0
zpět
 

diskuze k tématu: Emise, emise, emise

kategorie zařazení tématu:
Fire
počet příspěvků7
datum registrace18.10.2008
Středa 21.10.2015 20:03, Děkuji:-)
Davide, děkuji za tento pravdivý obsah článku a objektivní pohled na věc.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1248
datum registrace28.11.2008
Středa 21.10.2015 20:24, Čisté prostředí za levno
Můžeme mít čisté prostředí za levno. Stačilo by snížit spotřební daň na benzín o 10 Kč a časem tu naftové osobáky a možná i menší dodávky nebudou jezdit samy od sebe. Ale snížení daně na benzin je v Evropě asi velká utopie.

Jinak jsem si všiml, že snad každý autobus MHD v Praze jednak nesmrdí a jednak z něj nejdou saze. Zato kolikrát relativně nový osobák smrdí a čoudí. Čím to je? Že by autobusy měly kvalitní a hlavně funkční čistění spalin, včetně např. vstřikování AdBlue? Kdežto osobáky jsou různě přečipované, s odstraněnými filtry pevných částic a o AdBlue si na pár vyjímek můžou nechat zdát?
reagovat
kristian2
počet příspěvků273
datum registrace31.03.2015
Středa 21.10.2015 20:45, k
tak já sy myslím že konkrétně v ČR většina lidí neřeší co vychází z výfuku a co by pro to mohli udělat aby byli ekologičtější.Dále jsem přesvědčen o tom , že žádná energie není zadarmo a že prostě za pohodlnost je potřeba zaplatit třeba životním prostředím .elektrinu chce doma každý ale nikdo nechce u baráku uhelný důl nebo skladiště radioaktivního odpadu či přímo elektrárnu.Taky je to věc politiky a cen pohoných hmot .Pokud si jdu koupit nové auto a mám na výběr třeba mezi 1,2 tce nebo 1,5 dci tak si prostě vyberu 1,5 dci ne že bych byl zastánce nafty ale prostě já jsem přesvědčen o to,že ten motor 1,5 má delší životnost protože nepojede na hranici výkonu jako 1,2 tce.to to se nebavím o rozdílu ceny nafty a benzínu nebo danovém zatížení
reagovat
Schumi/nick
počet příspěvků50
datum registrace08.08.2014
Středa 21.10.2015 21:36, Emise
Petr S:ty jo mas pravdu,porad jsem proti nafte,vyjimky jsou(najezdy,firem.flotila,pac nafta je zvyhodnena,viz vyse...),tohohle jsem si taky vsiml,ale nikdy jsem to nezminil,vyborny postreh a reakce....
reagovat
bitner
počet příspěvků216
datum registrace19.06.2012
Čtvrtek 22.10.2015 08:44, RE: Děkuji:-)
Fire napsal:
Davide, děkuji za tento pravdivý obsah článku a objektivní pohled na věc.


Taky dekuji autorovi.
Kratke, vystizne, strizlive zhodnoceni nesmyslne politiky EU a jejiho dopadu na prakticky zivot.

reagovat
AnderN
počet příspěvků53
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 22.10.2015 12:47, Pochvala ...
Přidávám se k pochvalám, pěkné zhodnocení dosavadního vývoje v této oblasti.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Čtvrtek 22.10.2015 17:57, Úložiště jaderného odpadu
Kde to můžu podepsat, aby bylo za mým barákem? Beru to hned. Pak totiž budu mít u baráku nejen úložiště jadernýho odpadu, ale i dokonale spravený silnice, 24h svítící veřejný osvětlení (samo LED), dokonale fungující obecní služby (školka, policie, kultura, bazén...) apod., protože ty prachy za to úložiště udělají svý.
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 23.10.2015 13:10, RE: Úložiště jaderného odpadu
brin napsal:
Kde to můžu podepsat, aby bylo za mým barákem? Beru to hned. Pak totiž budu mít u baráku nejen úložiště jadernýho odpadu, ale i dokonale spravený silnice, 24h svítící veřejný osvětlení (samo LED), dokonale fungující obecní služby (školka, policie, kultura, bazén...) apod., protože ty prachy za to úložiště udělají svý.


Tak to podepiš a užij si to - nic z popisovaného totiž nedostaneš. Vše co jsi popsal ti postaví / zaplatí ČEZ když má v blízkosti jadernou (nebo i jinou) elektrárnu. Za úložiště nedostanou blízké obce zhola nic (nebo maximálně ty opravené cesty), protože úložiště neprovozuje (bohatý) ČEZ ale (chudý) stát.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 23.10.2015 14:10, Omyl
Ale to se pleteš. Obec dostane od státu 4 miliony ročně. To mi nepřijde jako zrovna málo.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Pátek 23.10.2015 14:18, RE: Omyl
brin napsal:
Ale to se pleteš. Obec dostane od státu 4 miliony ročně. To mi nepřijde jako zrovna málo.


Navíc pár takových kbelíčků na chatičku a 60 tisíc let nemusíš topit. Taky bych to bral
Akorát v létě to musíš šoupnout na balkon...
Kdybych si měl vybrat, tak raději jaderný odpad než haldu popílku
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Pátek 23.10.2015 14:31, RE: Omyl
David V napsal:
brin napsal:
Ale to se pleteš. Obec dostane od státu 4 miliony ročně. To mi nepřijde jako zrovna málo.
Navíc pár takových kbelíčků na chatičku a 60 tisíc let nemusíš topit. Taky bych to bral Akorát v létě to musíš šoupnout na balkon... Kdybych si měl vybrat, tak raději jaderný odpad než haldu popílku


Technicky vzato se u jaderného odpadu skladovaného podle běžných standadů nemůže nic moc stát.
V Rusku ještě nedávno běžně házeli vyhořelé palivo z ponorek do oceánu a svíticí rybu jsem ještě neviděl :D
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 23.10.2015 15:22, RE: Omyl
brin napsal:
Ale to se pleteš. Obec dostane od státu 4 miliony ročně. To mi nepřijde jako zrovna málo.


To mi přijde jako hodně málo. Když to porovnám s tím kolik dostávají do obecní pokladny obce v okolí Temelína a Dukovan. A přiznám se, že nevím jak tobě, ale mě by se moc nelíbil výrazný pokles ceny mé nemovitosti způsobený přítomností takového skládku v blízkém okolí.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 23.10.2015 16:48, Hm
No já bych kupoval až po postavení :D
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Pátek 23.10.2015 22:06, RE: Hm
brin napsal:
No já bych kupoval až po postavení :D


Pokud přemýšlíš takto "ekologicky", je to v pořádku. Já vzhledem k tomu, že už nemovitost v současnosti v lokalitě x vlastním, bych poklesem její ceny moc nadšen nebyl .

To David: já bych ta auta zakázal všechna a úplně - je jedno zda benzinová nebo naftová, škodliviny vypouštějí všechna, tak proč dělat výjimky? Benzínová vypouštějí méně škodlivin na litr spáleného paliva, ale zase spotřebují v reálu o cca 1/3 více paliva, takže ve výsledku jejich exhalace vycházejí stejně jako u dieselů, jen neškodí exhalace X, ale exhalace Y a u dieselů naopak. Navíc značná část aut jezdí v režimu krátkých tras se studeným motorem a při takovém druhu provozu jdou všechny "teoretické" výpočty do kopru a ekologie provozu je katastrofální bez ohledu na druh paliva.
reagovat
brin
počet příspěvků727
datum registrace28.03.2011
Pátek 23.10.2015 22:28, Civilizace
A uvědomujete si, že naše dnešní civilizace v podstatě z 95 % stojí právě na rychlé dopravě? To je to hlavní co nás odlišuje od minulosti. Rychlá přeprava všeho, ať už informací, nebo čehokoliv jiného. Nějaké zákazy jsou absurdní a možná jste si všiml, že se žádný politik, byť i ten sebezelenější, nezmínil o zákazu aut se spalovacím motorem. Byla by to totiž politická sebevražda. Alternativa v podobně masovém měřítku totiž neexistuje. Ač sám plánuji pořídit elektromobil, připadám si zde momentálně spíš jako exot (jenže já to mám spočítané, že se mi to vážně vyplatí). Ale je mi jasné, že elektromobily rozhodně potřeby naší společnosti nepokryjí. Ty pokryjí tak potřeby moje (spíše mojí manželky, já nikam nejezdím).
reagovat
Petr S
počet příspěvků1248
datum registrace28.11.2008
Pátek 23.10.2015 23:34, RE: Hm
Pavlik napsal:
brin napsal:
No já bych kupoval až po postavení :D
Pokud přemýšlíš takto "ekologicky", je to v pořádku. Já vzhledem k tomu, že už nemovitost v současnosti v lokalitě x vlastním, bych poklesem její ceny moc nadšen nebyl .To David: já bych ta auta zakázal všechna a úplně - je jedno zda benzinová nebo naftová, škodliviny vypouštějí všechna, tak proč dělat výjimky? Benzínová vypouštějí méně škodlivin na litr spáleného paliva, ale zase spotřebují v reálu o cca 1/3 více paliva, takže ve výsledku jejich exhalace vycházejí stejně jako u dieselů, jen neškodí exhalace X, ale exhalace Y a u dieselů naopak. Navíc značná část aut jezdí v režimu krátkých tras se studeným motorem a při takovém druhu provozu jdou všechny "teoretické" výpočty do kopru a ekologie provozu je katastrofální bez ohledu na druh paliva.


Nevím, ale v Chicagu kde jezdí 3-4L benzíny jsem u 6-8 proudové ulice nikdy žádný smrad necítil. Zato na pražšké magistrále kolem I.P. Pavlova a v Žitné kudy jsem občas chodil pěšky na oběd se nedá nadechnout jaký je tam smrad. Podle mě to je jen díky dieslům. Teoretizování o spotřebě vs. škodliviny je zbytečné. Ta americká auta žerou hodně a mají tam daleko čistší vzduch.
reagovat
rzr1911
počet příspěvků13
datum registrace05.02.2013
Sobota 24.10.2015 10:44, Měřící cyklus
Zajímavý článek, ale pomíjíte fakt, že obsahy spalin se vztahují na měřící cyklus. Ten je ke škodě okolí definovám tak striktně, že jze naladit chování motoru na tento konkrétní a v praxi málokdy využitelný režim. To že zaúřadoval z řezětu urvaný cifršpion ve finále donutilo dělat motory, které jsou perfektně ekologické v režimu, do kterého se na silnici "nikdy" nedostanou. Je to odplata za výmluvy úředníků i automobilek na stížnosti ohledně rozdílů v reálné a tabulkové spotřebě. No, smích je asi přejde, jen ve městech budou lidi slzet z přízemního ozonu kvůli eko dieselům. Tzv diesel gate není technický problém, jen odkrývá neschopost úředníků myslet a sílu a schopnosti automotive.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.