0
zpět
 

diskuze k tématu: Nový vůz do 330 tisíc - Honda Jazz?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, japonská vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 14:03, rada
Volil bych Mazdu 6, ale malá rada: ještě si počkej, našetři ještě nějaký peníze a kup si model po faceliftu z roku 2005. Tahle auta sou obě velmi dobrá a těžko se vybírá, ale Šestka má jedno plus, přijde mi víc hravá a je přitažlivější (asi to zní blbě, ale ty co měli podobný dilema, to chápou) :) Prostě se projeď v obou vozech, zkus si je a pak se teprve rozhodni, kterej se tobě bude zamlouvat, kterej ti takzvaně učaruje no :)
Šestku ale jen po faceliftu, sou lěpší, hlavně atikoro, interiér, atd....
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 14:18, rada
Jo a neposlouchej ty rady typu ,,Mazda je spolehlivější, ne Avensis je spolehlivější, nebo Mazda je lepší, ne Toyota je lepší, diesel Mazdy je lepší, ne ten Toyoty je lepší, nebo bla bla bla..." až se tady začnou všichni přetahovat, čí názor je ten správnej. Prostě se projeď v obou vozech, oba si prolez skrz na skrz a pak uvidíš, který auto ti prostě ,,padne líp do ruky". Jesně že každý z těch aut má svoje přednosti a zápory. Ten kdo má Toyotu ti ji bude chválit, kdo má Mazdu, tak bude chválit jí. Jde jen o to, kolik se tu sejde Mazďáků nebo Toyoťáků.
Pak tady podle toho budou převažovat ty, nebo ty názory a to je špatně. Zkus obě auta a pak vyber vítězku :)
U mě to byla Šestka, měla kouzlo no :)
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 14:25, rada
tak nějak no. u těhle aut rozhoduje asi už jen ten desing a pocit z jízdy. Fakt nemá cenu tu rozebírat nějaký technický údaje a podobný věci, jsou na tom podobně. S výbavou taky nemá cenu si lámat hlavu, protože to, co člověk potřebuje, maj tyhle auta už v základu tak co. A jestli tam bude o jeden airbag víc, nebo míň, by mě fakt netrápilo :) Pokud ovšem nemáš náročnější požadavky.
Prostě je obě zkus a uvidíš. Šťastnou ruku přeju
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 15:25, rada
Jasně, bude se tady argumentovat a bude se tady mluvit hodně o spolehlivosti, ale to je taky všechno pravda. Jediné, co se tady asi nebude, tak se tady asi nebude nikoho napadat a urážet. To proto, že lidé, kteří vybírají z těchto aut, mají většinou už něco najeto a zpravidla to mají v hlavě trochu srovnané a auta vybírají spíše hlavou. Jinak, abych jen nemlátil prázdnou slámu, a tak přispěju taky trochou do mlýna: Osobně bych sáhnul po Avensisu, nemá takové sportovní ambice, jako Mazda, ale je to velmi solidní auto s neotřelým designem a například 2,2D4D nemá chybu Každopádně si myslím, že ať bude rozhodnutí jakékoliv, tak vždycky bude jenom dobré, obě auta jsou špičkou ve svém segmentu a na rozdíl od některých předražených značek, člověk za své peníze dostává skutečnou kvalitu, která trvá mnoho let! Mazda mi přijde taková přijatelnější pro evropany, myslím, že se japoncům podařilo oslovit evropský trh velice dobře. naproti tomu Toyota je asiec jako vyšitý, ale mně se třeba strašně líbí, co se dá dělat. Hodně štěstí!!!
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 16:02, rada
Co se týká těchto dvou, tak fakt záleží na tom které auto líp sedne. Chyba nebude asi ani jedno z těch aut. Sám mám Mazdu 6 a jezdil jsem i s Toyotou Avensis 2,0 D4D a prostě jsou to parádní auta. Takže co sedne líp.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 16:56, rada
Rozhodně Avensise!Mazdy moc spolehlivé nejsou a mi máme toyotu Rav4 a spokojenost 100%
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 17:03, rada
Ať si vyberete co chcete tak nešlápnete vedle, ale osobně bych si vybral Mazdu 6. Má ji jeden chlápek z naší čtvrti, 2 l benzín a je s ní naprosto spokojen. Asi vás bude nejvíc zajímat spotřeba. Tu má dlouhodobou 7.5 l/100 km a to jezdí dost svižně. Prý není problém jezdit za 7 ale taky za 8. Hodně záleží na jízdním stylu. Jinak v servisu řeší akorát běžnou údržbu. Další výhodou šestky je určitě jednoduše pěkný design a dobré jízdní vlastnosti. Určitě je agilnější než Avensis, ale zárovaň není tvrdý. Subjektivně se mi víc líbí i interiér Mazdy. Avensis není špatné auto, ale je až příliš průměrný a až na spolehlivost podle mě ničím nevyniká. Má příliš usedlý design a nijak vyjímečné jízdní vlastnosti. Jedním slovem bych řekl nuda. Ale záleží na vás. Vyzkoušejte oba vozy a který se vám bude víc zamlouvat tak dejte na instinkt a berte ho. Pokud pro vás auto není jen dopravní prostředek a řízení vás baví berte Mazdu, opravdu se s ní dá i pobavit. A jestli berete auto jako komfortnější alternativu k MHD tak vám bude asi víc vyhovovat Avensis.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 17:14, rada
S tim souhlasim, že tyhle auta vybírá někdo, kdo přemýšlí hlavou. Chce to si obě auta vyzkoušet, co sedne a pak volit. Obě fakt stojej za to. Doopravdy nemá cenu rozebírat výbavy a další věci, protože na tom sou obě auta dobře.
Pravda je, že je Mazda trochu sportovnější. Jde jen o to co zájemci sedne líp. Mě právě sednul ten sportovnější duch Šestky. Vim ale, že ti co mají Avensise, tak sou taky spokojený a neměnili by. Osobně vim že bych neudělal chybu ani s Avensisem. Jen při koupi to srdce táhlo víc na jednu stranu :) i když se fakt blbě rozhoduje když sou oba soupeři stejně silný.
Kdybych to měl trochu rozlousknout: tak bych šel do Šestky, ale jen model po feceliftu, jak sem říkal níže. A pokud nepřipadá tahle možnost v úvahu, tak bych šel radši do Avensise.
Jen takhle můžu v tomhle poradit.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 17:21, rada
To Tom!k: Mazdy že nejsou spolehlivý? Jsou na tom úplně stejně jak Toyoty, ne-li možná líp v posledních letech.
Skutečně, pokud člověka baví řízení, tak si koupí Šestku, to je fakt hračka pro dospělý, dá se s ní dělat blbostí a to auto ani necekne. Přesný řízení, podvozek, atd. Na to, že je to předokolka, tak je super. Šel bych taky do ní.
Avensis je opravdu trošku nuda, v interieru taky moc nenadchne, takovej bez emocí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 17:23, rada
zoom zoom, a nikdy jinak
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 18:41, rada
Tenhle výběr už je o pocitech, ne o racionalitě. Mě se líbí 100kW v naftě od Mazdy táhne to lépe, a taky muzika Bose, úžasná. Ale je to o emocích...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 18:55, rada
Obě auta jsou super a chybu určitě neuděláš ani s jedním z nich. Mazda je spíš sportovnější a Toyota zase komfortnější. Jako variantu k Mazdě bych doporučil ještě Hondu Accord 2.2 iCTDi, ten motor je fakt úžasnej, jen ten design kombi mně moc nesedí, jinak taky super kára.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 21:15, rada
Mazdu 6 rv 2003 jsem prodal před měsícem a koupil jsem si o dva roky novější Nissan Primera dvoulitr benzín se 140 konmi...Je pravda, že Mazda 6 je sportovní mazel, který se asi líbí každému, zato ten nissan je Japonský futuristický design, který se oproti tomu líbí málokomu, ale takový luxus při svezení a odpich jsem si mohl u mazdy jen představovat. Jak je na tom Avensis vím taky, protože jsem v něm chvíli jezdil v práci, ale je to asi auto, které bych si mezi japonci nevybral...ten nissan má přece jen podstatně lepší podvozek. Jinak ohledně výběru MAzda 6 vs Avensis-já bych bral určitě mazdu kvůli vzhledu, ale pokud člověk spíš hledá méně okoukané auto, spíš doporučuji Avensis, protože šestku má dnes už každý...takhle mazda RX8, to je jiné kafe
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 21:17, rada
Ještě chci dodat, že ani jedno auto nechci hanět, všechny jsou skvělé a spolehlivé, tady je to už jen o tom, jak které komu sedne do ruky...k tomu odpichu u mazddy...je to určitě tím, že jsem měl Diesel, ne že by mazda byla líná...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 21:30, rada
To je jedno,kup Avensis a za rok ho vyměň za Mazdu6 a máš pokoj!
Obě auta jsou dobrá volba. Já osobně bych bral Mazdu 6 2.3 4x4
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 31.03.2008 22:13, rada
Vše už bylo řečeno, ale trochu se mi zdá, že Avensis je trochu diskriminován v jízdních vlastnostech, ale s tím nemohu souhlasit. Je určitě pohodlněji naladěn, ale nenechte se mýlit, je to naprosto jisté svezení! Mazda je tvrdší a sportovnější, ale Toyotu nepodceňovat, vážně si to nezaslouží) Ta Honda taky není blbej nápad, taky by stála za úvahu, možná, že má z těch aut vůbec nejlepší diesel a jízdní vlastnosti taky! Ach jo, taky bych si rád koupil něco novějšího
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 09:06, rada
Řešil jsem obdobný problém na podzim loňského roku. Mazda 6 se mi líbí externím designem, ale v kabině se mi zdálo málo místa. Avensis asi nemá tak dravý vzhled, ale elegance se mu upřít nedá. Často jsem četl o "fadním" designu Toyoty Avensis. Jedná se o velmi subjektivní názor. V Toyotě se mi zdá více místa nejen pro řidiče, ale i pro pasažéry. Dal jsem si několik zkušebních jízd v obou vozech a bylo rozhodnuto. Koupil jsem si 2007 Toyotu Avensis, 1.8, Sol, combi a jsem velmi spokojen. Vůz je prostorný a komfortněji naladěn. Jezdím 60/40 město/dálnice při spotřebě okolo 6.5/100. Motor je tichý a kabina je odhlučněna. Sedadla pohodlná a tak ani pro dlouhé jízdě nejste rozlámaní. Osobně bych radil Toyotu Avensis. Tiché, pohodlné, spolehlivé a bezpečné vozidlo.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 09:33, rada
najezdil jsem s avensisem kombi 2.2d4d 30.000km (2005-2007), plusy : kvalitni, ani naznak technickych problemu, fajn jizdni vlastnosti, masivni, minusy : hodne ziznivy (mesto ~9.0), slaby studeny start, subjektivne slabsi jak papirove, jen a pouze pohodlne premistnovadlo (nic, co by nadchlo), avensis je spis volba z rozumu ... bez zkusebni jizdy v obou to asi nepujde
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 10:02, rada
Stejný problém jsem řešil před rokem a nakonec mně osud svedl k 3leté Hondě Accord 2,2 i-CTDi. Máme ji po prvním majiteli, najeto cca 100tis.km. Nyní máže po roce 130 tis km a v podstatě doposud max. spokojenost. Je to můj první japonec, naprosto bez jakýchkoliv problémů, jezdím živěji a spotřebuji cca 6 - 6,5 litru nafty. Při pohodové jízdy i za 5,5 litru nafty. Poohledni se po nějaké - já jsem spokojen.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 01.04.2008 10:21, rada
Mazdu 6 jsem dostal úplně novou v lednu 2007 jako služební vůz. Najel jsem s ní 80000 km a byl jsem naprosto spokojen. Jen motor 2,0 benzín trochu papá (průměr cca 10 l), ale jezdím velmi svižně. Od ledna tohoto roku jsem mazdu vyměnil právě za Toyotu Avensis 2,0 D4D v kombajnu. Auto je perfektní. Je komfortněji naladěné, ale jízdní vlastnosti zůstaávají velmi jisté. Nersrovnatelně lépe je odhlučněna kabina!!! U mazdy jsou dveře hubené jako lunt, celkově je mazda proti toyotě taková plechovčička. Zase ale ta plechovčička má podle mého názoru hezčí design. Kdybych volil mezi těmito dvěma vozy, vyhrála by Toyota!!!
reagovat
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.