0
zpět
 

diskuze k tématu: Ford Kuga 2,5T – krásný a pošetilý

kategorie zařazení tématu: německá vozidla
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.07.2009 09:44, Zrychlení
Kdyby v tom článku někdo uvedl údaj o zrychlení tohoto stroje, tak bych si udělal obrázek o tom, jestli ta zvýšená spotřeba stojí za to či nikoliv. Takhle vím kulový - ale je mi to vlastně jedno, ten stroj mně nikterak neoslovuje... takže si to ani nebudu dohledávat...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.07.2009 09:52, RE: Zrychlení
Reno napsal:
Kdyby v tom článku někdo uvedl údaj o zrychlení tohoto stroje, tak bych si udělal obrázek o tom, jestli ta zvýšená spotřeba stojí za to či nikoliv. Takhle vím kulový - ale je mi to vlastně jedno, ten stroj mně nikterak neoslovuje... takže si to ani nebudu dohledávat...
máš to v tabulce za 8,2
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.07.2009 10:41, RE: Zrychlení
fordík napsal:
máš to v tabulce za 8,2
asi mi slábne zrak, dík
výsledek - nestojí to za to.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.07.2009 12:04, moc se jich neprodá
V rámci kategorie SUV, kterou vůbec nemusím, se mi Kuga líbí zdaleka nejvíce. Krásná bílá je další plus. Pravdou je že takové auto si dnes koupí málokdo. Za vysokou cenu mnoho nenabízí, alespoň ne na první pohled. Je relativně málo prostorné (vzhledem k ceně a venkovním rozměrům) a má na dnešní dobu pro mnoho lidí neakceptovatelně vysokou spotřebu. Velkou nevýhodou je, že tato benzinová verze velmi rychle ztratí na ceně (z lidí, kteří provozují starší auta bude málokdo schopen ji živit), jako ojetina bude neatraktivní (příkladem budiž škoda superb I.generace ve verzi 2.8 V6 - plně vybavené relativně zachovalé a málo jeté exempláře stojí směšně malé peníze protože jako 5-7mi leté auto už je nikdo nechce živit a přitom dříve to byly ty nejdražší TOP modely v cenách přes milion kč).
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.07.2009 13:27, RE: moc se jich neprodá
silverado napsal:
V rámci kategorie SUV, kterou vůbec nemusím, se mi Kuga líbí zdaleka nejvíce. Krásná bílá je další plus. Pravdou je že takové auto si dnes koupí málokdo. Za vysokou cenu mnoho nenabízí, alespoň ne na první pohled. Je relativně málo prostorné (vzhledem k ceně a venkovním rozměrům) a má na dnešní dobu pro mnoho lidí neakceptovatelně vysokou spotřebu. Velkou nevýhodou je, že tato benzinová verze velmi rychle ztratí na ceně (z lidí, kteří provozují starší auta bude málokdo schopen ji živit), jako oj...
A přitom u víkendově provozovaného vozidla s ročním nájezdem 10-15 tkm, které je z druhé ruky, je spotřeba skoro lhostejná. Její podíl na provozních nákladech je podle mé zkušenosti někde mezi 40-60% a při započtení poklesu ceny vozu se dostáváme někam ke 30%. Čili, když se spotřeba zvedne o 25%, její celkový vil se promítne na kilometrový náklad )bez poklesu ceny vozu) maximálně 15-ti % nárůstem, což už není tak mnoho, jak se to na začátku zdá.
Pořízení vozidla s větším obsahem nemusí být nezbytně vysoká finanční zátěž kvůli spotřebě. Provozoval jsem 6 let auto střední třídy se 4. válcovým motorem. Nyní jsem jej vyměnil za vůz stejné třídy ovšem s 6. válcovým motorem. Časem bych sepsal porovnávací recenzi, ale jedno je jisté. Obě auta měly v době pořízení 8 let a stály stejně s minimálním rozdílem, ale v porovnání k mému platu tehdy a nyní, je nové auto výrazně levnější a nabízí mnohem více, než to předchozí.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pondělí 13.07.2009 21:13, chyba v tabulce
V tabulce je chybně uvedeno, že motor má pouze 4 válce, ale pokud správně tuším, jedná se o 5ti válec původem od Volva.
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 14.07.2009 21:16, Subaru Tribeca
Zadek je kopií Subaru Tribeca.....jinak ale ujde
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.