0
zpět
 

diskuze k tématu: Mazda MPV 3.0 V6

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
buldabulda
počet příspěvků2
datum registrace25.05.2014
Středa 25.06.2014 10:11, Mazda MPV 3.0 V6


Mazda MPV 3.0 V6 .. Zdravim vsechny .Chci poprosit o radu ohledne koupe MPV 3.0 V6 benzin automat,2004, lpg,70000mil, ser.kniha, dotazeno z USA.Nyni mam Mitsubishi Lancer 2.0 benzin kombi, 2005,140000km, auto je super, ale pracujeme na druhem prckovi tak chci vetsi autak a chci Japonce benzin.Trilitr sestival jsem kdysi mel v Renaultu 25 a bylo to super, akorat elektrika obcas zlobila-proste francouz.Naftu nechci, donedavna jsem mel Peugeot 407 2.0hdi kupovany novy u dealera a jiz nikdy vic.Momentalne pracujeme s manzelkou doma takze nas rocni najezd je vcetne sesti cest do Italie rocne(jenom dalnice)cca 15000km.Rozhoduju se mezi MPV a M.Grandis 2.4benzin.Mysak se mi libi vic a jezdi skoro jako osobak, ale neni v automatu, lpg(myslim to konkretni auto) a hlavne nema posuvny dvere coz je neuveritelna parada pokud jsou deti.Mazda je urcite praktictejsi a podle Auto Kelly na ni sezenu vic dilu nez na Grandise.Jinak vim, ze 2 deti neni zas tak moc, ze bych mohl jit i do jinejch mensich aut(mazda 5, toyota c.verso, atd),ale merim skoro 190cm a vazim 105kg a chci pohodli na ukor jiz.vlastnosti a spotreby, taky vyuzit auto na prespani a chci vozit c.kola aniz bych je musel nejak demontovat, proto od Vas potrebuji poradit jestli ten trilitr neni nejakej pruser(zjistoval jsem ze ten motor je Ford),jinak o MPV jsem nacetl vse dostupny a vyslo mi, ze je to dobry auto.Diky predem za vsechny nazory Bulda.(omlouvam se za pravopis)

reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 25.06.2014 10:58, mpv
konečně po dlouhé době rozumný dotaz který má hlavu i patu od někoho kdo to má v hlavě srovnané. odpověď je jednoduchá-pokud znáte konkrétní kus MPV blíže a máte jistotu že předchozí majitel nezanedbával olejový servis tak je to jasná volba. a potom měnit olej po deseti tis. v motoru a cca 50ti tis. v A/T. a kdyby náhodou něco odešlo tak tady v Prostějově jsou kluci co dělají jen Mazdy a speciálně MPV a mají i pár vraků včetně zmiňované 3.0 A/T.
reagovat
Paul
počet příspěvků773
datum registrace07.11.2008
Středa 25.06.2014 16:41, práce na dítěti?
tomaskrtek napsal:
konečně po dlouhé době rozumný dotaz který má hlavu i patu od někoho kdo to má v hlavě srovnané. odpověď je jednoduchá-pokud znáte konkrétní kus MPV blíže a máte jistotu že předchozí majitel nezanedbával olejový servis tak je to jasná volba. a potom měnit olej po deseti tis. v motoru a cca 50ti tis. v A/T. a kdyby náhodou něco odešlo tak tady v Prostějově jsou kluci co dělají jen Mazdy a speciálně MPV a mají i pár vraků včetně zmiňované 3.0 A/T.


To Mitsu mi přijde lepší, už jen proto, že jde (pravděpodobně) o evropskou verzi, každopádně se tu prodávalo jako nové. Dotaz chválím taky - je zajímavý, jen si neodpustím rýpnutí o tom, že bych rozšlapal na kousíčky toho, kdo vymyslel tu hlášku: ,,pracovat na dítěti´´. Hrozná doba - už i š*kání je práce! Navíc teď tomu tak říká snad každý
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Středa 25.06.2014 19:26, RE: práce na dítěti?
Paul napsal:
tomaskrtek napsal:
konečně po dlouhé době rozumný dotaz který má hlavu i patu od někoho kdo to má v hlavě srovnané. odpověď je jednoduchá-pokud znáte konkrétní kus MPV blíže a máte jistotu že předchozí majitel nezanedbával olejový servis tak je to jasná volba. a potom měnit olej po deseti tis. v motoru a cca 50ti tis. v A/T. a kdyby náhodou něco odešlo tak tady v Prostějově jsou kluci co dělají jen Mazdy a speciálně MPV a mají i pár vraků včetně zmiňované 3.0 A/T.
To Mitsu mi přijde lepší, už jen proto, že jde (pravděpodobně) o evropskou verzi, každopádně se tu prodávalo jako nové. Dotaz chválím taky - je zajímavý, jen si neodpustím rýpnutí o tom, že bych rozšlapal na kousíčky toho, kdo vymyslel tu hlášku: ,,pracovat na dítěti´´. Hrozná doba - už i š*kání je práce! Navíc teď tomu tak říká snad každý


´´pracovat´´ na dítěti může být i práce, zvláště po x měsících a někdy i letech marného snažení. kdo to nezažil, nepochopí. ale to jen na okraj. Mazda MPV se do Evropy v této verzi vozila, hodně jich je u nás ze Švýcarska. a samozřejmě Grandis je také doporučeníhodné auto, o tom žádná.
reagovat
Rover623
počet příspěvků96
datum registrace14.04.2009
Středa 25.06.2014 20:11, Automat
Filtr v té převodovce není věčný a kvůli většímu namáhání musí stejně po nějakých 200tis. ven a vyměnit. Filtr stojí asi 8 tisíc, ale horší je, že převodovka musí ven a rozebrat, dá se to celé udělat tak kolem 40 tisíc pořádně, ale i tak je to hodně, ale pak už je zase na nějakých 200tis. pokoj
reagovat
Petr S
počet příspěvků1242
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 26.06.2014 00:14, V trochu podobné situaci...
... jsem koupil Verso (ne Corollu Verso). Byť měřím (jen) 176 cm, tak mám nad hlavou pořád 13 cm místa. Možná by ti při tvé výšce ještě cca 7cm nad hlavou zbylo. Na přepravu 4 cyklo kol jsem koupil nosič na tažné. Při sklopení zadních sedadel by kola šla určitě dát i dovnitř jako do většiny aut, ale dávaly by se tam asi blbě. Dřív jsem tak kola taky občas vozil v Mazdě 6 kombi a 626 hatchback tak vím o čem to je, demontáž předních kol potřeba nebyla.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.