0
zpět
 

diskuze k tématu: LPG nebo DIESEL?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, zábava, život za volantem, typ vozidla, osobní, hybridy, cng, lpg
Kouba94
počet příspěvků1
datum registrace22.01.2022
Sobota 22.01.2022 23:33, LPG nebo DIESEL?
Zdravím motoristy!

Chci se zeptat jaké auto si vybrat pro můj nájezd cca 25-30k ročně. V hledáčku mám MB W204 C 250 cdi 4Matic, ale čím dál tím více lidí mi říká, že bych měl jít do LPG, protože budu mít benzín s provozními náklady ještě nižšími než diesel.
Jenže s LPG nemám žádnou zkušenost a zároveň ani páru, jakou značku či motor preferovat. Nechci nic co bude stát víc než 250k (počítám s náklady pro přestavbu na LPG), co bude žrát 15l a víc, protože to by se úplně nevyplatilo :D a zároveň ani nic pomalého - min. 130kw.
Jaké auto na LPG byste doporučili?

Jakub
reagovat
Petr Blažek
počet příspěvků54
datum registrace28.11.2020
Pondělí 24.01.2022 11:15, RE: LPG nebo DIESEL?
No, než se dostaneš k technickým detailům typu jaký motor snáší plyn,
tak pozor: nižší cena LPG stojí a padá s jeho daňovým zvýhodněním. A to může v rámci současného šílenství velmi rychle skončit.
reagovat
Dramiczek
počet příspěvků1
datum registrace25.01.2022
Úterý 25.01.2022 20:10, Dobrý sluha, zlý pán.
Měl sem starší auta s LPG a nebyl žádný problém. (ujeto cca 70000)Koupil sem jedno novější se starším systemem a byly problémy. (nechal jsem to pak raději vymontovat). Hodně záleží na kvalitě motoru a provozu. Jezdím teď 15000km ročně ale žere mi to jen 6l benzínu na 100km a krátké trasy tak mě LPG už tak neláká. Kdybych si pořídil nenažrance co má spotřebu 10l a více a jezdil 30000-40000 tak do toho jdu. Základ pro teoreticky bezproblémový provoz je co největší obsah, motor atmosférický bez přímého vstriku s co nejmenší euro normou, s co nejméně ventily na válec, tvrzené ventilove sedla. dále pak zkrácený interval výměny oleje na 8000-10000km, lepší olej, častěji svíčky... Hodně dobře si to musíš spočítat zdali se to vyplatí tobě, někdo řekne ano LPG, někdo podpoří naftu... Za mě když už LPG tak novou kvalitní zástavbu
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.