržuje rychlost."

Já se vždy mylně domníval, že se je třeba věnovat řízení, předvídat, mít auto v dobrém technickém stavu, případně nebýt opilý atd., ale jak se zjistilo, tak ne. Stačí dodržovat rychlost. Tím se vyloučí vznik nehod. Samozřejmě článek je napsán fikaně, aby jsme jej my - obyčejní lidé nemohli zneužít. Není tam totiž uvedeno jakou rychlost. Zda konstantní, či nulovou, nebo zda nějakou odpovídající nějaké složitější matematické funkci.
Zkoušel jsem jednou experimentálně dodržet konstantní rychlost asi 30km/h (rychlost byla díky náledí dodržována nezávisle na poloze brzdového pedálu), ale náraz do smrku mne ujistil, že tato rychlost asi není ta správná, ta kterou je třeba dodržet, aby nedocházelo k nehodám.
Jednou sem třeba zase prováděl experiment a na dálnici jsem dodržoval asi 133km/h dle GPS. K nehodě nedošlo. Možná že snad tohle by mohla být ta rychlost k dodržení.
Budu zkoumat dál.
Herci Hánovi děkuji za jeho přínos automobilismu a dovolil bych si jej skromě a s pokorou navrhnout na cenu "Zlatý ventilek 2016".
Míru zdar.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 10.03.2016 12:50, To se bojím...
"Nebojíte se v zimě smyku?
Nebojím, protože mám čtyřkolku. Byli jsme v Úpě na horách, kde jsem vyjel úplně všechno."

To jsou přece 2 různé věci.
Stalo se mi nedávno, že jsem s FWD vyjel do půli zasněženého kopce částečně setrvačností, ale dolů po zádech jsem jel jak na saních a jen se štěstím se nestalo nic nikomu v autě, ale ani autu. Takže 4x4 není samospasitelné a cestou dolů to auto funguje úplně stejně, jako kterákoliv 2-kolka, tak na to pamatovat.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 10.03.2016 14:11, RE: To se bojím...
David V napsal:
"Nebojíte se v zimě smyku?Nebojím, protože mám čtyřkolku. Byli jsme v Úpě na horách, kde jsem vyjel úplně všechno."To jsou přece 2 různé věci. Stalo se mi nedávno, že jsem s FWD vyjel do půli zasněženého kopce částečně setrvačností, ale dolů po zádech jsem jel jak na saních a jen se štěstím se nestalo nic nikomu v autě, ale ani autu. Takže 4x4 není samospasitelné a cestou dolů to auto funguje úplně stejně, jako kterákoliv 2-kolka, tak na to pamatovat.


FWD? Asi myslíš AWD, ne? FWD je předokolka (Front-Wheel Drive, nikoliv Four-Wheel Drive). Jinak těch mamlasů, co si myslí, že pro čtyřkolku zima ani fyzika neplatí, je bohužel u nás spousta.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 10.03.2016 14:37, RE: To se bojím...
Giorgio napsal:
David V napsal:
"Nebojíte se v zimě smyku?Nebojím, protože mám čtyřkolku. Byli jsme v Úpě na horách, kde jsem vyjel úplně všechno."To jsou přece 2 různé věci. Stalo se mi nedávno, že jsem s FWD vyjel do půli zasněženého kopce částečně setrvačností, ale dolů po zádech jsem jel jak na saních a jen se štěstím se nestalo nic nikomu v autě, ale ani autu. Takže 4x4 není samospasitelné a cestou dolů to auto funguje úplně stejně, jako kterákoliv 2-kolka, tak na to pamatovat.
FWD? Asi myslíš AWD, ne? FWD je předokolka (Front-Wheel Drive, nikoliv Four-Wheel Drive). Jinak těch mamlasů, co si myslí, že pro čtyřkolku zima ani fyzika neplatí, je bohužel u nás spousta.


Myslel jsem Front - předokolku. To jako, že jsem se s ní vyškrábal tak vysoko, že jsem si dolů málem rozbil hubu a s AWD dojedeš ještě dál....o to horší dolů.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1250
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 10.03.2016 17:34, Jsem Helmut: Opravář komínů
V první chvíli mi ten titulek evokoval klasickou hlášku z Východního Německa:

Ahoj jsem Helmut: Opravář komínů. Ahoj právě jsem se osprchovala.
reagovat
Fanda
počet příspěvků551
datum registrace28.09.2008
Čtvrtek 10.03.2016 20:37, RE: už mám jasno, doteď jsem tápal
free78 napsal:
"Herec Jiří Hána (39) jezdí bez nehod. Je přesvědčen, že je to tím, že dodržuje rychlost."Já se vždy mylně domníval, že se je třeba věnovat řízení, předvídat, mít auto v dobrém technickém stavu, případně nebýt opilý atd., ale jak se zjistilo, tak ne. Stačí dodržovat rychlost. Tím se vyloučí vznik nehod. Samozřejmě článek je napsán fikaně, aby jsme jej my - obyčejní lidé nemohli zneužít. Není tam totiž uvedeno jakou rychlost. Zda konstantní, či nulovou, nebo zda nějakou odpovídající nějaké složitější matematické funkci.Zkoušel jsem jednou experimentálně dodržet konstantní rychlost asi 30km/h (rychlost byla díky náledí dodržována nezávisle na poloze brzdového pedálu), ale náraz do smrku mne ujistil, že tato rychlost asi není ta správná, ta kterou je třeba dodržet, aby nedocházelo k nehodám.Jednou sem třeba zase prováděl experiment a na dálnici jsem dodržoval asi 133km/h dle GPS. K nehodě nedošlo. Možná že snad tohle by mohla být ta rychlost k dodržení.Budu zkoumat dál.Herci Hánovi děkuji za jeho přínos automobilismu a dovolil bych si jej skromě a s pokorou navrhnout na cenu "Zlatý ventilek 2016".Míru zdar.


Důležité je,že jezdí bez nehod,tudíž miímo dodržování rychlosti se i nejspíš věnuje řízení vozidla,předvídá atd.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.