0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Mondeo Kombi 2.2 TDCi: Čas zrání

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
Maxwell
počet příspěvků1
datum registrace01.05.2021
Středa 19.05.2021 19:54, Mondeo mk4
Pan redaktor je jistě již určitě rozmlsaný lepšími auty. Já přešel z mondea mk 3 1.8 SCI na 2,2 TDCi. Rozdíl je diametrální. Z 96 kW na 129 je razantně znát. Navíc točivý moment, a zjistíte že i tak celkem živé auto je v podstatě lenochod. Nemám adaptabilní podvozek, což je znát na tvrdosti auta při pohybu na našich hrbolatých silnicích, na druhou stranu je poznat výrazně větší stabilita kterou tento podvozek a zavěšení kol přináší. První stupeň rychlosti bych nazval až moc citlivým, až velmi citlivým. Druhý stupeň už tak citlivý není ale dokáže vas vystřelit vpřed, jak guma z praku. Umět se krásně plynule rozjet aniž by vás to tlačilo do sedaček je tak trochu umění. Pohrávat si s volnoběhem a chce to klidnou nohu. Spotřeba je od 5,5 do 8 litrů, dle počítače a nutno podotknout že mi celkem vychází i dle tankování. Prostor netřeba řešit, už i staré trojkové Mondeo dokáže v zadu pojmout tři rostlé lidi, o gigantickém kufru je netřeba polemizovat. Výbava je opravdu nadstandardní, protože auto o stejné velikosti a výbavě, výkonu a nájezdu... Prostě neseženete. Já měl adekvátně v merku Audi A6, BMW 520, 525. Volvo, Škodu Superb atd... Nakonec zase mondeo. A víte co? Jsem zase spokojen, tak jako před několika lety, kdy jsem koupil trojkové Mondeo. Nejlepší auto to rozhodně není ale za ty peníze opravdu stojí, za každou korunu... A hlavně, za míň než jiné značky.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 21.05.2021 09:35, RE: Mondeo mk4
citace:
reakce na: Maxwell, 19.05.2021 19:54 (Pan redaktor je jistě již urči ...)


Dobrý den, máte-li chuť, napište o svém Mondeu recenzi https://www.tipcars.com/magazin/napsat-recenzi-na-muj-vuz/ Hezký den
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.