0
zpět
 

diskuze k tématu: Firemní auto jako benefit. Dát či nedat?

kategorie zařazení tématu:
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 01.10.2011 13:12, Krásnej článek..
...sice je zajímavej jen pro úzkou skupinu čtenářů, ale i člověk, kterého se daná problematika netýká, se musí divit... Jako benefit se zdaněním (příjmu) ano, ale proč se z toho ještě zaměstnavateli vypočítává zdravotní a sociální pojištění? Dle mého názoru absurdní...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Sobota 01.10.2011 16:52, RE: Krásnej článek..
Pepe napsal:
...sice je zajímavej jen pro úzkou skupinu čtenářů, ale i člověk, kterého se daná problematika netýká, se musí divit... Jako benefit se zdaněním (příjmu) ano, ale proč se z toho ještě zaměstnavateli vypočítává zdravotní a sociální pojištění? Dle mého názoru absurdní...
předloni jsem si koupil na eBay krásný kovaný 19ky Nismo, za super cenu, sice za dopravu byl ranec ale překousnul jsem to. co jsem měl ale problém překousnout bylo to že ti šmejdi mi napočítali clo a DPH i z té dopravy!!! jak říkáš, absurdní...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Neděle 02.10.2011 15:44, RE: Krásnej článek..
tomaskrtek napsal:
předloni jsem si koupil na eBay krásný kovaný 19ky Nismo, za super cenu, sice za dopravu byl ranec ale překousnul jsem to. co jsem měl ale problém překousnout bylo to že ti šmejdi mi napočítali clo a DPH i z té dopravy!!! jak říkáš, absurdní...
Když si to vezmu jako fyzická osoba nepodnikatel, tak bych zaplakal - vydělám si peníze, zaplatím daň z příjmu, koupím auto, zaplatím DPH, každý rok platím dáln. známku, phm vč DPH, spotřební daně, parkovné... A nakonec ještě zaplatím poplatek za "likvidaci". U nemovitostí je to ještě horší, tam je každoročně daň z nemovitosti... To když ty prachy prochlastám, tak se zdaní "jenom" 2x - 3x... Kdyby ty prachy alespoň šly primárně tam, odkud se generujou - oprava a výstavba infrastruktury - ale ne, to se to radši nacpe netáhlům na dávkách...
reagovat
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 04.10.2011 15:43, RE: Krásnej článek..
Pepe napsal:
...sice je zajímavej jen pro úzkou skupinu čtenářů, ale i člověk, kterého se daná problematika netýká, se musí divit... Jako benefit se zdaněním (příjmu) ano, ale proč se z toho ještě zaměstnavateli vypočítává zdravotní a sociální pojištění? Dle mého názoru absurdní...
Jo mě se to také týká, a dalších asi 30 techniků co firma má. Přidanili nám 1% platíme si plně soukromé cesty, tedy i cesty z a do stáleho výkonu práce, jsme stále v pohotovosti, protože máme služební vůz. Poslední dva roky v podstatě došlo ke snížení příjmu a v podstatě jsme na tom s penězi stejně jako je popsáno v článku. Pro někoho je to maximálně chtěný benefit, ale za mne kdyby to šlo radši budu dojiždět do práce na skůtru a služebák bych už nechtěl a radši budu mít o 5 tis ve výplatě víc. A to co projedu je cca do 1500 stovek tedy pořád bych na tom byl o 3500 lépe.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.